Naujienų srautas

Sportas2019.06.03 18:48

Dvikovai su Liuksemburgu rinktinę ruošiantis Urbonas: turime rasti kelią iš pralaimėjimų liūno

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.06.03 18:48

Pirmadienio pavakarę Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione Lietuvos vyrų futbolo rinktinė susirinko į pirmąją treniruotę prieš penktadienį Vilniuje vyksiančias pirmąsias 2020 m. Europos futbolo čempionato atrankos rungtynes Lietuvoje su Liuksemburgo futbolininkais. Pirmadienį Lietuvos rinktinė Belgrade susitiks su serbais.

Mūsų šalies rinktinė bandys atsirevanšuoti varžovams iš Liuksemburgo už kovo 22-ąją svečiuose patirtą pralaimėjimą 1:2. Tai padayrti nebus lengva – vyriausiasis treneris Valdas Urbonas negalės remtis dviem svarbiausiai vidurio saugų linijos žaidėjais – Kazachstane rungtyniaujančiais – Mantu Kukliu ir Artūru Žulpa.

Taldykorgano „Žetysu“ klubo žaidėjas M. Kuklys dar neatsigavo po kojos traumos, o A. Žulpa kvietimo padėti rinktinei atsisakė dėl patirtos rankos traumos. Tiesa, A. Žulpa, paskelbus, jog saugas nepadės rinktinei, penktadienį atstovavo Konstanajaus „Tobol“ ekipai ir padėjo jai iškovoti pergalę Kazachstano futbolo čempionate.

Apie keistą situaciją dėl A. Žulpos, pasiruošimą rungtynėms su Liuksemburgu, bendraudamas su žiniasklaida, mintimis dalinosi V. Urbonas.

„Svarbiausias – penktadienio vakaras. Žinoma, turėsime neužmiršti, jog laukia ir rungtynės pirmadienį su serbais. Susirinko praktiškai visi žaidėjai, kuriuos kvietėme. Vakare atvyks Fiodoras Černychas, rytoj – Karolis Laukžemis. Visi kiti žaidėjai susirinkę ir yra geros nuotaikos. Visi nusiteikę rimtai“, – aiškino specialistas.

– Kalbant apie vidurio saugų poziciją, atrankos turnyro rungtynėse nebus Artūro Žulpos ir Manto Kuklio. Kaip įmanoma kompensuoti tokias netektis?

– Kaip ir matėte pradinį sąrašą, visgi yra pakeitimų sudėtyje. Aišku, norėjosi optimalios sudėties namų rungtynėse, tačiau tai yra galimybė pasirodyti ir kitiems žaidėjams bei pasitikrinti artimiausią rezervą. Netektis pavadinčiau sąlyginėmis. Nemanau, kad tai turės įtakos bendram fonui.

– Treneri, kokia situacija su A. Žulpa? Jis lyg ir pasiprašė neatvykti, o galiausiai žaidė Kazachstano čempionato rungtynėse. Galbūt turėjote pokalbį su juo?

– Situacija ganėtinai paprasta – po sąrašo paskelbimo žaidėjas paskambino ir pasakė, jog turi problemų su rankos nervu, kuris buvo pažeistas, bei negali žaisti pilna jėga. R. Žulpa paprašė jo nekviesti į šią stovyklą. Iš mano pusės buvo priimtas sprendimas jį pakeisti Domantu Šimkumi. Vertinti, kas vyksta toliau, nėra mano kompetencijoje.

– Ar paskui su A. Žulpa nekalbėjote ir neklausėte, kodėl rinktinėje jis negali žaisti, o klubui atstovauja?

– Turbūt tai buvo galima numanyti. Tikriausiai pirmenybė yra skiriama klubui. Matyt, į tai buvo atsižvelgta. Geriausia apie tai būtų kalbėti su pačiu Artūru.

– Ar jūs į tai atsižvelgsite, ateityje formuodamas rinktinės sudėtį?

– Situacija, žinoma, ganėtinai keista ir nesinorėtų, kad ji kartotųsi. Šiai dienai apie tai negalvoju.

– Viešojoje erdvėje buvo pasirodžiusi informacija, jog rinktinėje gali nebūti ir praėjusiame A lygos ture traumą patyrusio Pauliaus Golubicko. Ar jis yra rinktinės stovykloje? Kokia jo situacija?

– Šeštadienį iškrito Paulius ir Marijampolės „Sūduvos“ žaidėjas Giedrius Matulevičius. Jam buvo nustatyta puliuojanti angina ir pakilo aukšta temperatūra. Teko priimti tam tikrus sprendimus. Paulius yra rinktinės stovykloje. Gerai, kad jam nenutiko nieko rimto. Bandysime jį pastatyti ant kojų. Vietoje G. Matulevičiaus į stovyklą buvo pakviestas Justinas Marazas.

– Ar nebuvo problemų, derinant Justino Marazo perkėlimą iš jaunimo rinktinės į vyrų stovyklą, su treneriu Donatu Vencevičiumi?

– Mes pakankamai bendravome ir anksčiau. Vienas dalykas, Justinas nedaug žaidė ir Lenkijoje sezono pabaigoje. Be to, jis turėjo problemų su keliu, todėl pasirinkau, jog keletą dienų jis pajudėtų ten. J. Marazas buvo numatytas kaip atsarginis variantas. Su D. Vencevičiumi bendraujame ir santykiai manęs nenuvylia.

– Po pirmųjų rungtynių Liuksemburge sakėte, jog pamatėte klaidas, kurių stegsitės nekartoti. Kokios buvo tos klaidos?

– Pagrindinė mūsų klaida – atsargumas. Tai buvo pirmos rungtynės atrankoje bei pirmos oficialios mano rungtynės. Pasirinkome per daug atsargią taktiką. Visų pirma, tai turime peržvelgti ir norėčiau matyti to žaidimo tęstinumą, kurį demonstravome Azerbaidžiane. Tąkart kur kas geriau organizavome gynybą ir žaidimą priekyje, atakose. Turėsime atsiremti į šiuos dalykus. Turime būti agresyvesni – žaisime namuose. Kito kelio neturime. Aikštėje bandysime būti aktyvesni.

– Atsižvelgiant į pirmųjų rungtynių su Liuksemburgu rezultatą, ar lygiosios būtų jus tenkinantis rezultatas, ar galvojama tik apie pergalę?

– Galvoti galima apie daug ką. Noriu, kad mes galvotume tik apie pergalę. Apie tai kalbėjau ir spaudos konferencijos metu, pristatydamas žaidėjus. Šiai dienai kalbame apie nugalėtojų mentalitetą ir reikėtų nuo to viską pradėti ir pakeisti žaidėjų sąmonę. Buvo pakankamai daug nesėkmingų rungtynių ir turime rasti kelią bei proveržį iš to pralaimėjimų liūno. Penktadienio rungtynės – gera galimybė mums pademonstruoti, ko esame verti.

– Treneri, kaip vertinate žaidėjų natūralizaciją futbole ir tuos tikrus bei tariamus taisyklių pažeidimus, kurie šioje atrankos grupėje sukėlė atgarsį?

– Sunku vertinti, nes tai ne mano kompetencija. Natūralizacija – toks procesas, kurio metu gali susidurti su tam tikromis problemomis. Kaip bebūtų, tas triukšmas kilo, bet ir pakankamai greitai baigėsi. Į tai vilčių nededame ir galvojame, kaip pademonstruoti gerą žaidimą, kaip išeiti į aikštę ir laimėti tris taškus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi