Sportas

2019.05.29 22:18

Jautri Kariniausko žinutė po subliuškusio lažybų skandalo: buvau viešai pasmerktas be įrodymų

LRT.lt2019.05.29 22:18

Šių metų sausį LKL sudrebinęs lažybų skandalas, kuriame kaltintas tuomet Panevėžio „Lietkabelyje“ žaidęs gynėjas Vaidas Kariniauskas, atrodo, subliuško. Krepšininkas feisbuke pasidalijo naujienomis, gautomis iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato. Policijos tyrimas nutraukiamas, V. Kariniauskui kaltinimai panaikinami.

Po skandalo Panevėžio komandą palikęs V. Kariniauskas sezoną užbaigė antroje Graikijos lygoje.

Šį sezoną LKL pirmenybėse gynėjas rinko po 9 taškus, 2,2 atkovoto kamuolio, 3,8 rezultatyvaus perdavimo ir 8,3 naudingumo balo per 21 minutę.

2016 m. vasarą V. Karianiauskas žaidė Lietuvos krepšinio rinktinėje olimpiniame Rio žaidynių turnyre.

Pateikiame neredaguotą V. Kariniausko žinutę feisbuke:

Po 4 mėnesių laukimo, bemiegių naktų ir netgi svarstymų apie karjeros pabaigą šiandien pagaliau sulaukiau pranešimo, kad ikiteisminis tyrimas, dėl mano tariamai sutartų asmeninių rezultatų, rungtynių tarp „Lietkabelio“ ir „Dijon“ metu – nutrauktas, nenustačius jokių nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių mano žaidime.

Žinau, jog ir po šio sprendimo bus visažinių, teigiančių, jog jie žino, kad aš kaltas, jog „tokie dalykai sunkiai įrodomi“, bet po atlikto išsamaus tyrimo mano sąžinė rami. Noriu padėkoti pareigūnams už atliktą tyrimą, korektišką bendravimą jo metu ir prokurorui, kad buvo nešališkas bei objektyvus. Slaptas mano pokalbių klausymasis daugiau nei 2 mėnesius, mano veiksmų kontrolė ir nuolatinis pareigūnų dėmesys mano asmeniniam gyvenimui yra kaina, kurią aš sumokėjau už teisybę.

Tuo metu, kai be jokių rimtų priežasčių buvau apkaltintas, bene, baisiausiu dalyku sporte, žaidžiau vieną geriausių sezonų savo karjeroje. Su Lietkabelio komanda laimėjau nemažai svarbių rungtynių ir su žmona Ieva laukėmės pirmagimio. Atrodė, kad viskas einasi puikiai, bet nuo tos dienos, kai buvau apkaltintas ir viešai pasmerktas net nesulaukus oficialių tyrimo rezultatų viskas sugriuvo. Nepagrįsti G. Staniulio, J. Miklovo, K. Rimkaus ir kitų žinomų žmonių komentarai viešoje erdvėje varė į neviltį. Juk kalbame apie Lietuvos krepšinį finansiškai remiančius žmones, garsiausius trenerius ir gerbiamiausius žurnalistus „nuteisiančius“ tave be jokio realaus įrodymo, ar net tyrimo! Mano artimiausi žmonės žiūrėjo žinias per televiziją, skaitė naujienas, kur aš buvau linksniuojamas kaip žmogus sportui darantis gėdą. Diena iš dienos galvojau ar nevertėtų tiesiog mesti krepšinio, norėjau, kad viskas tiesiog pasibaigtų.

Šiandien, kai šis košmaras oficialiai pasibaigė, noriu padėkoti savo draugams ir šeimai, kurie manimi visuomet tikėjo ir mane palaikė, o ypač savo nuostabiai žmonai Ievai, kuri visuomet buvo šalia. Didelis ačiū mano agentui Tadui Bulotui už tikėjimą manimi nepaisant to, kas buvo kalbama viešai bei atstovui Edvinui Šatui už kvalifikuotą teisinę pagalbą, be kurio žinių ir patarimų teisybę atrasti būtų buvę žymiai sunkiau. Be šių žmonių šios kovos būčiau neatlaikęs, jų pasitikėjimas ir darbas man suteikė vilčių. Šiandien gautas pranešimas išlaisvino mano mintis, atgaivino tikėjimą teisingumu ir grąžino norą toliau aukotis dėl mano taip mylimo KREPŠINIO.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.