2019.05.30 18:15

Be didelių sunkumų antrą pergalę iškovojęs „Žalgiris“ – per žingsnį nuo LKL aukso

LRT.lt2019.05.30 18:15

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atsidūrė per vieną pergalę nuo LKL čempionų titulo. Antrose finalo serijos rungtynėse Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai be didesnių sunkumų 85:67 (30:18, 16:15, 21:18, 18:16) nugalėjo Vilniaus „Rytą“ ir serijoje iki trijų pergalių yra priekyje 2:0.

Trečiosios ir galbūt paskutinės serijos rungtynės šeštadienį vyks Kaune.

Žalgiriečiai ir vėl vertėsi be Pauliaus Jankūno, tuo tarpu „Rytas“ rungtyniavo be DJ Seeley, taip pat tik su nuskausminamųjų pagalba rungtyniavo ir Mindaugas Girdžiūnas.

Kaip ir pirmame susitikime, žalgiriečiai mačo eigą kontroliavo nuo pat jo pradžios – Vilniaus komanda priekyje buvo tik pirmomis minutėmis, kai pirmavo 2:0. Vėliau „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą, susikūrė dviženklį pranašumą ir jį išlaikė iki pat mačo pabaigos.

Verta paminėti, jog kauniečių puolėjas Edgaras Ulanovas jau pirmajame kėlinyje pelnė 16 taškų ir taip prisidėjo prie to, kad jau po pirmojo kėlinio svečiai turėtų 12 taškų pranašumą.

„Žalgiris“ buvo pajėgesnis ir po krepšiais, kur kovą dėl kamuolių laimėjo 32:24.

„Rytas“: Arnas Butkevičius (6 atk. kam.) ir Mindaugas Girdžiūnas po 14, Martynas Echodas 11, Arciomas Parachouskis 9.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16 (6 atk. kam.), Marius Grigonis ir Brandonas Daviesas po 13, Aaronas White'as 12.

Rungtynių eiga:

Paskutinis ketvirtis prasidėjo be didesnių pokyčių, kauniečiai toliau liko priekyje (70:54). Netrukus tritaškį šovė Aaronas White`as ir žalgiriečiai atitolo dar labiau (73:55). Antroje mačo dalyje vilniečiai buvo sugebėję kiek aptirpdyti varžovų persvarą (61:75). Nepaisant to, nieko daugiau vilniečiai nenuveikė ir patyrė antrąją nesėkmę.

Po trečiojo kėlinio: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“ 51:67

Po pertraukos situacija esmingai nesikeitė, mat kauniečiai ir toliau kontroliavo rungtynių eigą ir netrukus persvarą dar labiau padidino (52:36). Vilniečiai trumpam buvo sumažinę atsilikimą iki 12, tačiau svečiai netrukus vėl grąžino saugų pranašumą (58:42). Toks pats skirtumas išliko ir po trečiojo kėlinio sirenos – žalgiriečiai buvo priekyje 67:51.

Po antrojo kėlinio: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“ 33:46

Antrasis kėlinys startavo Roko Stipčevičiaus technine nuobauda už vaidybą, o tai leido žalgiriečiams ir toliau būti priekyje (33:20). Ir toliau užtikrintai rungtyniavę svečiai vadelių neatleido (37:23). Į kiekvieną „Ryto“ bandymą priartėti žalgiriečiai nesunkiai rasdavo vaistų ir sėkmingai valdė rungtynes (43:29). Kėlinio pabaigoje skirtumas iš esmės liko nepakitęs ir kauniečiai į pertrauką išėjo pirmaudami 46:33.

Po pirmojo kėlinio: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“ 18:30

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė kiek netikėtai startiniame penketuke rungtynes pradėjęs vilniečių gynėjas Deividas Sirvydis, tačiau į jo baudų metimus dėjimu atsakė Aaronas White`as (2:2). Tada sėkmingesnę atkarpą sužaidė svečiai ir pabėgo į priekį (9:4). Vilniečiai puolime toliau strigo, o Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai netrukus atitrūko ir dviženkle persvara (16:4). Šeimininkai puolime kiek išsijudino, tačiau kauniečiai taškus irgi rinko bei liko priekyje (20:9). Vien pirmojo kėlinuko metu Edgaras Ulanovas pelnė 16 taškų, o jo vedamas „Žalgiris“ po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 30:18.

Abi ekipos negalės verstis pilnomis sudėtimis – „Žalgirio“ ekipoje ir antrąsias serijos rungtynes praleidžia Paulius Jankūnas, tuo tarpu „Rytas“ negali naudotis traumą patyrusio DJ Seeley paslaugomis.