Naujienų srautas

Sportas2019.06.01 20:22

Apie galimybes likti „Žalgiryje“ kalbėjęs Jasikevičius: man čia labai faina

LRT.lt 2019.06.01 20:22

Kauno „Žalgiris“ iškovojo dar vieną LKL čempionų titulą, kuris buvo jau ketvirtasis vyriausiajam komandos treneriui Šarūnui Jasikevičiui. Pats strategas po rungtynių negailėjo pagyrų savo auklėtinių motyvacijai, pasidžiaugė savo padėtimi komandoje ir užsiminė apie dabartinę situaciją su Memfio „Grizzlies“

„Sveikinu su čempionų titulu fanus, žaidėjus, ofisą, į tai susidėjo viso sezono darbas. Labai džiugu už šitą finalo seriją, aišku, kad mes ją kontroliavome nuo pat pradžių, bet labai džiugu už paskutines dvejas rungtynes, kur parodėme tikrąjį savo veidą. Kaip jau sakiau Vilniuje, man žiauriai malonu būti prie šoninės linijos, nes komanda žaidė kosminį krepšinį. Tuo metu norisi būti šone, nemaišyti, ir leisti jiems su ta energija daryti aikštelėje fantastiškus dalykus. Džiugu ir dėl to, kad laimėjome, ir kad pradžiuginome fanus gražiu krepšiniu", – pasakojo Š. Jasikevičius.

– Trečiojo kėlinio pabaigoje buvo gražus atsisveikinimas su Brandonu Daviesu ir Aaronu White`u, ką apie juos pasakosite kitiems žaidėjams, kurie atvyks į komandą, apie tai, ką jie davė?

– Šiais laikais daug pasakoti nereikia, yra YouTube. Jie mato, kaip klubas gerbia žaidėjus, kurie per trumpą laiką paliko antspaudą klubo istorijoje. Aaronui dar pasakiau, kad jo palauksime, kad gal per anksti atsisveikinome, bet aišku, žinant mūsų galimybes, tų šansų nėra daug ir reikia judėti į priekį. Du žaidėjai atėjo iš žemesnio lygio ir, kaip dažnai būna „Žalgiryje“, pasikelia lygį ir išeina aukščiau. Mes dėl to tik džiaugiamės ir jie tikrai to nusipelnė.

– Pernai žaidėjų motyvacijos aspektą išreiškėte kaip rūpestį, kas nutiko šiemet, kad pavyko taip dominuoti?

– Sunku pasakyti. Pirmose rungtynėse mes juos prisileidome labai pavojingai, nežaidėme gero krepšinio, kas mane jaudino. Šiaip mes daug kur pranašesni, tai jautėme ir buvo tas momentas, kai reikėjo parodyti, ar esi pasiruošęs žudyti. Ir tas žudiko instiktas suveikė ir antrose rungtynėse ir, ypatingai, šiandien. Jei esi geresnis – turi tai įrodyti. Mes žinome, kad esame geresni, bet ne visada geresni laimi. Šiandien mėgaujamės energija, visą seriją žaidėme protingai, išnaudojome jų problemas ir tai atsispindi rezultate.

– „Žalgirio“ organizacija pastaruoju metu kyla visais aspektais, pradedant privačiais skrydžiais, baigiant komandos komplektavimu labiau fiziškais žaidėjais. Koks kitas žingsnis kilti dar į aukštesnį lygį?

– Labai sunku pasakyti. Galite daug rašyti apie komplektacijas, bet vis tiek egzistuoja kažkokie limitai, paprasčiausiai kartais neišeina. Mes bandome dirbti, stengiamės, bet ne visada yra garantija, kad kažką aukštai iš tų sąrašų gausi. Nepretenduojam į žaidėjus už vieną milijoną, bet bandome mąstyti blaiviai. Bet mes nesame vieninteliai, kurie stengiasi, dirba, yra ir kitos komandos, tad tai yra sunku.

– Sakėte, kad lauksite naujienų dėl Aarono White`o, ar yra žinių dėl kitų žaidėjų, kurių kontraktai baigiasi?

– Šiai dienai nėra aiškumų. Visi tie dalykai buvo pastumti į šoną. Mes žinome kažkokias opcijas. Dabar atsiverti ir vis matai, kad Žalgiris domisi tuo ar anuo, nors tos kontraktinės situacijos ne visada yra tokios. Čia nėra kažkokia amerikietiško futbolo komanda su 40 žaidėjų, pas mus ateis daugiausiai 4-5 nauji žaidėjai.

– Kada galima tikėtis sprendimo dėl jūsų ateities?

– Irgi negaliu atsakyti, man čia taip faina, daug kartų tą sakiau, čia turėtų ateiti kažkokia geresnė situacija. Tai tikrai būti kažkoks žingsnis į priekį ir mano akims. Jei aš kiekvieną rytą atėjęs savo akimis matau visą situaciją čia, tai man tikrai labai smagu.

– Ar buvo postūmių derybose su „Grizzlies“, kaip vertinate savo galimybes?

– Šnekame, pastaruoju metu jie dar neturi trenerio. Kiek suprantu, dabar esame informacijos rinkimo stadijoje, nežinau, ar tai iki kažko nueis. Šita tema irgi nenoriu plėstis, kaip ir apie gandus apie žaidėjus. Reikia sulaukti oficialių žinių ir tada bus galima diskutuoti.

– Keista situacija su Jocku Landale`u, komanda paskelbė, kad jį jau įsigijo, bet „Partizan“ prezidentas neigia, kaip ten yra iš tiesų?

– Čia tikriausiai klausimas ne man. Šiuo klausimu reiktų kreiptis į Paulių (Motiejūną).

– Paulius Motiejūnas minėjo, jog nenori su jumis skirtis, nes dar yra ką padaryti. Ką jūsų manymu jis turėjo omenyje, ką dar galite nuveikti čia?

– Kaip žaidėjui mano karjera susiklostė tikrai neblogai, jau žinau, kiek esu priklausomas nuo komandos, kaip treneris tą jauti dar labiau. Man tikrai nėra labai ko vaikytis. Nežinau, ką Paulius minėjo, gal reikia perklausti jo, bet čia labai smagu ir visi supranta, kad čia absoliučiai topinė organizacija. Topinė organizacija nebūtinai turi turėti didelį biudžetą, tai tik vienas iš faktorių, o kiti faktoriai irgi labai daug lemia. Pastaruoju metu Europoje matėme labai daug tokių pavyzdžių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi