Naujienų srautas

Sportas2019.05.29 23:06

Europos lygos finale „Chelsea“ ir Edenas Hazardas sudaužė „Arsenal“

LRT.lt 2019.05.29 23:06

Europos futbolo sezonas jau išvažiavo į finišo tiesiąją. Priešpaskutinėse svarbiausiose sezono rungtynėse – Europos lygos finale – Londono „Chelsea“ antrajame kėlinyje sudaužė „Arsenal“ ekipą. Tai antroji „Chelsea“ pergalė šio turnyro finale. „Arsenal“ sezoną baigia be trofėjų ir be kelialapio į Čempionų lygą.

Gana nuobodžiame pirmajame kėlinyje kiek geresnes progas turėjo „Arsenal“ futbolininkai, tačiau įvarčio pasiekti jiems nepavyko. Tiesa, „Chelsea“ gretose labai arti įvarčio buvo Olivier Giroud, po pertraukos pirmasis pramušęs varžovų gynybą.

49-ąją minutę po puikaus Emersono perdavimo maždaug klubų aukštyje O. Giroud krisdamas žemyn nukreipė kamuolį į vartus. Prancūzas iki 2018 metų žaidė „Arsenal“.

Po dešimties minučių antrąjį įvartį pelnė Pedro. Ispanas sulaukė puikaus Edeno Hazardo perdavimo pažeme į baudos aikštelę, kyštelėjo koją ir kamuolys nuskriejo į apatinį vartų kampą.

Vos po penkių minučių E. Hazardas baudiniu jau mušė trečiąjį įvartį.

Jį nuostabiu žaidimu palei baudos aikštelės liniją sukūrė Mateo Kovačičius. Kroatas apžaidė kelis varžovus, kyštelėjo perdavimą O. Giroud, kuriam į nugarą stipriu smūgiu įvažiavo Ainsley Maitlandas-Nilesas.

„Arsenal“ viltis buvo trumpai nušvitusi po dviejų Unai Emery keitimų, kai aikštėje pasirodęs Alexas Iwobi gražiu smūgiu 69 min. nestabdydamas kamuolio ore nukreipė jį į vartus.

Tačiau viltį jau po dviejų minučių užgesino O. Giroud ir E. Hazardas. Puolėjai puikiai sužaidė „Arsenal“ baudos aikštelėje ir belgas įmušė į tuščius vartus po prancūzo perdavimo.

„Arsenal“ treneris Unai Emery šį trofėjų su „Sevilla“ ekipa laimėjo tris kartus iš eilės nuo 2014 iki 2016 metų, tačiau šį kartą savo sėkmingos serijos nepratęsė.

„Chelsea“ kelialapį į Čempionų lygą iškovojo anksčiau per savo nacionalinį čempionatą, o „Arsenal“ lieka be teisės varžytis kito sezono turnyre. U. Emery auklėtiniai toliau dalyvaus Europos lygoje.

Antrasis kėlinys: „Arsenal“ – „Chelsea“ 1:4 (1:4)

84 min. Dviejų iš eilės puikių progų neišnaudojo „Arsenal“. Vienas po kito į vartus įmušti nesugebėjo A. Lacazette`as ir J. Willockas.

81 min. Labai pavojingas C. Azpilicuetos įvartis prazvimbė visai šalia P. Čecho vartų.

79 min. Po keitimo aikštėje pasirodęs Willianas stipriu smūgiu privertė P. Čechą dar kartą padirbėti saugant vartus.

71 min.  ĮVARTIS!!! „Arsenal“ viltys sudaužomos į šipulius. Puikiu perdavimu O. Giroud užbaigė sienelę baudos aikštelėje su E. Hazardu ir „Chelsea“ lyderis įmušė į tuščius vartus.

69 min. ĮVARTIS!!! A. Iwobi pakako trijų minučių ir jis pelnė įvartį. Puikus jaunojo puolėjo smūgis ore nepaliko Kepai jokių šansų.

66 min. U. Emery bandė gelbėti rugntynes. Du keitimai vienu metu: A. Iwobi pakeitė L. Torreirą, o N. Monrealis žengė į aikštę vietoj M. Guendouzi.

65 min. ĮVARTIS!!! E. Hazardas įmuša 11 metrų baudinį.

Įvartį nuostabiu žaidimu palei baudos aikštelės liniją sukūrė Mateo Kovačičius. Kroatas apžaidė kelis varžovus, kyštelėjo perdavimą O. Giroud, kuriam į nugarą stipriu smūgiu įvažiavo A. Maitlandas-Nilesas.

60 min. ĮVARTIS!!! E. Hazardas pažeme pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, kur Pedro nestipriu kojos kyštelėjimu nukreipė jį į apatinį vartų kampą. P. Čechui smūgio momentą užstojo komandos draugai.

54 min. Įvarčio autorius, bandydamas neleisti kamuoliui atsidurti užribyje, skaudžiai pasitempė kirkšnį, tačiau netrukus galėjo tęsti mačą.

49 min. ĮVARTIS!!! Emersonas atlieka puikų skersą perdavimą į baudos aikštelę, kur O. Giroud krisdamas žemyn galva įsuka kamuolį į vartus. Tai 11-asis O. Giroud įvartis per jo karjerą Europos lygos turnyre (14 mačų).

Pirmasis kėlinys: „Arsenal“ – „Chelsea“ 0:0

45 min. Pirmasis kėlinys baigėsi teisėjui nepridėjus nė minutės.

39 min. O. Giroud pramušė iš puikios padėties. Sužaidus gražią sienelę su E. Hazardu prancūzas turėjo laiko pasitaisyti kamuolį, žvilgtelėti į vartus, tačiau jo lėtą, bet tikslų smūgį pažeme P. Čechas atmušė viena ranka.

34 min. Pirma labai pavojinga „Chelsea“ ataka, kurios smaigalyje atsidūrė krašto gynėjas Emersonas. Po kelių greitų ir gražių perdavimų į baudos aikštelę su kamuoliu įbegęs brazilas smūgiavo tiesiai į P. Čechą.

27 min. Baudos aikštelėje A. Lacazette`ui trūko centimetrų, kad galva pasiektų komandos draugo skersuotą perdavimą. Netrukus G. Xhaka paleido galingą smūgį iš toli, kuris skriejo visai šalia vartų.

24 min. Komandos visų pirma stengėsi nesuklysti gynyboje, o tik tada galvoti apie atakas. Tiesa, kiek dažniau varžovų aikštės pusėje atakas rezgė „Arsenal“, tačiau pavojingų progų nebuvo.

18 min. „Chelsea“ baudos aikštelėje po kontakto su vartininku griūva A. Lacazette`as, tačiau mačo teisėjas 11 metrų baudinio neįžvelgia.

9 min. Geriausią mačo progą turėjo P.E. Aubameyangas, nepataikęs į tuščius vartus po atšokusio kamuolio. 

5 min. Rungtynių pradžia buvo labai nervinga. Abi komandos itin toli aikštės vidurio nenueidavo, kamuolį vis prarasdavo, vyko daug fizinės ir gana kietos kovos.

Starto sudėtys:

„Arsenal“: P. Čechas; N. Monrealis, L. Koscielny, Sokratis; S. Kolašinacas, G. Xhaka, L. Torreira, A. Maitlandas-Nilesas; M. Ozilas; P.E. Aubameyangas, A. Lacazette`as.

„Chelsea“: Kepa; Emersonas, D. Luizas, A. Christensenas, C. Azpilicueta; N. Kante, Jorginho, M. Kovačičius; Pedro, O. Giroud, E. Hazardas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi