Naujienų srautas

Sportas2015.06.26 11:17

NBA sprendimas pašaukti latvių fenomeną įsiutino gerbėjus

15min.lt 2015.06.26 11:17

Niujorkas pasiuto NBA naujokų biržoje išvydęs latvį Kristapą Porzingį su „New York Knicks“ kepurėle. Net legendinis Philas Jacksonas, prieš metus tapęs „Knicks“ prezidentu ir turėjęs tapti klubo gelbėtoju, dabar kalamas prie kryžiaus. Tuo metu 19 metų 216 cm ūgio latvių fenomenui jau klijuojama pravardė „Poor Zingis“. Latvis žada pakeisti išrankiųjų „Knicks“ gerbėjų požiūrį, tačiau jam ir Ph. Jacksonui teks nueiti Kryžiaus žygį.

Niujorkas pasiuto NBA naujokų biržoje išvydęs latvį Kristapą Porzingį su „New York Knicks“ kepurėle. Net legendinis Philas Jacksonas, prieš metus tapęs „Knicks“ prezidentu ir turėjęs tapti klubo gelbėtoju, dabar kalamas prie kryžiaus. Tuo metu 19 metų 216 cm ūgio latvių fenomenui jau klijuojama pravardė „Poor Zingis“. Latvis žada pakeisti išrankiųjų „Knicks“ gerbėjų požiūrį, tačiau jam ir Ph. Jacksonui teks nueiti Kryžiaus žygį.

Bruklino „Barclays Center“ arenoje jie švilpė, rėkė ir klykė: „Atleiskite Philą!“ Daugiausia dėl to, kad ketvirtuoju šaukimu „Knicks“ nepasirinko Justise'o Winslow, Emmanuelio Mudiay ar Willie Cauley-Steino. Turbūt todėl, kad latvis yra lieknesnis už NBA komisarą Adamą Silverį. Greičiausiai todėl, kad tai – dar vienas mįslingas europietis. Ir daugiausia dėl to, kad „Knicks“ nieko nelaimėjo jau 42 metus, o praėjusį sezoną su 17 pergalių ir 65 pralaimėjimais išgyveno tikrą košmarą.

„Poor Zingis. Sveikas atvykęs į Niujorką“, – rašo „New York Post“.

„Tokios reakcijos ir reikėjo tikėtis, – sakė Ph. Jacksonas. – Kristapas buvo tam pasiruošęs. Jis pasirengęs atlaikyti spaudimą.“

Ph. Jacksono sprendimai nebekelia pasitikėjimo Niujorkui. Verčiau jis būtų pataikęs su K. Porzingiu ir gerai padirbėtų laisvųjų agentų turguje, nes „Knicks“ jau nebegali klysti.

„Rizika – didžiulė. Bet tokia pat ir galima pergalė“, – nenusileido Ph. Jacksonas

Daug klausimų sulaukęs „Knicks“ prezidentas paaiškino savo sprendimą pasirinkti K. Porzingį ir jo neiškeisti.

„Aš vis galvojau: ką šiuo sunkiu laikotarpiu galima padaryti Niujorko komandai? Turime penkis žaidėjus. Mums reikėjo atletiško žaidėjo, kuris galėtų pakeisti komandos žaidimą. Šis jaunas vyras – būtent toks“, – pareiškė Ph. Jacksonas.

Niujorkas nesitiki Renesanso jau artėjantį sezoną. Daugiau vilčių siejama su 2016-ųjų laisvųjų agentų turgumi.

Tuo tarpu Ph. Jacksonui belieka tikėtis, kad „Knicks“ gavo Pau Gasolio arba Dirko Nowitzkio, o ne Darko Miličičiaus ar latviško Andrea Bargnani versiją.

„Kai P. Gasolis atvyko į NBA, jis irgi atrodė panašiai, o vėliau jis mums labai padėjo „Los Angeles Lakers“ klube. Be to, K. Porzingis yra geresnis metikas, o jų atletiškumas ir energingumas – panašus. Mūsų sistemai jis labai tiks“, – tikino Ph. Jacksonas.

K. Porzingis svajojo žaisti Niujorke, bet žinojo, kad jo svajonių komandos sirgaliai – kritiški kaip niekur kitur.

„Galite mane vadinti Krisu, – NBA reporteriui kukliai prisistatė K. Porzingis. – Norėjau žaisti Niujorke ir išgirdau savo pavardę. Tai – palaima. Noriu įrodyti „Knicks“ sirgaliams, kad esu vertas žaisti Niujorke.“

Švilpimai neišgąsdino Latvijos krepšinio ateities. Lieknas jaunuolis juos ketina paversti plojimais.

„Bet kuris „Knicks“ naujokas dažniausiai būna nušvilptas. Bet noriu padaryti taip, kad tuos švilpimus pakeistų plojimai. Kaip? Sunkiai dirbsiu. Pirmiausia, savo vertę turiu įrodyti treneriams. Tik juodai dirbdamas galiu gauti tiek trenerių, tiek sirgalių pagarbą“, – pasakojo K. Porzingis.

Aukštaūgis tikino, kad spaudimą jam padės atlaikyti jį supantys geri žmonės.

O dabar jis tiesiog mėgaujasi svajonės išsipildymu ir Latvijos garsinimu – tai aukščiausiai pašauktas Baltijos šalių krepšininkas per NBA naujokų biržos istoriją.

„Šis švarkas padarytas ir su Latvijos simbolikos idėja. Štai, vėliavėlė vidinėje švarko pusėje“, – demonstruodamas vyšninį švarką šypsojosi K. Porzingis.

Bet kritikai dar ilgai skalpuos Ph. Jacksoną.

„Šis vaikis – talentingas ir po 3–5 metų gali tapti tikrai geru žaidėju. Bet kalbame apie ilgalaikį projektą, o „Knicks“ jau dabar reikėjo reikšmingo žaidėjo. Naujokų biržoje buvo bent keli dabar galintys suspindėti krepšininkai, tačiau „Knicks“ pasirinko K. Porzingį. Ph. Jacksonas dalijo pažadus apie „Knicks“ atgimimą, o po tragiško ir palaidoto sezono jis toliau švaisto sezonus“, – pakeltu tonu piktinosi NBA apžvalgininkas Stephenas A. Smithas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi