Naujienų srautas

Sportas2019.05.28 21:17

Nesėkme startavęs Adomaitis: momentais atrodė, kad mes netikime pergale

LRT.lt 2019.05.28 21:17

Kauno „Žalgiris“ užtikrinta pergale pradėjo LKL finalo seriją namuose, įveikdamas Vilniaus „Rytą“ 79:64. Po pralaimėjimo vilniečių treneris Dainius Adomaitis priekaištavo savo auklėtiniams už nedrausmingumą gynyboje.

Š. Jasikevičiaus komentaras po rungtynių.

„Jeigu nori laimėti prieš „Žalgirį“, turi tikėti tuo, ką darai. Turi tikėti, kad gali įveikti „Žalgirį“. Momentais atrodė, kad mes netikime. Rungtynių pradžioje padarėme daug taktinių klaidų. Atidarėme metikus, ką buvome susitarę daryti prieš M. Grigonį ir L. Westermanną. Paleidome juos veržtis po krepšiu. Labai liūdina, kad pradžioje buvome nedrausmingi gynyboje. Vėliau buvo daug gerų momentų ir gynyboje, ir puolime. Tikiuosi, kad kitose rungtynėse žaidėjai turės suvokimą, jog gali laimėti“ – po mačo sakė D. Adomaitis.

– Kodėl DJ Seeley nežaidė antroje dalyje?

– Jiems pavyko sustabdyti Seeley agresyviu žaidimu – vertė atsikratyti kamuolio. Daugiau Seeley nežaidė daktaro sprendimu. Šiandien jam paaštrėjo anksčiau trukdžiusi žaisti čiurnos trauma. Rytoj žinosime, kokia yra žaidėjo būklė, bet mes turime žaidėjų, turime jaunimo.

Mes pradžioje negalime situacijose, kur jie žaidžia per M. Grigonį ar A. Milaknį paleisti juos. L. Westermannas yra geriausias metikas po A. Milaknio ir klydome prieš jį individualioje gynyboje. Prieš „Neptūną“ tokių klaidų darėme mažai. Jų tritaškių kiekis priklausė ir nuo mūsų rizikų. Supraskite, jeigu rizikų nebūtų, mums būtų labai sunku laimėti prieš tokią komandą kaip „Žalgiris“. Kai kur rizika pasiteisino, kai kur ne.

– Ką aikštėje pakeitė Margiris Normantas?

– Žinote, kaip yra su jaunais žaidėjais – vienas išėjimas geras, kitas – blogas. Jis gali atstovėti gynyboje prieš perimetro žaidėjus. Puolime situacija kitokia. Su Deividu Sirvydžiu situacija kitokia – gynyboje jam dar trūksta. Iš šių žaidėjų reikia padaryti vieną krepšininką.

Martyno Echodo žaidimą apribojo pražangos. Galbūt reikėjo rizikuoti ir leisti jam žaisti su keturiomis pražangomis.

– Ar jūs esate patenkintas „Žalgirio“ išmestais 27 tritaškiais?

– Dar labiau patiktų, jeigu „Žalgiris“ išmestų 40 tritaškių ir, aišku, ne L. Westermannas.

– E. Bendžius su A. Butkevičiumi žaidė didžiulį minučių kiekį, ar tai gali atsiliepti ateityje serijoje?

– Manau, kad ne, tai yra sezono pabaiga. Visi yra geroje fizinėje kondicijoje. Tarp rungtynių yra tik atstatomoji treniruotė, masažai. Manau, kad yra geras ritmas sezono pabaigoje, kai žaidi dėl čempionų titulo finale.

– Ar jūs patenkintas Simo Galdiko bausme už smūgį galva M. Echodui?

– Manau, kad tai buvo kvailas epizodas. Buvo didelė rungtynių svarba, visko galėjo nutikti. Peržiūrėjus tą epizodą geriau, viskas baigėsi labai laimingai M. Echodui. Mačiau „Neptūno“ atstovų priekaištus M. Echodui, bet gal matėme kitas rungtynes? Aišku, kad M. Echodas nėra švariausias žaidėjas, jis kovoja, lipa ant lentos, bet visgi... Kai yra precedentas – turi būti pasiųsta aiški žinia. Už tokį smūgį tik vienerių rungtynių diskvalifikacija? Aišku, esu šališkas, bet gal kitose rungtynėse kitas žaidėjas sumanys rizikuoti ir pašalinti varžovą smūgiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi