Sportas

2019.06.05 06:30

Valančiūnas – apie kontraktą su „Grizzlies“, atsiliepimus apie Jasikevičių už Atlanto ir NBA finalą

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.06.05 06:30

Antradienio vakarą Memfio „Grizzlies“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas Vilniuje surengtoje Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono uždarymo šventėje tapo viena iš kviestinių renginio žvaigždžių ir įteikė apdovanojimą metų jaunuoju žaidėju pripažintam Gyčiui Masiuliui.

Lietuvoje po NBA reguliariojo sezono pabaigoje patirtos čiurnos traumos atsigaunantis ir sportinę formą palaikantis aukštaūgis nėra apsisprendęs, ar aktyvuos kontrakte su „Grizzlies“ esančią žaidėjo opciją, kuri leistų uteniškiui užsitikrinti dar vienerių metų ir 17 milijonų JAV dolerių sutartį su Memfio ekipa.

Apie tai ir kitus dalykus krepšininkas bendravo su žurnalistais, išdalinus visus 2018–19 m. sezono LKL apdovanojimus.

„Mano vadinamasis „offseasonas“ klostosi gerai. Palaikau sportinę formą ir dirbu fiziškai. Laukiu rinktinės stovyklos ir mėgaujuosi vasara“, – pasakojo žaidėjas.

– Kaip vyksta bendravimas dėl naujojo kontrakto su „Grizzlies“ klubu?

– Bendravimas su Memfio „Grizzlies“ klubu vyksta gerai. Daugiau su jais dabar bendrauja mano agentas. Paskutinėmis žiniomis – viskas yra normaliai.

– Lieka trys savaitės iki termino pabaigos, kada dar galite aktyvuoti žaidėjo „pliusą“ savo kontrakte. Ar jau esate nusprendęs, ką pasirinksite?

– Trys savaitės dar labai daug. Visi sprendimai gali pasikeisti dar kelis kartus. Matysime, dar anksti kažką sakyti.

– Kas gali lemti jūsų sprendimą likti Memfio klube?

– Yra klausimas dėl trenerio. Be to, kuo labiau rutuliosis vasara, tuo taps aiškiau, kas liks komandos gretose. Taps aišku, kokie komandos planai. Visų pirma, norėčiau pamatyti trenerį, kuris vadovaus komandai.

– Ar nestebina tai, jog „Grizzlies“ vadovybė labai ilgai renkasi vyriausiąjį trenerį?

– Galbūt Memfio ekipa renkasi gerą trenerį (šypsosi – aut.). Dar ne visi treneriai baigė sezoną. Ai, va, vienas neseniai jau baigė sezoną.

– Kokie atsiliepimai JAV apie trenerį Šarūną Jasikevičių?

– Apie Šarūną Jasikevičių atsiliepiama labai gerai. Tikrai tai labai daug per trumpą laiką pasiekęs treneris. Pasiekta daug įspūdingų dalykų Eurolygoje, nekalbant apie LKL. Žiūrėsime, tai ne mano valioje.  

– Kokius akcentus dėliojate palaikydamas sportinę formą šiuo metu?

– Dabar daugiau vyksta fizinis darbas. Reikia šimtu procentų išsigydyti čiurną ir ją sustiprinti. Išsigydymas dar nėra pasiruošimas. Reikia, kad čiurna veiktų ir būtų mobili. Tam skiriu daugiausia laiko. Artėjant rinktinės stovyklai, skirsiu daugiau dėmesio ir krepšiniui.

– Jums buvo toks ekstremalus NBA sezonas. Ką naujo sužinojote apie save po mainų ir visų įvykusių permainų?

– Sužinojau, kas yra mainai. Niekada neteko būti iškeistam ir to paragauti. Tai buvo nauja. Sezonas buvo įdomus ir iš gerosios, ir iš blogosios pusės.

– Ar teko bendrauti su Toronto vyrukais? Galbūt jie pažadėjo atsiųsti NBA čempiono žiedą, jei laimės NBA finale?

– Taip, teko su jais kalbėti. Juk tai žmonės, su kuriais praleidau daug laiko nuo karjeros pradžios. Palaikau santykius ir malonu matyti, kad jiems taip gerai sekasi.

– Kaip vertinate „Raptors“ šansus NBA finalo serijoje?

– Viskas įmanoma, bet bus sunku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.