Sportas

2019.06.06 11:41

Adomaitis – apie ilgą kandidatų sąrašą, neįtrauktą Motiejūną ir ankstyvas rungtynes su ispanais

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.06.06 11:41

Ketvirtadienį Vilniuje surengtoje Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) spaudos konferencijoje paskelbtas šį rudenį Pasaulio taurės turnyre Kinijoje žaisiančios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės išplėstinis 24 kandidatų sąrašas.

Prieš pirmąją rinktinės stovyklą, kurią numatytą surengti liepos 22-ąją Palangoje, kandidatų skaičius sutrumpės iki 18-os. Žaidėjai, kurių paslaugų bus atsisakyta prieš pirmąją stovyklą, bus paskelbti liepos pradžioje.

Daugiausiai klaustukų rinktinės trenerių štabe dėl 2018-19 m. klubiniame sezone traumas patyrusių svarbių rinktinės žaidėjų – Jono Mačiulio ir Artūro Gudaičio. Abu krepšininkai atsigauna po sunkių traumų ir operacijų. Šių dviejų potencialių rinktinės dvyliktuko žaidėjų likimas spręsis liepos pradžioje.

Po pristatyto kandidatų sąrašo vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis, bendraudamas su žiniasklaida, kalbėjo apie atskirus rinktinės kandidatus ir pasirengimą Pasaulio taurės turnyrui.

„Sąrašas yra gana ilgas ir tai susiję su keletu dalykų: ne visi žaidėjai baigė sezoną, kai kurie dar rungtyniauja. Be to, yra krepšininkų, ties kurių pavardėmis yra klaustukų. Jie gydosi traumas ir dėl jų dalyvavimo stovykloje viskas paaiškės pirmomis liepos dienomis“, – aiškino D. Adomaitis.  

– Ties kuriais žaidėjais yra daugiausiai neaiškumo? –  žurnalistai klausė D. Adomaičio. 

– Daugiausiai klaustukų dėl Artūro Gudaičio, Jono Mačiulio ir Evaldo Kairio. A. Gudaičio situacija yra gana optimistinė. Kitą savaitę jis darysis tyrimus ir matuos raumenų jėgą. Turėsime daugiau atsakymų. Jo situacija turėtų paaiškėti birželio pabaigoje – liepos pirmomis dienomis. A. Gudaičio ėjimas į priekį džiugina, bet tai ilgas procesas. Esame kantrūs. Labiausiai džiugina, jog Artūras pats veržiasi žaisti. Svarbiausia – jo sveikata. Tada bendrausime ir su klubu.

Jono Mačiulio situacija yra labai panaši. Viskas vyksta įtemptame režime. Jeigu žaidėjai nebus pasiruošę šimtu procentų stovyklai, kviesime kitus krepšininkus.

– Artūras Milaknis ir Paulius Jankūnas dar garsiai nepranešė apie savo sprendimą prisijungti prie rinktinės. Ar jau kalbėjote su šiais žaidėjas?

– Ne su visais kandidatais buvo kalbėta. Kai kurie jau pradėjo atostogauti. Situacija yra aiški – turime 24 pavardes ir kviečiame juos liepos 22-ąją į stovyklą.

– Kandidatų sąraše yra Martino Gebeno ir Dovio Bičkauskio pavardės. Kas paskatino įtraukti ir šiuos žaidėjus į sąrašą?

– Šios pavardęs atsirado, nes jų dalyvavimas rinktinės gretose langų metu buvo geras. Su treneriais turėjome diskusiją. Šie žaidėjai savo pasirodymu klubiniame krepšinyje padarė gerą įspūdį.

– Namuose žaisite tik dvejas draugiškas rungtynes. Ką galite pasakyti apie lokacijų pasirinkimą draugiškų rungtynių ciklui?

– Geriausia turėti balansą – sužaisti rungtynes namuose ir išvykoje. Viską keičia, jog reiks vykti į tolimą regioną. Viskas susiję su aklimatizacija. Būtent todėl trejos draugiškos rungtynės vyks Pietų Korėjoje.

– Daug kalbėta apie Donato Motiejūno situaciją. Ar prie jo pavardės buvo sugrįžta, svarstant kandidatų sąrašą?

– Su trenerių kolektyvu buvo priimtas toks sprendimas ir jo kandidatūra nesvarstyta. Tai yra vidinis reikalas.

– Kuri pozicija kelia daugiausiai problemų?

– Manau, kad yra žaidėjų, kurie gali rungtyniauti ir per kelias pozicijas. Šioje vietoje neturėsime jokių bėdų, iškilus ekstremaliai situacijai. Kandidatatų sąrašas yra platus, svarbiausia, kad žaidėjai negautų traumų.  

– Kandidatų sąraše labai daug vidurio puolėjų. Ar planuojate suburti aukštą sudėtį?

– Dabar svarbiausia žaidėjų sveikata. Turėsime du dominuojančius aukštaūgius – Domantą Sabonį ir Joną Valančiūną. Domantas gali žaisti keliose pozicijose. Didžiausias iššūkis, kaip geriausiai juos abu išnaudoti rinktinėje. Jie jau yra žaidę kartu ir abu juos lipdysime vienas prie kito.

– Lietuvos rinktinės varžovai bus grėsmingi jau grupės turnyre. Ar nebaugina tokie oponentai?

– Reikia stebėti priešininkus, kai jie pradės žaisti. Žiūrėsime, koks bus jų braižas. Mes turime susikaupti į savo žaidimą. Faktas, kad reiks pasiekti gerą formą jau važiuojant į čempionatą.

– Draugiškas rungtynes su ispanais žaisite labai anksti pasirengimo cikle. Kodėl nuspręsta pasirinkti tokią datą?

– Tai iš anksčiau likęs įsipareigojimas. Buvo derintos datos, laikai, todėl nusprendėme, jog bus geriausia, jeigu sužaisime rungtynes šiemet.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.