Sportas

2019.06.01 20:35

Pozityvo ieškojęs Adomaitis: noriu padėkoti žaidėjams už darbą ir atsidavimą

LRT.lt2019.06.01 20:35

Paskutinėse LKL finalo serijos rungtynėse Vilniaus „Rytas“ nuo pat dvikovos pradžios atrodė blankiai, o tas blankumas vėliau išsivystė į vieną didžiausių finalo serijos rungtynių pralaimėjimų per visą turnyro istoriją. Nepaisant to, po rungtynių vilniečių treneris Dainius Adomaitis rado dėl ko pagirti savo komandos žaidėjus ir teigė, jog po sezono laukia ne vienas pokalbis su klubo vadovybe.

„Sveikinimai „Žalgiriui“. Viena komanda vienu tempu pradėjo ir jį išlaikė, o kitos tempas mažėjo, krito ir nėra ką čia kalbėti“, – spaudos konferenciją pradėjo Dainius Adomaitis.

– Ką sakėte vyrams po rungtynių ir kai atsilikinėjote tokiu skirtumu?

– Visada yra sudėtinga užbaigti sezoną dideliu pralaimėjimu. Rungtynės visada baigiasi tada, kai baigiasi ir tu privalai kovoti dėl kiekvieno kamuolio, taško, įdėti maksimaliai pastangų ir visai nesvarbu, kas tuo metu yra aikštelejė. Kiekvienas turi padaryti savo darbą. Faktas, kad tai padaryti yra sunku, kai priešininkas pajaučia tą kraujo skonį ir lipa ant tavęs.

– Šį sezoną komanda įrodė, kad vieneriose rungtynėse „Žalgirį“ įveikti gali. Ko komandai reikia, kad būtų galima įveikti ir visoje serijoje?

– Tas visas mūsų sezonas buvo kaip kelionė per kalnus, lipom sunkiai dirbdami, ant kažkokio kalnelio ir tada kažkokia audra bloškia mus atgal. Vėl lipame lipame, kažkur jau pamatome gražesnį vaidą ir vėl bloškia atgal.

Šioje vietoje norėčiau pagirti vyrus ir pasakyti jiems ačiū, buvo tikrai labai sunkus sezonas ir žaidėjams, ir treneriams. Ir šioje serijoje Mindaugas Girdžiūnas pirmose rungtynėse gavo traumą, bet prieš antras susileido vaistų, pasakė aš žaisiu. Paskutines dvi dienas su daktarais praleidęs Eimantas Bendžius ateina ir sako aš žaisiu. Man, kaip tai treneriui, tai yra svarbiausia, kad jie nori žaisti ir mūsų situacijoje kiekvienas žaidėjas yra svarbus, tad noriu padėkoti už darbą ir atsidavimą.

Antras dalykas, ačiū fanams, kurie lydėjo viso sezono metu, ir Europos taurės turnyre didesnė ar mažesnė grupė fanų visada palaikydavo , tai irgi buvo labai svarbu.

– Ar, jūsų akimis, daug permainų laukia komandos šią vasarą?

– Nenorėčiau šia tema išsiplėsti. Turėsime susėsti treneriai su klubo vadovybe. Faktas, kad laukia ilgas pokalbis.

– Dėl savo ateities esate ramus, kad grįšite į komandą kitą sezoną?

– Turiu sutartį, lauks pokalbis su vadovybe.

– Atkrintamosiose gerai atrodė Arnas Butkevičius, kur jis labiausiai patobulėjo nuo tada, kai atvyko iš „Neptūno“ ir kokios gali būti jo ribos?

– Sezono pradžioje labai kreipėme dėmesį į jo minutes, rotaciją, kiek jis žaidžia, nes dar „Neptūne“ buvo ta problema, kad jis negali žaisti per daug minučių. Mačiau, kiek jis vasarą įdėjo darbo, kad grįžtų į tą buvusią formą. Tai visada buvo tas žmogus, kuris po treniruočių pasiliks, mes savo metimus ir tai, kad pagerėjo jo procentai, yra tik darbo dėka. Tas pasitikėjimas atsiranda, kai žaidi daugiau laiko, mane džiugina, kad jis tas turėtas galimybes gerai išnaudojo. Dar yra dalykų, kuriuos jis gali pagerinti, bet manau, kad jis dar gali eiti toliau. Viskas priklausys tik nuo jo.

– „Rytas“ yra pateikęs paraišką dalyvauti Eurolygoje. Jūsų manymu, po tokios serijos su Eurolygos komanda, ar vienos vasaros pakaktų, norint tam pasiruošti?

– Labai sudėtinga. Pažiūrėkite į šias rungtynes. Žaidė vienoje pusėje Eurolygos komanda, o kitoje pusėje komanda, kurios trys-keturi žaidėjai pernai žaidė „Perle“. Reikia viską apsvarstyti, kokius resursus galime turėti ir laukti sprendimo. Vėlgi, turės būti pokalbis su klubo vadovybe.

– Koks turėtų būti Ryto pamatas, ant kurio turėtų statytis organizacija?

– Yra tikrai daug talentingų žaidėjų „Perlo“ sistemoje, kurie po truputį privalo įsijungti į pirmą komandą, gaila, kad šis sezonas taip nesusiklostė Marekui Blaževičiui. Deividas Sirvydis gavo neįkainojamos patirties, niekas prieš sezoną negalvojo, kad taip gali būti. Yra jaunų žaidėjų, kuriuos privalome įtraukti į sistemą ir derinti prie vyresnių žaidėjų ir užsieniečių. Alkanų užsieniečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.