Sportas

2019.05.27 18:22

FIBA organizacijoje darbus pradedantis Leonavičius – apie naują karjeros etapą, blokus ir „Skycop“ veteranus

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.05.27 18:22

Prienų „Skycop“ šiame sezone rungtyniavęs gynėjas Gintaras Leonavičius nusprendė užbaigti 17-ka metų trukusią profesionalo karjerą. Visgi 35-erių metų 194 cm ūgio panevėžietis, bendraudamas su portalu LRT.lt tikino, jog pasitraukti nuo krepšinio nežada – užims turnyrų koordinatoriaus pareigas „FIBA Europe“ organizacijoje.

G. Leonavičius papasakojo apie sprendimą užbaigti žaidėjo karjerą bei naują karjeros etapą tarptautinėje krepšinio organizacijoje.

„Mintis pabaigti karjerą pribrendo šiame sezone, – aiškino paskutinį sezoną Prienuose sužaidęs G. Leonavičius. – Jaučiau, kad artėja karjeros pabaiga – nebegalėjau daryti to, ką anksčiau būdavau pajėgus atlikti fiziškai. Supratau, kad, apskritai, nebegalėjau augti kaip žaidėjas, todėl atėjo laikas augti kitose srityse.“

Buvusio žaidėjo sprendimas užbaigti karjerą nebuvo priimtas visiškai spontaniškai. Jau kuris laikas net penkiuose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubuose savo karjeroje rungtyniavęs sportininkas ruošėsi naujam gyvenimo etapui bei krimto FIBA mokslus, skirtus buvusiems krepšininkams.  

„Nuo 30-ies pradėjau mąstyti, jog vieną dieną ateis karjeros pabaiga, todėl prisijungiau prie FIBA mokslų programos projekto „Time-Out“, kurio metu gilinau krepšinio vadybos įgūdžius – tai ir komunikacija, viešieji ryšiai, o renginių organizavimas buvo esminė mokslų dalis. Programa buvo išplesta per penkis Europos miestus. Buvome Europos moterų krepšinio čempionate Prahoje, kur mums paskaitas dėstė FIBA organizacijos specialistai“, – apie žingsnius naujajame karjeros etape pasakojo G. Leonavičius.

Buvęs krepšininkas jau gavo pareigas „FIBA Europe“ organizacijoje – G. Leonavičius darbuosis FIBA turnyrų departamente (competitions departament – aut.), kur bus vienas iš departamento vadovo – Ljubomiro Mandičiaus darbuotojų.

Norėdamas užimti šią poziciją, G. Leonavičius, visų pirma, sudalyvavo ne viename interviu bei turėjo pokalbį su „FIBA Europe“ padalinio vadovu – čeku Kamilu Novaku. Dabar iš Panevėžio kilęs sportininkas džiaugėsi galėdamas pradėti savo svajonių darbą.   

„Norėjau pateikti į „FIBA Europe“ turnyrų departamentą. Esu FIBA rengiamų turnyrų koordinatorius – tai mano svajonių darbas. Supratau, kad noriu būti šalia krepšinio. Manau, kad galėsiu save puikiai realizuoti ir ateityje, – aiškino G. Leonavičius. – Iš pradžių dirbsiu su jaunimo čempionatais, žemesnio rango divizionuose. Darbuosiuosi jaunimo krepšinio čempionatų B divizionuose. Būsiu čempionatų organizavimą prižiūrintis asmuo, dirbsiu su vietos federacijomis.“  

Gautos pareigos FIBA organizacijoje visgi ne iškart leido susitaikyti su pasibaigusia žaidėjo karjera. Kaip portalui LRT.lt teigė pats buvęs įvairių LKL klubų žaidėjas, pasitraukimas iš profesionalaus krepšinio nebuvo ypatingai lengvas.

„Vis tiek yra toks jausmas. Juk žaidi profesionaliai 17 metų ir mintis apie pabaigą kerta per galvą. Visgi nepasinaudoti galimybe darbuotis FIBA būtų buvę kvaila, – aiškino G. Leonavičius. – Fiziškai jaučiau, jog dar pora metų pajėgčiau žaisti krepšinį, bet, nemanau, kad galėčiau demonstruoti toliau kylančią karjerą. Žaidimo kreivė tik regresuotų.“

Šiame sezone prisijungęs prie „Skycop“ ekipos G. Leonavičius per 37 rungtynes LKL čempionate rinko po 5,6 taško, atkovojo po 2,1 kamuolio bei atlikdavo po 0,8 perdavimo. Prieš tai krepšininkas du sezonus gynė savo gimtojo miesto – Panevėžio „Lietkabelio“ klubo garbę, su kuria pirmą kartą karjeroje rungtyniavo LKL finale bei iškovojo sidabro medalius.

„Visuomet buvau komandinio tipo žaidėjas, todėl nežiūrėjau asmeninių interesų. Atmintyje man yra įstrigęs sezonas su Panevėžio „Lietkabeliu“, kuomet tapome Lietuvos vicečempionais. Pusfinalyje nugalėjome „Rytą“, todėl išlikę tik geri atsiminimai. Turėjome puikų trenerį ir gerą atmosferą rūbinėje“, – prisiminė buvęs „Lietkabelio“ gynėjas.  

Vyresni LKL gerbėjai nepamiršta – Gintaras Leonavičius buvo tas, kuris savo blokais, net ir būdamas gynėjas, dažnai nuskausmindavo savo tiesioginius oponentus. Puikiausias krepšininko gynybinių savybių įvertinimas – 2007-08 m. sezone LKL skirtas prizas pirmajam istorijoje lygos gynėjui, išdalinusiam daugiausiai blokų lygos sezone.

„Turiu dar tokią statulėlę, kurią gavau kaip pirmasis Lietuvos krepšinio lygos gynėjęs, sezone blokavęs daugiausiai varžovų metimų. Tuomet žaidžiau „Nevėžyje“ bei blokuodavau po 2,1 metimo per rungtynes, – kalbėjo G. Leonavičius. – Padėdavo ilgos rankos ir šuolis. Gal dar ir koordinacija bei gebėjimas laikui pašokti. Turėjau vadinamąją „uoslę“ blokams.“

Krepšininko atmintyje ir įstrigęs ir įspūdingiausias karjeros blokų dalybos momentas. Kaip pasakojo pats G. Leonavičius, vieneriose karjeros rungtynėse jis negailestingai baudė buvusį Latvijos vyrų krepšinio rinktinęs žaidėją.

„Pamenu, žaidžiau prieš buvusį Latvijos rinktinės žaidėją Sandį Valterį. Atsimenu per vienerias rungtynes jam išdalinau keturis blokus“, – juokėsi G. Leonavičius.

Prienuose panevėžietis nebuvo vyriausias komandos žaidėjas – už G. Leonavičių vyresni – 39-mečiai broliai Lavrinovičiai bei 40-metis Mindaugas Lukauskas dar nepaskelbė apie karjerų pabaigas. Kaip teigė portalo LRT.lt kalbintas buvęs sportininkas, „Skycop“ veteranai dar turi parako ir meilės krepšiniui.

„Pas juos yra didelė aistra krepšiniui. Broliai, tikriausiai, šią vasarą spręs, ar tęs karjerą, – kalbėjo G. Leonavičius. – M. Lukauskis toliau muša rekordus ir nori palikti ženklų įspaudą krepšinyje. Tikiu, kad jie dar gali žaisti.“