Naujienų srautas

Sportas2019.06.06 15:33

Europos čempionato ekonomika – į Kauną atitekės per 100 tūkst. eurų

LRT.lt 2019.06.06 15:33

Birželio 9-16 dienomis Kaune vyksiantis 2019 metų Europos jaunių šiuolaikinės penkiakovės (iki 17 ir 19 metų) čempionatas į miestą atves daugiau nei 100 tūkst. eurų, skelbiama pranešime spaudai.

Šiuo metu Kaune intensyviai vyksta pasirengimo čempionatui darbai, Nemuno saloje jau konstruojama penkiakovininkų kovoms reikalinga šaudykla.

Pagrindinis varžybų rengėjas Paulius Aleksandravičius teigia, kad viso čempionato biudžetas sieks apie 130 tūkst. eurų. 22 200 eurų skyrė Kauno savivaldybė, 25 tūkst. – Kūno kultūros ir sporto departamentas, o visos likusios lėšos bus surinktos iš rėmėjų ir dalyvių mokesčių.

Iš šių pinigų tik 6 tūkst. eurų iškeliaus iš Lietuvos, nes yra skirti specialių šaudymo taikinių, kuriuos turi tik keletas kompanijų pasaulyje, nuomai. Visos kitos lėšos liks Kaune.

„Liūto dalis lėšų bus išleistos Europos čempionato dalyvių apgyvendinimui ir maitinimui, transporto paslaugoms. Sportininkai ir treneriai gyvens keturiuose Kauno viešbučiuose, visas organizatoriams reikalingas paslaugas taip pat stengiamės pirkti Kaune. Čia bus nuomojami autobusai, spaudos darbus vykdo Kauno įmonės ir t.t. Didžioji Kauno savivaldybės skirtų lėšų dalis bus išleista Girstučio baseino ir LSU Alekso Stanislovaičio lengvosios atletikos maniežo nuomai ir bazių įrengimui, – laikinajai sostinei sukuriamą naudą vardino P. Aleksandravičius. – Į čempionatą atvyks beveik 300 svečių iš užsienio, nemaža jų dalis Kaune praleis visą savaitę. Jie, neabejotinai, išleis dar nemažai pinigų savarankiškai, tad visa čempionato finansinė nauda Kaunui bus dar didesnė.“

Europos čempionate dalyvaus Austrijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos, Prancūzijos, Rusijos, Slovakijos, Švedijos, Šveicarijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos delegacijos.

Europos čempionato dalyviai Kaune susirinks birželio 9-ąją, o kovas pradės kitą dieną - birželio 10-ąją (pirmadienį). Tuomet į kovą stos 19-mečių merginų ir vaikinų estafečių dalyviai.

Birželio 11-ąją vyks 19-mečių merginų asmeninės rungties atrankos varžybos, birželio 12-ąją - 17-mečių merginų finalas ir 19-mečių vaikinų atranka, birželio 13-ąją - 17-mečių vaikinų ir 19-mečių merginų finalai, birželio 14-ąją - 19-mečių vaikinų finalas, o birželio 15-ąją čempionatas finišuos 17-mečių merginų ir vaikinų bei 17-mečių ir 19-mečių mišriomis estafetėmis.

17-mečiai varžysis plaukimo, bėgimo ir šaudymo rungtyse, o 19-mečiai – dar ir fechtavimosi.

Plaukimo varžybos vyks Girstučio baseine (Kovo 11-osios g. 26), fechtavimosi – Lietuvos sporto universiteto manieže (Aušros g. 42), o bėgimo ir šaudymo – Nemuno saloje.

Europos jaunių čempionatas – antrasis didelis tarptautinis renginys, kurį per pastaruosius trejus metus ėmėsi rengti Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija. 2017-aisiais Vilniuje surengtas suguausiųjų Pasaulio taurės finalas Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės sąjungos buvo pripažintas geriausiu metų renginiu.

„Stengiamės, kad čempionatas Kaune taip pat būtų surengtas aukščiausiu lygiu, – sakė P. Aleksandravičius. – Labai džiaugiamės geranorišku bendradarbiavimu su savivaldybe, verslo parama, tikiu, kad šiemet įrodysime, kad galime susitvarkyti su tokiomis užduotimis, ir ateityje Kaunui bus patikėti ir aukščiausio lygio suaugusiųjų čempionatai.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi