Sportas

2019.06.05 12:30

Į LKL istoriją įėjęs ir atkrintamosiose „atsiblokavęs“ Ulanovas: mėgaujuosi noru laimėti

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.06.05 12:30

Po praėjusį šeštadienį pasibaigusios 2018-19 m. sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos daug abejonių nebuvo – stabiliai finale Kauno „Žalgirio“ gretose žaidęs Edgaras Ulanovas buvo rimčiausias pretendentas antrąjį kartą savo karjeroje iškovoti finalo serijos MVP titulą.

Formalumus sutvarkė antradienio vakarą Vilniuje įvykusi LKL sezono uždarymo ceremonija, kurioje E. Ulanovas ir buvo oficialiai pripažintas naudingiausiu finalo serijos krepšininku. Puolėjas įėjo į lygos istoriją – tapo tik penktuoju žaidėju LKL istorijoje, kuris finalo serijos MVP titulą iškovojo daugiau nei vieną kartą savo karjeroje.

Apskritai, E. Ulanovas savo asmeninėje trofėjų lentynoje turi ne tik 5 LKL čempiono žiedus, bet ir įvairių turnyrų finalo rungtynių ar serijų MVP apdovanojimus.  

Apie tai bei LKL finale demonstruotą solidų žaidimą E. Ulanovas dalinosi savo mintimis, bendraudamas su žiniasklaida, po LKL sezono uždarymo oficialiosios ceremonijos dalies.

„Smagu įeiti į istoriją. Svarbesnis dalykas – penktus metus iš eilės pavyko iškovoti LKL čempiono žiedą. Smagu, jog pavyko pratęsti tokią seriją, kurie užfiksuoti yra labai sunku, kai pagalvoji. Penkerius metus iš eilės apginti titulą yra velniškai sunku bet kokioje sporto šakoje, bet kokioje komandoje. Komandos yra alkanos kiekvienais metais ir deda ne po vieną, o net po kelis žingsnius į priekį. Iš kitos pusės – mūsų komanda su tuo puikiai tvarkosi ir nenusileidžiame varžovams“, – aiškino krepšininkas.

– Ar būtent LKL atkrintamosiose pavyko pasiekti optimalią sportinę formą, kuri ir leido pademonstruoti tokius rezultatus?

– Galima sakyti, kad taip. Buvo ir keli neblogi paskutiniai Eurolygos reguliariojo sezono susitikimai. Be to, atkrintamųjų serijoje su Stambulo „Fenerbahce“ pavyko sužaisti neblogų rungtynių. LKL atkrintamosiose pavyko mėgautis krepšiniu, pajutau daugiau pasitikėjimo savimi, ko anksčiau man kiek pritrūko sezono eigoje. Kartais pats save užsiblokuodavau, nes buvo nemažas psichologinis spaudimas. Tokia nata užbaigti sezoną yra labai džiugu.

– Edgarai, apskritai, iškovojote jau ketvirtą finalų MVP titulą įvairiuose turnyruose. Kas jumyse persijungia lemiamų serijų metu?

– Kaip ir sakiau – labai myliu krepšinį. Kai tik buvau moksleivis bei pradėjau žaisti krepšinį, negaudavau apdovanojimų. Jokių individualių apdovanojimų. Vėliau, taip, pradėjo viskas keistis. Manau, kad vis dar esu alkanas ir mėgaujuosi noru laimėti. Ypač žaisdamas šioje komandoje, kurioje įskiepytas nugalėtojų mentalitetas.

Panoramos siužetas apie LKL apdovanojimų ceremoniją:

Sportas. Orai. Nuleista LKL sezono uždarymo uždanga