Sportas

2019.06.01 12:00

Taure ir trauma sezoną užbaigęs Zubas tikras dėl žaidimo Izraelyje: Tel Avivas – vienas geriausių miestų

Paulius Cubera, LRT.lt2019.06.01 12:00

Vienas geriausių Lietuvos vartininkų Emilijus Zubas šį sezoną ir vėl sėkmingai žaidė Izraelyje, ten su Tel Avivo „Bnei Yehuda“ ekipa antrą kartą per trejus metus iškovojo šalies taurę. Negana to, lietuvio ekipa pateko ir į stipriausių komandų penketuką lygoje, tačiau panevėžiečio sezono pabaigą apkartino trauma. Su LRT.lt vartininkas pasidalijo svarbiausiais metų akcentais ir pakalbėjo apie ateitį.

Gegužės 16 dieną Izraelio taurės finale E. Zubas antrą kartą tapo didvyriu, kai atrėmė paskutinį serijoje varžovų baudinį. Prieš dvejus metus E. Zubas serijoje buvo atmušęs du smūgius ir po finalo taip pat buvo nešiojamas ant rankų.

Šis trofėjus vainikavo sėkmingą „Bnei Yehuda“ sezoną. Izraelio aukščiausiojoje lygoje klubas pateko į stipriausių komandų pusę, varžėsi dėl trofėjaus galutinėje sezono stadijoje ir užėmė penktąją vietą. Prieš keletą metų antrajame divizione sezoną žaidusiam Tel Avivo klubui tai – puikus pasiekimas.

„Sezonas buvo labai geras. Nors komandoje nuo praėjusios taurės liko tik du žaidėjai, vėl laimėjome taurę. Lygoje likome penktoje vietoje, nuo ketvirtos mus skyrė tik 4 taškai. Du trofėjai per trejus metus „Bnei Yehuda“ klubui yra tikrai didelis pasiekimas“, – LRT.lt sakė E. Zubas.

Tiesa, pačiam žaidėjui sezono pabaigą kiek apkartino kelio menisko trauma. E. Zubui prieš kelias dienas Izraelyje atlikta operacija, dėl jos vartininkas negalėjo prisijungti prie Lietuvos rinktinės per Europos čempionato atrankos mačus su Liuksemburgu ir Serbija. Tačiau, jei galima taip sakyti, trauma patirta pačiu laiku – po keturių savaičių Emilijus jau bus visiškai sveikas, tad trauma nebus pernelyg sutrukdžiusi nei atostogų, nei pasirengimo naujam sezonui Izraelyje. Čia lietuvis greičiausiai žais ir toliau.

„Turiu kontraktą dar metams, bet jau kalbėjausi su prezidentu, jis nori mane išlaikyti. Sakė, kad jau ruošia naują sutartį bent keleriems metams į priekį. Turiu pasiūlymą grįžti į Lenkiją, bet prezidentas sakė, kad neparduos.

Nors pats turiu ambicijų kilti kur nors aukščiau, tačiau šioje komandoje jaučiuosi labai gerai. Manimi visi pasitiki – treneris, komandos draugai. Kas gali futbolininkui būti geriau? Pasitikėjimas yra pats svarbiausias faktorius siekiant geresnių rezultatų“, – teigė liepos 10-ąją 29-ąjį gimtadienį minėsiantis vartininkas.

O laukti kitame sezone yra ko. „Bnei Yehuda“ naująjį sezoną pasitiks atnaujintuose namuose. „Bloomfield“ stadionas Tel Avive, kuriame taip pat žaidžia ir kur kas populiaresnės miesto komandos „Maccabi“ ir „Hapol“, bus padidintas nuo 14 iki beveik 30-ies tūkst. vietų.

Nuo 2013 metų sausio, kai iš Panevėžio „Ekrano“ išvyko į Latvijos klubą Rygos „Daugava“, iki 2017-ųjų rugpjūčio E. Zubas buvo tikras keliauninkas. Vos per ketverius metus E. Zubas žaidė penkiose skirtingose komandose Latvijoje, Lenkijoje, Danijoje ir Kipre. Nenuostabu, kad po tokių kelionių trys sezonai viename klube ir viename mieste yra tikra atgaiva. Juolab, kad Tel Avive lietuvis jaučiasi puikiai.

„Izraelyje jau gyvenu trejus metus ir tikrai labai saugu, nejaučiu jokio pavojaus. Taip, su aplinkinėmis šalimis vyksta didelių konfliktų, bet gyvendamas Tel Avive niekada to nejaučiu. Kas atvyksta į Izraelį, pakeičia nuomonę apie šią šalį kardinaliai. Manau, Tel Avivas yra vienas geriausių pasaulio miestų“, – teigė E. Zubas.

O ir susitikti E. Zubas šalyje turi su kuo. Izraelyje jau du sezonus rungtyniauja vartininkas Ernestas Šetkus, nuo praėjusio sezono čia žaidžia ir kitas vartų sargas Džiugas Bartkus, o po metų Tailande į Izraelį sugrįžo ir buvęs E. Zubo komandos draugas puolėjas Nerijus Valskis.

„Izraelyje lietuviai gerai užsirekomendavę. Kas yra žaidę, visi rodė gerus rezultatus ir pateisino trenerių lūkesčius. Dėl to dabar lietuviams šiek tiek lengviau patekti į Izraelio lygą“, – apie priežastį, kodėl pastaraisiais metais vis daugiau mūsų tautiečių atsiduria žydų krašte, svarstė E. Zubas.

Šį sezoną Izraelio lygoje E. Zubas iš 36 rungtynių sužaidė 29, per jas praleido 33 įvarčius, 9 kartus išlaikė vartus tuščius.

Be čempionate tiesiog dominavusios Tel Avivo „Maccabi“ (čempione tapo su 22 taškų persvara), už „Bnei Yehuda“ geresnę gynybą demonstravo tik viena ekipa – Tel Avivo „Hapoel“ (23 praleisti įvarčiai prieš 25).