Sportas

2015.09.08 13:45

Plaukikas A. Šidlauskas iškovojo antrą sidabro medalį

ELTA, BNS 2015.09.08 13:45

Antrąjį medalį Azerbaidžano sostinėje vykstančiose Senojo žemyno žaidynėse į plaukimo varžybose iškovojo Andrius Šidlauskas, šeštadienį laimėjęs sidabrą vyrų 100 rungties krūtine finale.  

Antrąjį medalį Azerbaidžano sostinėje vykstančiose Senojo žemyno žaidynėse į plaukimo varžybose iškovojo Andrius Šidlauskas, šeštadienį laimėjęs sidabrą vyrų 100 rungties krūtine finale.

Ketvirtadienį perpus trumpesnėje distancijoje auksą iškovojęs A. Šidlauskas šeštadienį finale 100 m krūtine nuplaukė per 1 minutę 1,42 sekundės ir finiše 0,77 sekundės pralaimėjo čempionu tapusiam rusui Antonui Čiupkovui.

Bronzos medalis atiteko britui Charlie`ui Attwoodui, plaukiant sugaišusiam 1 minutę 1,71 sekundės.

A. Šidlauskas 50 m nuotolyje tapo Europos žaidynių čempionu.

Šioje rungtyje startavęs lietuvis Paulius Grigaliūnas penktadienį pusfinalyje distanciją įveikė per 1 minutę 3,46 sekundės ir liko tryliktas tarp šešiolikos dalyvių. Iki finalinio aštuntuko jam pritrūko 0,48 sekundės.

A. Šidlauskas su antruoju sidabro medaliu. LTOK nuotr.

„Varžovas buvo stipresnis ir ištvermingesnis. Jo rezultatas – labai geras, prie pat A lygio olimpinio normatyvo. Savo šios dienos rezultatą pavadinčiau normaliu. O pasiektu pusfinalyje buvau labai patenkintas“, – teigė A. Šidlauskas, vakar pusfinalyje distanciją įveikęs per 1 min. 0,9 sek.

Baku vykstančiose žaidynėse, kuriose varžėsi plaukikai iki 18 m., panevėžietis iškovojo auksą ir 50 m krūtine rungtyje.

„Prieš žaidynes pasižiūrėjau geriausius visų dalyvių laikus. Mano rezultatai 50 m ir 100 m distancijose buvo antri. Tai trenerė, draugai, šeima tikėjo, kad iškovosiu medalius. Taip ir įvyko“, – dėstė A. Šidlauskas.

Šiemet pagrindinės A.Šidlausko varžybos – Singapūre vyksiantis pasaulio jaunimo čempionatas. O liepos pradžioje jis kovos dėl Lietuvos čempionato apdovanojimų. „Ten irgi tikiuosi medalių“, – pareiškė Europos žaidynių čempionas ir vicečempionas.

Tai jau septintasis Lietuvos komandos medalis šiose žaidynėse – jos sąskaitoje taip pat du aukso bei keturi bronzos apdovanojimai.