Sportas

2019.06.05 21:45

Sudėtingą plaukimą laimėjusi buriuotoja Andrulytė – pasaulio taurės finalo lyderė

LRT.lt2019.06.05 21:45

Geriausia Lietuvos buriuotoja Viktorija Andrulytė laimėjo antrąjį iš eilės etapą Marselyje (Prancūzija) vykstančiame finaliniame pasaulio taurės etape ir tapo bendrosios įskaitos lydere, skelbiama pranešime spaudai.

Trečiadienį dėl sudėtingų oro sąlygų įvyko tik vienas plaukimas iš dviejų. Sportininkė vėliau socialiniuose tinkluose prisipažino, kad diena buvo neeilinė.


„Antroji diena pasaulio taurės finalo varžybose Marselyje nepagailėjo labai stipraus vėjo iki 35 mazgų. Įvyko vienintelis plaukimas, kurį laimėjau. Tai sąlygos, kuomet kovojama labiau su stichija nei varžovėmis. Man nepavyko išvengti virtimų – teko verstis pirmoje laviruotėje po galingo vėjo gūsio, tai pat virtau pirmame pavėjiniame kurse, kuomet gavau labai stiprų škvalą ir pabijojau atkristi, nes visai netoli priekyje plaukusi japonė nesuvaldė laivo ir ją pastatė prieš vėją. Šis išgąstis man lėmė dar vieną virtimą, kuomet nesugebėjau atkristi, burė pradėjo plazdėti, gikas pagavo vandenį ir staigus virtimas garantuotas.


Nepaisant to, antroje laviruotėje sugebėjau sureaguoti į visus stiprius vėjo gūsius ir man puikiai pavyko reguliuoti atotampą bei dirbti su šotais. Nors antrame pavėjiniame kurse užkilo itin stiprus vėjas, šįkart užtikrintai atkritau į reikiamą kursą ir, tiesą pasakius, galvoje buvo vienintelė mintis -neapsiversti. Taip ir pavyko – sukontroliavau laivą ir finišo liniją kirtau pirma. Taip pat džiaugiuosi, jog pavyko puikiai startuoti. Po finišo teisėjai išsiuntė mus laukti į krantą, kol vėjas šiek tiek aprims, tačiau jis tik kilo. Tokiomis sąlygomis  buriuojame labai retai, tačiau pavykus suvaldyti tokią stichiją, tampi tik dar labiau stipresnis buriuotojas“, – rašė V. Andrulytė.


Po trijų plaukimų lietuvė turi du baudos taškus (atmetus prasčiausią rezultatą). Antrąją vietą užima italė Carolina Albano (3 b. tšk.), trečiąją – japonė Yumiko Tombe (5 b. tšk.).
Ketvirtadienį numatomi trys plaukimai.


Šioje klasėje varžosi tik aštuonios buriuotojos. Varžybos baigsis birželio 10 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt