Sportas

2019.05.27 12:06

Dėl pergalės kovoti žadantis Urbonas rinktinėje neturės dviejų patyrusių vartininkų, tačiau grįžta Laukžemis

Paulius Cubera, LRT.lt2019.05.27 12:06

Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas pristatė nacionalinės rinktinės sudėtį artimiausioms dviems Europos čempionato atrankos rungtynėms. Didžiausias pasikeitimas rinktinėje – vartininkų pozicijoje. Komandos gretose nebus dviejų patyrusių ekipos vartų sargų – Ernesto Šetkaus ir Emilijaus Zubo. Po pertraukos į rinktinę sugrįžta puolėjas Karolis Laukžemis.

„Ernestas Šetkus nežais dėl asmeninių priežasčių, susijusių su tolimesne karjera, jis paprašė šias rungtynes praleisti. Suprantama situacija. Reikia atsižvelgti, kiek jis davė rinktinei, kiek dar duos.

Emilijaus situacija kitokia. Pats buvau Izraelio taurės finale (E. Zubus su klubu laimėjo Izraelio taurę – red. past), paliko gerą įspūdį jo žaidimas. Tačiau po šių rungtynių jam atsinaujino kelio trauma, reikalinga menisko operacija. Tai priverstinis sprendimas.

Jau anksčiau buvo noras pakviesti Švedkauską, kuris stabiliai žaidžia A lygoje. Žvelgiant į priekį, pažiūrėsime, ko vertas M. Adamonis. Jis artimiausias mūsų rezervas“, – apie situacija su vartininkais pasakojo V. Urbonas.

Birželio 7 dieną Lietuvos rinktinė Vilniaus LFF stadione žais su Liuksemburgu, o birželio 10-ąją Belgrade susitiks su Serbijos futbolininkais. 

„Namuose norime kovoti dėl pergalės. Kalbėti apie nugalėtojų mentalitetą yra sudėtinga, bet turime apie tai galvoti ir kalbėti. Nuo žodžių pereiti prie darbų gali užtrukti. Rungtynės su Liuksemburgu yra principinės ir labai mums svarbios.

Manau, kad namuose turime būti drąsesni, agresyvesni. Rungtynės, kai negalime laukti dovanų, reikia patiems eiti ir iškovoti pergalę. Manau, kad bus pokyčių sudėtyje, ne tik priverstinių. Stengsimės rodyti kur kas agresyvesnį futbolą, nei Liuksemburge“, – apie rinktinės žaidimą kalbėjo V. Urbonas.

Po pertraukos prie rinktinės prisijungs po sunkios traumos pasveikęs puolėjas Karolis Laukžemis. Kroatijoje rungtyniaujantis puolėjas kol kas oficialių rungtynių rinktiėns sudėtyje dar nėra sužaidęs. 2017 metais jis buvo pripažintas geriausiu A lygos futbolininku.

„Puolėjo pozicijoje ryškus trūkumas. Jeigu vartininkų turime pakankamai, puolėjų tikrai nėra daug. Karolis jau atsigavo ir žaidžia Kroatijoje, įdomu pažiūrėti, ko jis vertas. Rikiuosi pagalbos iš jo“, – sakė V. Urbonas.

Treneris pripažino, kad rinktinės lyderiai ir toliau nesikeičia – Fiodoras Černychas,bei Arvydas Novikovas yra geriausi ir svarbiausi nacionalinės komandos žaidėjai. 

„Tam tikras galvos skausmas yra vidurio gynėjai. Linas Klimavičius daug žaidžia Rumunijos čempionate, Palionis turi daug noro. Girdvainis turėjo Azerbaidžane pakankamai žaidimo laiko, pirmoje stovykloje negalėjo žaisti dėl traumos, bet dabar jau yra sveikas ir nori žaisti.

Andriuškevičius tikrai juda į priekį, manau, kad pateisino tą mūsų pasitikėjimą avansu anksčiau. Dabar tikiuosi, kad jis bus vienas pagrindinių žaidėjų“, – kalbėjo V. Urbonas.

Lietuvos rinktinės sudėtis Europos čempionato atrankos rungtynėms su Liuksemburgu ir Serbija:

Vartininkai: Džiugas Bartkus („Hapoel Ironi Kiryat“, Izraelis), Tomas Švedkauskas („Riteriai“), Marius Adamonis (Romos „Lazio“).

Gynėjai: Rolandas Baravykas (Vilniaus „Žalgiris“), Mindaugas Palionis („Regensburg“, Vokietija), Linas Klimavičius (Bukarešto „Dinamo“, Rumunija), Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“), Vytautas Andriuškevičius (Marijampolės „Sūduva“), Edvinas Girdvainis (be klubo), Karolis Chvedukas („Waterford“, Airija), Algis Jankauskas (Marijampolės „Sūduva“).

Saugai: Vykintas Slivka („Hibernian“, Škotija), Artūras Žulpa („Tobol“, Kazachstanas), Deimantas Petravičius (be klubo), Modestas Vorobjovas (Vilniaus „Žalgiris“), Mantas Kuklys („Žetysu“, Kazachstanas), Saulius Mikoliūnas (Vilniaus „Žalgiris“), Paulius Golubickas (Marijampolės „Sūduva“), Arvydas Novikovas (Balstogės „Jaggielonia“, Lenkija), Donatas Kazlauskas („Riteriai“).

Puolėjai: Fiodoras Černychas (Maskvos „Dinamo“, Rusija), Nerijus Valskis (be klubo), Karolis Laukžemis („NK Istra“, Kroatija).