Naujienų srautas

Sportas2019.06.03 11:50

Sirgaliams medalį atidavęs Rapšys: jų riksmas baseine kone apkurtino

LRT.lt 2019.06.03 11:50

Geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys grįžo iš trečiojo FINA čempionų serijos etapo Indianapolyje. Po varginančio skrydžio be bagažo Vilniuje nusileidęs plaukikas ne tik džiaugėsi puikiai besiklostančiu sezonu, bet ir gyrė JAV jį palaikiusius lietuvius, kurie baseine sukėlė kurtinantį triukšmą.

Pirmąją varžybų diena Indianapolyje Danas laimėjo 200 metrų laisvuoju stiliumi rungtį, pagerindamas asmeninį sezono rezultatą. Antrąją dieną Danas nuskynė sidabrą analogiškoje 400 metrų rungtyje bei užėmė ketvirtąją vietą 200 m nugara varžybose.

Po plaukimo Indianapolyje savo feisbuko paskyroje D. Rapšys jam tekusį vietos lietuvių bendruomenės palaikymą vadino „kosmosu“.

„Lietuviai mane net prajuokino, kai išėjau 200 metrų plaukti net apkurtau nuo jų riksmo. Mane net juokas paėmė, o reikėjo plaukti. Antrąją dieną atvažiavo jų dar daugiau. Labai super“, – tautiečių pastangas įvertino D. Rapšys.

Paprašytas parodyti varžybų medalį D. Rapšys teigė, kad visas jo bagažas varginančio skrydžio metu liko vienoje tarpinių stotelių – Kopenhagoje. Be to, vieną iš Indianapolyje iškovotų medalių lietuvis atidavė sirgaliams.

„Žinojau, kad ten bus lietuvių, tad atsivežiau kepuraičių. Bet jos baigėsi, tai viena šeimai padovanojau medalį“, – pasakojo plaukikas.

Ankstesniuose etapuose įspūdingu tempu 400 metrų varžybose stebinęs ir olimpinį A normatyvą įvykdęs D. Rapšys šįkart koncentravosi į perpus trumpesnį nuotolį.

„Norėjau 200 metrų praplaukti geriau nei praeituose etapuose. Žiūrėjau, ką galima išspausti, tad tikrai esu patenkintas. Antrą dieną buvo sunkiau po kelionių, aklimatizacija prisidėjo, bet viskas ėjosi pagal planą. Rezultatai (šiose varžybose – red. past.) tikrai labai geri, 400 m laisvu stiliumi pasigerinau savo asmeninį rezultatą“, – savo pasirodymą Čempionų serijoje vertino lietuvis.

Trijuose etapuose D. Rapšys laimėjo tris čempiono titulus, dukart užėmė antrąsias vietas. Pirmajame etape Kinijoje lietuvis nesivaržė 400 m laisvu stiliumi rungtyje, užėmė antrąją vietą 200 m. varžybose. Antrajame etape Budapešte lietuvis jau triumfavo abiejose rungtyse.

Svarbiausias šio sezono plaukikų startas – liepos 21-ąją startuosiantis pasaulio čempionatas.

„Tikslai – pasirodyti kuo geriau. Ne medalių važiuojame, o padaryti, ką galime geriausio. Bus kaip bus, bet viskas eina gera linkme. Tai mane ir motyvuoja“, – favorito etiketės prieš planetos pirmenybes kratosi lietuvis.

Į gimtinę grįžęs D. Rapšys čia pabus trumpai. Pailsėjęs gimtajame Panevėžyje plaukikas dviem savaitėms išvyks į Klaipėdą, o tada Lietuvą paliks iki pat pasaulio čempionato, po kurios bus ir daugiau svarbių varžybų. Tai pasaulio taurė bei naujos ir nepriklausomos „International Swimming League“ varžybos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi