Sportas

2019.05.27 11:24

Suomių triumfas Slovakijoje: nugalėtojai tai vadina „stebuklu ant ledo“

LRT.lt2019.05.27 11:24

Suomijos ledo ritulio rinktinė sekmadienio vakarą Slovakijoje šoko nugalėtojų šokius. Komanda, iš kurios nebuvo tikėtasi pačių aukščiausių rezultatų, pasaulio ledo ritulio čempionato finale 3:1 nugalėjo Kanados rinktinę ir pirmą kartą nuo 2011-ųjų tapo pasaulio čempionais.

Verta paminėti, jog pastarasis pergalingas suomiams čempionatas taip pat vyko Slovakijoje.

Po rungtynių laimėtojai neslėpė savo džiaugsmo.

„Tai neįtikėtina, tai kažkas, kas gali nutikti tik kartą tavo gyvenime, – pasakojo suomių kairysis kraštas Toni Rajala. – Jau prieš rungtynes jautėmės puikiai, jaudulio nebuvo, tiesiog mėgavomės esame situacija. Komanda sužaidė dar vienas puikias rungtynes, laikėmės kartu visas 60 minučių. Varžovai šiandien buvo geri, tačiau mes buvome truputį geresni. Trijų įvarčių užteko. Vartuose puikiai atrodė Kevinas Lankinenas“.

Būtent suomių vartų sargas buvo viena svarbiausių figūrų laimėtame finale – kanadiečiai į jo vartus metė net 44 kartus, o vartininkas praleido tik vieną įvartį ir buvo labai netoli tobulo pasirodymo.

Kitas suomių herojus – komandos kapitonas Marko Anttila, iššovęs svarbiausiu turnyro metu ir pelnęs 4 iš paskutinių 6 savo komandos įvarčių. Tarp jų – vėlyvas išlyginamasis metimas ketvirtfinalyje į švedų vartus, pergalingas įvartis pusfinalyje su Rusija ir du tikslūs metimai finalinėse rungtynėse su suomiais.

Pagirti savo ekipos kapitono po mačo nepamiršto ir kitas suomių rinktinės žaidėjas Jere Sallinenas.

„Tai tiesiog neįtikėtinas jausmas. Nesuprantu, kaip mes laimėjome, tai nuostabu. Esame ganėtinai nebloga ledo ritulio valstybė, tačiau tai galima pavadinti ir stebuklu ant ledo. Kelionė namo bus nuostabi, tikiu, kad žmonės ten mūsų jau laukia. Ir, žinoma, Marko – jis viso turnyro metu buvo neįtikėtinas“, – kalbėjo J. Sallinenas.

Tuo tarpu kanadiečiai pripažino laimėtojų pranašumą. Jų komandos ledo ritulininkas, „New Jersey Devils“ atstovaujantis Damonas Seversonas priminė, kad suomiai buvo vienintelė juos įveikusi komanda ir negailėjo varžovams gerų žodžių.

„Tai buvo ilgas turnyras, smagus, su gerais vyrukais, – sakė D. Seversonas. – Manau, kad medalių nusipelnėme. Ne viso turnyro metu žaidėme gerai, tačiau viską sudėjus turnyras buvo neblogas. Gaila, jog gavome ne tokios spalvos medalį, kokio tikėjomės. Suomiai sužaidė geras rungtynes, jie buvo vieninteliai, nugalėję mus čempionate ir tai padarė du kartus, demonstruodami gerą žaidimą. Apmaudu, kad namo nevykstame su auksu".

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt