Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

LKF kratosi minties organizuoti „Eurobasket 2017“

Lietuvos krepšinio federacija tik šnairuoja į valstybes, kurios kelia ranką ir siūlosi organizuoti po dvejų metų vyksiantį Europos krepšinio čempionatą. Jei ne visą – tai bent pirmąjį turnyro etapą. 2017-ųjų „Eurobasket“ čempionato grupės varžybas jau šią savaitę pareiškė norintys rengti estai ir 2013-ųjų Europos pirmenybių organizatoriai slovėnai.

Lietuvos krepšinio federacija tik šnairuoja į valstybes, kurios kelia ranką ir siūlosi organizuoti po dvejų metų vyksiantį Europos krepšinio čempionatą. Jei ne visą – tai bent pirmąjį turnyro etapą. 2017-ųjų „Eurobasket“ čempionato grupės varžybas jau šią savaitę pareiškė norintys rengti estai ir 2013-ųjų Europos pirmenybių organizatoriai slovėnai.

„Šiai dienai jokių konkrečių kalbų apie galimą Europos čempionato ar grupės varžybų rengimą nekalbame. Mūsų pozicija šiuo klausimu yra labai rezervuota“, – kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) renginių ir sporto direktorius Tomas Rimkus.

Rusijai aneksavus Krymą ir ginklais bei žmonėmis prisidedant prie teroristų keliamo chaoso Rytų Ukrainoje, „FIBA Europe“ organizacija nutarė, kad 2015-ųjų „Eurobasket“, turėjęs vykti Ukrainoje, perkeliamas į kitas šalis.Pirmą kartą istorijoje pirmenybes šiemet rengs net 4 valstybės: Latvija, Kroatija, Vokietija ir Prancūzija. Pastarosios šalies mieste Lilyje vyks lemiamos pirmenybių kovos.

Už „Eurobasket 2015“ rengimą Europos krepšinio federacijai Ukraina buvo sumokėjusi beveik 8 mln. eurų. Ši suma buvo grąžinta šaliai, o norėjusios šiemet rengti varžybas trys valstybės sumokėjo po 1,7 mln. eurų. Prancūzijai teko kur kas didesnis mokestis – 2,9 mln. eurų, mat šalis organizuos ne tik grupės, tačiau ir finalines dvikovas.Pirmines norinčiųjų organizuoti turnyrą paraiškas „FIBA Europe“ nagrinės jau birželio 30 dieną.

„Eurobasket 2011“ čempionato finale aukso medalius iškovojo Ispanijos krepšininkai. T. Lukšio (BFL) nuotr.

„Mes jau turėjome 2011 metų Europos krepšinio čempionatą ir puikiai žinome, ką tai reiškia – viešieji konkursai, begalė darbo ir finansiniai įsipareigojimai. Pasakysiu taip: galimybė Lietuvai rengti 2017-ųjų Europos čempionato grupės varžybas yra nedidelė. Mes dabar į tokius turnyrus žvelgiame atsargiai. Kol kas federacijoje nebuvo net keliamas klausimas dėl turnyro rengimo“, – kalbėjo T. Rimkus,  priminęs, kad galutinį žodį turėtų tarti šiuo metu atostogaujantis LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Už 2011-ųjų Europos pirmenybių rengimą Lietuvos valstybė „FIBA Europe“ atseikėjo apie 3 mln. eurų, o visa čempionato sąmata – apie 11 mln. eurų. Tiesa, lietuviai iš šių pirmenybių užsidirbo – pagal dokumentus, LKF gavo apie 2 mln. eurų pajamų. 2012-siais šalies krepšinio federacija net atsisakė valstybės paramos rengiant įvairias savo varžybas – Kūno kultūros ir sporto departamentas krepšinio plėtrai numatytus 2 mln. litų išdalijo kitoms federacijoms.

T. Rimkus teigė, kad LKF palaiko ryšius su šiemet D grupės kovas rengsiančia Latvija, tačiau pastarieji jokių prašymu ar pasiūlymų neteikia.

Vis dėlto, Latvija jau surado nišą, kaip sumažinti pirmenybių kaštus ir dar neprasidėjus varžyboms gauti šiokį tokį pelną. Latvijos ir Estijos krepšinio federacijos sutarė, kad Estija prisiims beveik 225 tūkst. eurų finansinį įsipareigojimą, kuris garantuotų beveik 8500 bilietų išpardavimą į 2015 metų Europos vyrų krepšinio čempionato grupės rungtynes Latvijos sostinėje Rygoje.

Apie tai informavo Estijos krepšinio federacijos prezidentas Jüris Ratas. Pasak jo, į „Eurobasket 2015“ grupės rungtynes Estija–Latvija, Estija–Ukraina bei Estija–Lietuva bus išpirkta ir rezervuota po 2300 bilietų. Be to, į kiekvieną krepšinio mačą bus rezervuota dar po 1000 bilietų, jei paklausa bus didžiulė.

Greičiausiai, jei 2017-aisiais teisę rengti čempionato grupės varžybas gaus Estija – estai ir latviai vėl tarsis.

Šių metų Europos krepšinio čempionato grupių varžybos vyks Zagrebe (Kroatija), Monpeljė (Prancūzija), Berlyne (Vokietija) ir Rygoje (Latvija), o baigiamosios pirmenybių kovos vyks Lilio (Prancūzija) arenoje, kuri talpina 27 tūkst. žiūrovų.

„Eurobasket 2015“ turnyras vyks šių  metų rugsėjo 5–20 dienomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi