Sportas

2019.06.06 15:30

Paralimpiečiai dalyvaus Lietuvos neįgaliųjų sporto valdyme

LRT.lt2019.06.06 15:30

Lietuvos paralimpinio komiteto narius papildė Paralimpiečių asociacija. Sprendimą ketvirtadienį priėmė Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas. Nuo šiol Lietuvos paralimpinio komiteto valdyme dalyvaus keturi nariai: Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija, Lietuvos aklųjų sporto federacija, Paralimpiečių asociacija ir Parolimpinio sporto rėmimo fondas, skelbiama pranešime spaudai.

„Paralimpiečių įliejimas į komiteto valdymą – svarbus žingsnis vystant neįgaliųjų sportą. Kas geriau išmano šio sporto niuansus nei buvę ir esami paralimpiečiai? Iš patirties žinau, kad žinios apie atletų problemas ne visada pasiekia federacijas ir dėl to klausimų sprendimas užtrunka, stringa. Manau, kad paralimpiečių balso trūko. Dabar jie bus daug arčiau ir galės aktyviai dalyvauti visų esminių sprendimų dėl neįgaliųjų sporto priėmime. Baigę karjeras sportininkai perduos vertingą patirtį“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

2019 m. pavasarį įsikūrusios Paralimpiečių asociacijos nariais gali tapti kiekvienas asmuo, oficialiai buvęs Lietuvos delegacijos nariu bet kuriose paralimpinėse žaidynėse. Galimybę dalyvauti asociacijos veikloje turi kiekvienas sportininkas – ir baigęs karjerą, ir aktyviai sportuojantis.

„Paralimpiečių asociacijos nariai – žmonės, atidavę daug pastangų, jėgų ir talento tam, kad jie taptų paralimpiečiais. Tai lieka visam gyvenimui. Baigus karjerą, sportininkas dažnai užmirštamas. Labai svarbus tas emocinis fonas, bendrystės jausmas. Tai – vienas iš dalykų, kurį paralimpiečiams suteiks asociacija. Antra, paralimpiniam sportui reikia daugiau viešumo nei sveikųjų sportui. Turėsime papildomų rankų, kurios prisidės prie viešumo didinimo. Pavyzdžiui, renginiai, asmeninių istorijų sklaida ir panašiai“, – dėstė Paralimpiečių asociacijos prezidentas Rimantas Aleksandras Plungė.

Paralimpiečių asociacijos priėmimą į Lietuvos paralimpinio komiteto narius sveikino Seulo paralimpinis čempionas, Barselonos ir Atlantos žaidynių prizininkas Vytautas Girnius.

„Kažkas turi pasirūpinti buvusiais sportininkais, juos užimti, įtraukti juos į paralimpinio judėjimo vystymą. Būtent tai padarys ši asociacija“, – sakė V. Girnius.

Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas, priimdamas naują narį, rėmėsi ir Tarptautinio paralimpinio komiteto rekomendacija didinti sportininkų vaidmenį sprendimų priėmime.

Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas ketvirtadienį nutarė suteikti finansavimą Lietuvos tinklinio sėdint rinktinei, po kelerių metų pertraukos pertraukos sugrįžusiai į Europos čempionato A divizioną ir liepos mėnesį dalyvausiančiai Senojo žemyno pirmenybėse.

Vykdomojo komiteto posėdyje pritarta dėl finansinės paramos fechtuotojui Tomui Šiliauskui. Atletas šiais metais dalyvaus pasaulio taurės varžybose ir sieks kelialapio į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Lietuva paralimpiadose dar niekada nėra turėjusi šios sporto šakos atstovų.

Parama patvirtinta Lietuvos neįgaliųjų teniso klubui, lėšos skirtos dalyvavimui tarptautinėje stovykloje.

Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas patvirtino Lietuvos suaugusiųjų plaukimo ir Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos rinktinių sudėtis artėjantiems pasaulio čempionatams.

Ketvirtadienio posėdyje taip pat patvirtinta Lietuvos suaugusiųjų lengvosios atletikos rinktinės sudėtis liepos mėnesį Lenkijoje vyksiančioms tarptautinėms „Grand Prix“ serijos varžyboms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.