Naujienų srautas

Sportas2019.05.30 21:32

Savo auklėtinių energija nusivylęs Adomaitis: atrodo, kad bėgioja su mediniu veidu

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.05.30 21:32

Vilniaus „Ryto“ komandai pateikti staigmenos ir išlyginti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos santykio nepavyko. Vilniečiai namuose 67:85 nusileido „Žalgiriui“ ir atsidūrė per vieną kauniečių pergalę nuo pralaimėjimo didžiajame lygos finale.

Po susitikimo vyriausiasis „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis išskyrė tinkamo nusiteikimo antrose finalo serijos rungtynėse neparodžiusius savo auklėtinius bei kalbėjo apie likusius rezervus prieš trečiąjį serijos susitikimą, kuris vyks šeštadienį „Žalgirio“ arenoje.

„Vėl tokia pradžia, kaip ir Kaune. Akcentavome koncentraciją prieš rungtynes. Kalbėjome, jog „Žalgiris“ kiekvieną klaidą baudžia. Pirmasis mūsų gynybos momentas daug ką pasakė apie mūsų nusiteikimą rungtynėse. Tokių momentų buvo per daug. Tokių problemų turėjome ir pirmajame mače. „Žalgiris“ nuo pat rungtynių pradžios laikė aukštą tempą. Kažkuriuo momentu jie palaužė mus su fiziškumu. Po to pradėjome stigti jėgų“, – aiškino D. Adomaitis.

– Treneri, ir Šarūnas Jasikevičius minėjo, jog pirmose rungtynėse „Rytas“ demonstravo didesnį norą. Ar šiandien jūsų žaidėjams trūko nusiteikimo?

– Viskas prasideda nuo gynybos. Jeigu gynyboje turi vieną kitą gerą priešininkų sustabdymą, atsiranda emocija. Kaip bebūtų, gynyboje pridarėme daug klaidų – prašokdami prieš varžovus, praleisdami varžovų stiprias rankas. Buvo geras momentas, kai apsigynėme ir užpuolėme greitajame puolime, bet po to suklydome ir gavome keturis taškus iš eilės. Turi priversti priešininką žaisti arčiau. Faktas, kad kai kurie žaidėjai žaidžia per daug minučių. Su tomis emocijomis nėra lengva. Kiekvienas privalome rasti savyje jėgų ir emocijų.

– Ko netekote šioje serijoje, prarasdami D.J. Seeley?

– Manau, kad netekome to vieno žaidėjo, aplink kurį sukdavosi kūryba. Šioje serijoje iš savo įžaidėjų negauname, ko norime. Tai priešininkų nuopelnas.

– Ar trečiose serijos rungtynėse žais D.J. Seeley?

– Žiūrėsime rytoj.

– Ar šioje serijoje dar turite kažkokių rezervų?

– Galbūt bandysime daugiau rizikuoti, įtraukti jaunus žaidėjus į rotaciją kas dvi-tris minutes. Kartais atrodo, kad žaidėjai bėgioja su mediniu veidu.

– Ar šiandien neveikė gynyba prieš Edgarą Ulanovą?

– Faktas, kad E. Ulanovą paleidome su stipriomis jo pusėmis. Negalime jam leisti mesti kaire ranka, jis įmetė savus metimus. Padarėme ir daugiau klaidų iš savo pusės, stabdant jį.

– Treneri, kalbėjote, jog Mindaugas Girdžiūnas gali nežaisti, kada paaiškėjo jo situacija?

– Mindaugas yra šaunuolis, parodė charakterį ir tikrai viskas sprendėsi po apšilimo. Šaunuolis, ačiū jam. Priėjęs pasakė, jog gali žaisti. Tai labai svabru.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi