Sportas

2019.06.04 11:52

„LTeam Throwdown“ stipruolių varžybos ir vėl kaustė smalsuolių dėmesį

LRT.lt2019.06.04 11:52

Patys mažiausieji pasistiebę žvalgėsi per tvorelę, aplink ją būrėsi ir jaunos šeimos su vėžimėliais, ir sporto entuziastai, aptarti įvykių rinkosi ir senjorai – šeštadienį Olimpinės dienos metu vykusios jėgos ištvermės varžybos „LTeam Throwdown 2019“ ir vėl kaustė smalsuolių dėmesį.

Trečią kartą didžiausios Lietuvoje sporto šventės istorijoje vykusiose varžybose po praėjusių metų eksperimento, kuomet net 67% turnyro komandų sudarė ketvertai iš užsienio, vėl buvo nuspręsta sugrįžti prie pirminės idėjos – scena pademonstruoti save buvo atiduota Lietuvos sporto salių titanams.

Ir nors komandų skaičius šiemet nė kiek neišaugo nuo 2018-ųjų, varžybas organizavę sporto klubo „Burpis“ nariai neliko nusivylę.

„Varžybos pavyko geriau nei tikėjomės su kolega, – prisipažino vienas iš organizatorių Ernestas Jonaitis. – Užsiregistravusių komandų buvo 9 – ir nors jų atvyko tik 6, tačiau visos jos buvo labai stiprios. Parinkome sunkias rungtis ir tikrai visi smagiai praleidome laiką. Labai džiaugiamės tokiu renginiu Klaipėdoje ir galimybe prie jo prisidėti.“

Visos šešios komandos, kurias sudarė po du vyrus ir dvi moteris, atliko dvi rungtis. Pirmoji susidėjo iš 30 sinchronizuotų burpių su štanga, 60 štangos stūmimų virš galvos, 90 mirties traukų, 120 sinchronizuotų šuolių per dėžes. Antrojoje teko atlikti po tris ratus šių pratimų: 30 sinchronizuotų tūpimų su štangą ir jos stūmimų į viršų, 300 dvigubų šuolių per šokdynę ir 30 sinchronizuotų pritūpimų su štanga virš galvos.

Po šių dviejų rungčių, susumavus rezultatus, į finalą pateko keturios komandos – varžybas baigti buvo priverstos „Energy Taurus“ ir „Sporto realistai“.

Lemiamą rungtį sudarė irklavimas su „Concept 2“ treniruokliu, 30 pritūpimų su 140 kg sveriančiu kirminu, 30 stūmimų virš galvos su kirminu ir 30 tūpimų bei greitų kirmino stūmimų virš galvos.

Verta pažymėti, kad nei vienas iš dalyvių iki pat varžybų starto nežinojo, kokius pratimus jiems reikės tądien įveikti – būtent netikėtumas ir yra jėgos ištvermės sporto žavesys.

„Net ir nežinodami tikslių užduočių maždaug žinome, kas gali laukti, todėl kalbant sąžiningai mes ruošiamės visą gyvenimą, nes šiuo sportu užsiimame nuolatos“, – vos nulipusi nuo scenos, kuri buvo virtusi apdovanojimų pakyla, plačiai šypsojosi Justina Rybakovaitė, kuri su komanda „Atsipūtę“ ir triumfavo „LTeam Throwdown 2019“ varžybose.

Kartu su ja čempionais tapo dar nė sykio šių varžybų nepraleidęs ir antrą kartą jas laimėjęs Paulius Brilinga, Anastasija Laškova ir Edgaras Krasavcevas.

Antrą vietą jėgos ištvermės varžybose iškovojo komanda „30+, bet ne faktas“, trečiąją – „Reikia pasportuoti“, o ketvirti liko „Suncity Crossfit“ ketverto nariai.

„Varžybų lygis buvo aukštas – Lietuvoje kiekvienais metais jaučiasi, kad ypač kyla merginų pajėgumo lygis, nes visus vyrukus jau ir iš anksčiau žinome, nes individualiose varžybose dalyvaujame. Galbūt tik susidomėjimas neauga, tikrai galėtų daugiau komandų dalyvauti“, – pastebėjimais dalijosi Edgaras.

Visų Danės skverelyje vykusių varžybų dalyviai buvo apdovanoti Olimpinės dienos atminimo medaliais, o pirmųjų trijų vietų laimėtojams atiteko rėmėjų dovanos ir piniginiai prizai: nugalėtojams – 500, vicečempionams – 300, o bronzos medalininkams – 200 eurų.

Jubiliejinėje – 30-ojoje – Olimpinėje dienoje uostamiestyje šiemet apsilankė net 30 tūkstančių žmonių, kurie dar kartą pagerino šio renginio lankomumo rekordą. Kitąmet Olimpinė diena birželio mėnesį vyks Vilniuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.