Naujienų srautas

Sportas2019.05.24 21:56

Po pralaimėjimo Vilniuje Maksvytis priekaištavo teisėjams, Adomaitis – sveikino žaidėjus

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.05.24 21:56

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai antrą kartą LKL pusfinalio serijoje sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“ ir be kluptelėjimų žengė į finalą. Po dar vienu sutriuškinimu pasibaigusios dvikovos klaipėdiečių treneris Kazys Maksvytis apgailestavo dėl tokio rezultato ir priekaištavo „Ryto“ aukštaūgiui Martynui Echodui bei teisėjams. Dainius Adomaitis dėkojo saviesiems.

„Visų pirma, noriu padėkoti žaidėjams, ne tik už šias rungtynes, bet už darbą sezono metu. Kad tikėjo tuo, ką darom ir darė tai iki pabaigos. Ne kiekvienas per karjerą turi tiek sunkių momentų per sezoną, kaip mes turime. Traumos, žaidėjų išėjimai ir t.t. Jie liko susikaupę, išliko profesionalai ir padarė savo darbą taip, kaip reikia“, – spaudos konferenciją pradėjo Dainius Adomaitis.

Anot vilniečių trenerio, svarbiausias jo komandos ginklas antrosiose serijos rungtynėse buvo aukštas intensyvumas. Tai išmušė iš vėžių „Neptūno“ ekipa, skirtumas labai greitai augo ir dar pirmajame ketvirtyje peržengė dviženklę ribą.

„Vyrai išėjo į rungtynes žinodami, kokia rungtynių vertė ir nenorėdami grįžti į Klaipėdą. Aišku, mes truputį gal perkaitome su intensyvumu ir dėl nedidelės rotacijos truputį pabaigoje sėdome. Gana mažai klaidų, ypač pirmose rungtynėse. Šiandien taktiškai buvo super. Su Klaipėda žaidžiant pagrindinis akcentas prieš seriją buvo jų komandinio žaidimo išardymas. Priversti kuriančius žaidėjus atakuoti, o atakuojančius – kurti. Mums tai pavyko“, – pažymėjo D. Adomaitis.

Nors sezonas „Rytui“ buvo sunkus ir banguotas, tačiau treneris jau įvykdė prieš jį keltus tikslus – laimėjo KMT trofėjų, Europos taurėje pasiekė aštuonetą, žengė į LKL finalą. Apie būsimą seriją su „Žalgiriu“ treneris dar kalbėti nenorėjo. Pirmiausia reikia pasidžiaugti šia diena, o tada galvoti apie lemiamą sezono fazę. Tiesa, D. Adomaitis pripažino, kad „Žalgiris“ silpnų vietų turi labai nedaug.

„Kiekvienam treneriui ar žmogui, kuris dirba savo darbą, malonumas didžiausias yra įvykdžius kažkokį rezultatą. Džiaugiuosi, kad serijoje nebuvo klaustukų, laimėjome užtikrintai. Bet mūsų darbas žiaurus tuo, kad šiandien po pergalės gali pasidžiaugti, o rytoj viskas prasideda iš naujo“, – kalbėjo D. Adomaitis.

Tuo tarpu „Neptūno“ strategas K. Maksvytis apgailestavo dėl neišnaudotos progos, peikė teisėjus, tačiau pripažino varžovų pranašumą.

„Gaila, kad nepavyko išlaikyti reguliariajame sezone iškovotos antros vietos. Gavome persvarą, bet šioje serijoje išsiaiškinome ir deja, „Rytas“ serijoje buvo stipresni. Reikia tai pripažinti. Kas liečia šias rungtynes – ne pati geriausia mūsų pradžia. Sakysite, kad aš vėl verkiu, bet pirmoje pusėje nebuvau patenkintas teisėjais. Rungtynių gale tas pražangas aplygino, tai atrodo normaliai bendra situacija. Džiugu, kad antroje pusėje nedidelę intrigą grąžinome, davėme truputį kovos“, – kalbėjo K. Maksvytis.

Anot „Neptūno“ trenerio, dėl tokio nesėkmingo pusfinalio kaltas jo žaidėjų nuovargis. Nors reguliaraus sezono pabaigoje treneris ir bandė tausoti žaidėjus, mažino jų minutes ir didino rotaciją, vis dėlto ne visi jie spėjo tinkamai atsistatyti. Kaip sakė K. Maksvytis, komandą reikėtų jauninti.

Pirmasis „Neptūno“ ir „Lietkabelio“ mačas serijoje dėl trečios vietos pirmadienį vyks Klaipėdoje, o pirmasis LKL finalo serijos mačas tarp „Ryto“ ir „Žalgirio“ – antradienį Kaune.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi