Sportas

2019.06.02 18:00

Moterų tekvondo istoriją Lietuvoje rašanti Tvaronavičiūtė apie olimpines žaidynes dar kalba nedrąsiai

Mantas Stankevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.02 18:00

Šiaulietė Klaudija Tvaronavičiūtė neseniai grįžo iš pasaulio tekvondo čempionato, kur pasiekė šiai sporto šakai tarp moterų Lietuvoje neregėtą devintąją vietą. Tiesa, apie Tokijo olimpines žaidynes svajojanti mergina dar kalba nedrąsiai, tačiau žada stengtis iš visų jėgų.

Nors pasaulio pirmenybėse buvo pasiektas geriausias moterų rezultatas per visą šalies tekvondo istoriją, ateityje sportininkė tikisi pasirodyti dar geriau.

„Sportuoju nuo pat mažumės, atiduodu visą savo gyvenimą, tik nesigauna visada kaip nori tuos aukštus rezultatus pasiekti. Tai atėjo ši diena, kai pavyko. Tiesiog atidaviau visas jėgas, aišku mano visos varžovės yra labai stiprios ir turiu dar daug kur tobulėti ir fiziškai, ir taktiškai. Manau ateis diena, kai pavyks ir dar geriau“, – LRT TV naujienų tarnybai kalbėjo Klaudija.

Sportininkė apgailestauja, kad tekvondo šalyje nėra labai populiarus.

„Bet gal kažkada kažkam pavyks pasiekti aukštesnių rezultatų, kas padės išpopuliarinti šį sportą. Ne vienintelė aš sportuoju, tai ne viską dedu ant savęs, galbūt tai aš, galbūt dar kažkas. Man jau būtų didelis pasiekimas bent dalyvauti olimpiadoje. Tai būtų labai gerai“, – sakė kovotoja.

Kelialapius į olimpines žaidynes gaus pirmąsias penkias vietas olimpiniame reitinge kiekvienoje svorio kategorijoje užėmę sportininkai. Kitas kelias – kvalifikaciniai turnyrai. Trisdešimt ketvirtą vietą olimpiniame reitinge svorio kategorijoje iki 57 kilogramų užimanti lietuvė apie savo kelią kalba nedrąsiai.

„Nes nežinai, kas gali atsitikti, mes stengiamės padaryti viską, ką galime geriausiai, bet nieko negalime prognozuoti, nes tikrai stiprios varžovės yra“, – sakė K. Tvaronavičiūtė.

Sportininkė kartu su treneriu Romualdu Montvidu jau pradėjo rengtis birželio devintą dieną Austrijoje prasidėsiančioms varžyboms.

Žinios. Koalicijos nebėra: opozicija baiminasi dėl gerai dirbančių ministrų

LRT TV naujienų tarnybos reportažas apie K. Tvaronavičiūtę – nuo 22:18 min.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.