2019.06.01 16:45

Su žemėmis vilniečius sumaišę „Žalgirio“ krepšininkai devintą kartą paeiliui tapo LKL čempionais

LRT.lt2019.06.01 16:45

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai devintus metus iš eilės tapo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionais. Trečiosiose finalo serijos rungtynėse Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai be jokių sunkumų net 92:54 (20:9, 23:11, 33:16, 16:18) sutriuškino blankiai atrodžiusį Vilniaus „Rytą“ ir laimėjo seriją sausai 3-0.

Kaip ir prieš tai vykusiuose dviejuose susitikimuose, žalgiriečiai dviženklę persvarą susikūrė jau pirmajame kėlinyje, po kurio pirmavo 20:9.

Antrame ketvirtyje vilniečių puolimas strigo dar labiau, o tuo naudojęsi kauniečiai atakose svečius baudė vienu taikliu metimu po kito ir jau po antrojo ketvirčio turėjo 23 taškų pranašumą (43:20).

Trečiajame kėlinyje kauniečiai puolime toliau smaginosi, o jų persvara netruko peržengti pirma 30, o vėliau ir 40 taškų persvarą.

Verta paminėti, kad trečiajame kėlinyje Šarūnas Jasikevičius iš žaidimo išėmė Brandoną Daviesą ir Aaroną White`ą. Arena žaidėjams dėkojo atsistojusi – tikėtina, kad abiem žaidėjams tai buvo paskutinės rungtynės vilkint žalius marškinėlius.

Paskutiniame kėlinyje šeimininkai į aikštelę išleido ir jaunuosius komandos krepšininkus, tačiau šie vaizdo negadino ir padėjo ekipai išlaikyti triuškinamą persvarą.

Dar vienas solidžias rungtynes sužaidė Edgaras Ulanovas, šį kartą surinkęs 15 taškų ir sukaupęs 24 naudingumo balus.

Kauniečiai pavyzdingai dalinosi kamuoliu ir atliko net 30 rezultatyvių perdavimų, jų varžovų sąskaitoje skaičius mažesnis – tik 12.

Vilniečiai pataikė vos 2 tolimus metimus iš 20, abu jie krito ketvirtajame kėlinyje.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 15, Brandonas Daviesas 13, Aaronas White`as 13, Deonas Thompsonas 10, Marius Grigonis 8, Nate`as Woltersas 8.

„Rytas“: Martynas Echodas 17, Artsiomas Parachouskis 14, Derekas Needhamas 10, Einaras Tubutis 4, Rokas Stipčevičius 4.

Rungtynių eiga:

Paskutinį ketvirtį žalgiriečiai pradėjo dar labiau padidindami savo pranašumą (80:36). Laikas bėgo, situacija nesikeitė ir šeimininkai toliau stabdžio pedalo nespaudė (87:44). Per likusį laiką intriga į mačą nebegrįžo ir kauniečiai mačą užbaigė didžiule persvara.

Po trečiojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Rytas“ 76:36

Po pertraukos šeimininkai vadelių neatleido ir netrukus užfiksavo naują rekordinį pranašumą, kuris siekė 29 taškus (51:22). „Rytas“ ir toliau buvo bėjėgis, o žalgiriečių persvara ir toliau didėjo (59:24). Neilgai trukus skirtumas išaugo iki 40 (66:26). Po trečiojo kėlinio intriga nebekvėpėjo, mat kauniečių persvara buvo tiesiog triuškinama (76:36).

Po antrojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Rytas“ 43:20

Antrojo kėlinio starte priekyje ir toliau liko kauniečiai (24:11). Dar du metimus čia pat pridėjo ir Thomasas Walkupas, o „Žalgiris“ toliau didino savo pranašumą (29:11). Svečiai niekaip nerado priešnuodžių varžovų puolimui ir šeimininkų persvara peržengė 20 taškų (35:14). Žalgiriečiai apsukų nemažino ir toliau turėjo didelę persvarą (41:18). Po pirmosios rungtynių pusės kauniečiai buvo priekyje (43:20).

Po pirmojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Rytas“ 20:9

Nors pirmieji pasižymėjo vilniečiai, tačiau tada dviem išpuoliais atsakė šeimininkai ir buvo priekyje (4:2). Netrukus tiksliomis atakomis apsikeitė Artsiomas Parachouskis ir Brandonas Daviesas, o įpusėjus kėliniui priekyje liko kauniečiai (8:4). Pirmąjį žalgiriečių tritaškį pataikęs Edgaras Ulanovas dar padidino komandos pranašumą (11:6). Ketvirčio pabaigoje aukštaūgių vedami šeimininkai spurtavo, susikrovė dviženklį pranašumą ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 20:9.