Naujienų srautas

Sportas2019.05.27 15:27

Naujas šeichas Anglijos futbole – „Newcastle“ perima JAE verslininkas

LRT.lt 2019.05.27 15:27

Nuo 2017 metų bandymai surasti naują savininką „Newcastle United“ ekipai, atrodo, baigėsi. Didžiosios Britanijos žiniasklaida skelbia, kad Niukaslio ekipą perka Jungtinių Arabų Emyratų verslininkas šeichas Khaledas bin Zayedas Al Nehayanas.

Dabartinis „Newcastle“ savininkas Mike`as Ashley klubą bandė parduoti nuo 2017 metų, tačiau visos derybos žlugdavo. „The Sun“ praneša, kad šeichas Khaledas patvirtino, kad klubo pardavimas jam yra baigtas.

61 metų verslininko asmeninio turto vertė nėra žinoma, tačiau jo šeimos valdomo turto vertė siekia įspūdingus 150 mlrd. svarų sterlingų.

Pranešama, kad „Newcastle United“ ekipa jis įsigijo už 350 milijonų svarų.

Šis šeichas yra Abu Dabio karališkosios šeimos narys ir verslininkas, 1988 m. Khaledas bin Zayedas Al Nehayanas įkūrė įmonę „Bin Zayed Group“. Ši kompanija užsiima statybomis, energetika, nekilnojamuoju turtu, prekyba, technologijomis ir finansinių paslaugų teigimu.

Pats 61-erių šeichas Khaledas yra baigęs verslo administravimą Bostono universitete, o vėliau apsigynė mokslų daktaro laipsnį Mičigano valstijos universitete. Jis dar yra ir Jungtinių Arabų Emyratų buriavimo federacijos prezidentas.

Šeichas Khaledas yra „Manchester City“ savininko šeicho Mansouro bin Zayedo Al Nahyano pusbrolis.

Įdomu, kad paėjusiais metais šecihas Khaledas bandė įsigyti „Liverpool“ klubą už įspūdingus 2 mlrd. svarų sterlingų. Tai būtų buvęs brangiausias toks sandėris futbolo istorijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi