Sportas

2019.05.29 16:03

Naujas Adomaičio galvos skausmas – antrąsias finalo rungtynes gali praleisti du atakuojantys gynėjai

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.05.29 16:03

Vilniaus „Ryto“ klubas antrąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynes, kurios vyks ketvirtadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje, pasitinka su papildomu galvos skausmu – nėra aišku, ar komandai galės padėti du atakuojantys gynėjai – Mindaugas Girdžiūnas ir D.J. Seeley.

Antradienį „Žalgirio“ arenoje pirmose finalo serijos rungtynėse Kauno „Žalgiriui“ 64:79 nusileidusio Vilniaus klubo vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis, bendraudamas su žiniasklaida prieš vilniečių treniruotę „Ryto“ arenoje, kalbėjo apie laukiantį antrąjį išbandymą serijoje, neišnaudotas „Ryto“ galimybes bei papildomus kozirius.

„Pirmiausia patys turime suprasti, jog žaidžiame prieš Eurolygos „Top-8“ komandą. Tai viena geriausių Europos komandų, kuri nubaudžia skaudžiai už kiekvieną tavo klaidą gynyboje ir puolime. Pirmoje pusėje padarėme per daug klaidų individualioje gynybinėje taktikoje. Klydome, bandydami uždaryti varžovų žaidėjų stipriąsias rankas. „Žalgiris“ kiekvieną mūsų klaidą puolime pavertė į du taškus arba tritaškiu. Tai maži dalykai, kurie yra svarbūs abejose pusėse. Tokiose situacijose turime sužaisti idealiai. Tada turėsime šansų“, - aiškino D. Adomaitis.

– Po antradienio rungtynių minėjote, jog šiandien paaiškės D.J. Seeley svaikatos būklė. Ar turite kokių nors naujienų? – portalas LRT.lt teiravosi D. Adomaičio.

– Dėl D.J. Seeley ir dėl Mindaugo Girdžiūno viskas spręsis tik prieš rungtynes. M. Girdžiūnas nukentėjo momente, kuomet susidūrė su Thomu Walkupu. Viskas baigėsi ne taip gerai, kaip atrodė. Jis susižeidė čiurną ir kelį.

– Jūsų komanda puolime atkovojo 19 kamuolių, tačiau neišnaudojote nemažai papildomų situacijų. Kur buvo didžiausios klaidos atsikovojus kamuolį?

– Buvo daug gerų situacijų, iš kurių nepelnėme taškų, pavyzdžiui, Arciomo Parachouskio iš po krepšio pramesti metimai. Buvome susikūrę neblogų situacijų metimams, bet žaidžiant su „Žalgiriui“ reikia žinoti, jog daug situacijų nesusikursi, o susikurtas situacijas turi versti į taškus arba bent turi pataikyti aukštu procentu. Tritaškių metimų procentas taip pat turi būti visai kitas.

– Kiek veikė prieš „Žalgirio“ puolimą taikyta aikštės gynyba?

– Skaičiuojame, taikome matematiką. Kartais aikštės gynyba pasiteisindavo, kuomet nedarydavome klaidų ir žinodavome, prieš ką žaidžiame, ką žaidžia varžovai. Kai padarydavome individualių klaidų, varžovai už jas nubausdavo. Buvo gerų ir blogų momentų.

– Serija keliasi į Vilnių. Kiek svarbus savo aikštės faktorius?

– Visuomet smagiau žaisti namuose. Čia yra ir palaikymas ir sava aikštelė. Būtų smagiau žaisti „Ryto“ arenoje, mažoje aikštelėje. Namuose visuomet emocija yra geresnė.

– Treneri, ar jums neatrodo, kad atkrintamųjų eigoje A. Parachouskiui vis labiau trūksta jėgų?

– Faktas, kad A. Parachouskis pavargsta. Matote, ką daro „Žalgiris“, viskas susideda į vieną. Jie jį labai atakuoja. Turėdami kažkokią persvarą su juo aikštėje, norime atakuoti ir patys. Taip išeina, jog abejose pusėse A. Parachouskis turi dirbti. Aišku, vakar jis prametė gerų metimų. Jo atakų užbaigimų procentas turi būti kitoks. Reikia daryti didesnę rotaciją, bet svarbiausia, kad žaidėjai neprisirinktų pražangų.

– Ar ketvirtadienio rungtynės yra kertinės šioje serijoje?

– Faktas, kad taip.

– „Rytas“ pateikė paraišką dalyvauti kito sezono Eurolygos turnyre. Kaip vertinate komandos galimybes?

 – Jeigu jau yra tokia galimybė, reikia ja pasinaudoti. Kokios bus galimybės, priklausys nuo kitų šalių čempionatų.

– Kalbėjote apie D.J. Seeley ir M. Girdžiūno problemas, ar tai reiškia, jog dar svarbesnis vaidmuo laukia Margirio Normanto?

– Ir M. Normanto, ir Deivido Sirvydžio. Reikia, kad kiekvieno jauno žaidėjo pasirodymas aikštėje būtų kiek įmanoma solidesnis gynyboje. To, pirmiausia, norime iš jaunų žaidėjų. Vakar matėme M. Normanto gerų žaidimo momentų ir puolime, ir gynyboje. Kaip bebūtų, trys iš eilės padaromos jauno žaidėjo klaidos yra blogas rezultatas. Faktas, kad pasitikime jaunais žaidėjais ir mums jų reikės.

– Kur dar be atkovotų kamuolių galite nustebinti ir nubausti „Žalgirį“?

– Faktas, kad turime kiek įmanoma labiau greitinti žaidimą. Nors ir turime nedidelę rotaciją, turime greitinti žaidimą ir ieškoti lengvų taškų. „Žalgiris“ praėjusiose rungtynėse gerai kontroliavo ritmą ir gerai kontroliavo kamuolį, neleisdami pereiti į greitas atakas. Po atkovotų kamuolių privalome, kuo greičiau pereiti į varžovų aikštės pusę. Tai nereiškia, jog turime greitai atakuoti, ką keletą kartų darėme per greitai – už tai gavome bausmių iš varžovų, turime ieškoti savų šansų greitose atakose.   

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt