2019.05.24 20:50

Antrą kartą „Neptūną“ įveikęs „Rytas“ tiesiausiu keliu žengė į LKL finalą

LRT.lt2019.05.24 20:50

Posakį, jog žaibas į tą pačią vietą netrenkia du kartus, penktadienį paneigė Vilniaus „Ryto“ krepšininkai. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai ir antrose pusfinalio rungtynėse 83:70 (25:12, 24:15, 19:19, 15:24) be didesnių sunkumų nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“, laimėjo seriją 2:0 ir tiesiausiu keliu žengė į LKL finalą.

Čia jau jų laukia Kauno „Žalgiris“, savo serijoje 2:0 pranokęs Panevėžio „Lietkabelį“. Pirmoji finalo serijos iki trijų pergalių dvikova vyks antradienį Kaune.

Klaipėdiečiai dėl bronzos susikaus su „Lietkabeliu“, ten serija startuos pirmadienį ir taip pat vyks iki trijų pergalių.

Kaip ir trečiadienio akistatoje Klaipėdoje, taip ir čia vilniečiai startavo galingai ir jau po pirmo kėlinio turėjo dviženklį pranašumą (25:12). Uostamiesčio komandai užduotis palengvino ir tai, kad pirmojo ketvirčio metu diskvalifikacinę pražangą gavo ir savo pasirodymą baigė Simas Galdikas, galva smogęs Martynui Echodui.

Likusių rungtynių metu „Ryto“ krepšininkai nuosekliai didino savo pranašumą, kuris trečiajame kėlinyje buvo pasiekęs ir 28 taškus (64:36).

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai kiek atsipalaidavo, leido klaipėdiečiams skirtumą sušvelninti, tačiau pergalingos persvaros ir tiesioginio kelialapio į finalą iš savo rankų jau nebepaleido.

Vilniečiai dar kartą laimėjo kovą po krepšiais – šį kartą buvo atkovoti 36 kamuoliai prieš varžovų 30.

Prie laimėjimo svariai prisidėjo buvę „Neptūno“ žaidėjai – Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas pelnė po 14 taškų, tačiau rezultatyvesnis už juos buvo Derekas Needhamas su 16.

„Rytas“: Derekas Needhamas 16 (5/6 dvit., 1/6 trit.), Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius po 14, Eimantas Bendžius 12 (7 atk. kam.), D.J. Seeley ir Arciomas Parachouskis (6 atk. kam., 2/9 dvit.) po 7.

„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 15, Deividas Gailius (6 atk. kam.) ir Gytis Masiulis (10 atk. kam.) po 10, Džiugas Slavinskas 8, Tomas Delininkaitis (1/5 trit.) ir Lorenzo Williamsas po 7.

Rungtynių eiga:

Paskutiniame kėlinyje klaipėdiečiai Lorenzo Williamso dėka kiek sumažino savo deficitą (56:72). Kėliniui įpusėjus skirtumas nesikeitė, ir toliau priekyje liko šeimininkai (76:60). Likus žaisti dvi minutes skirtumas buvo 14 taškų (78:64). Per likusį laiką vilniečiai pranašumo nebepaleido ir tiesiausiu keliu žengė į LKL finalą.

Po trečiojo kėlinio: „Rytas“ – „Neptūnas“ 68:46.

Po pertraukos Dainiaus Adomaičio auklėtiniai apsukų nemažino ir netrukus jų pranašumas buvo 25 taškai (53:28). Derekas Needhamas solidžiai sužaidė puolime ir gynyboje, o vilniečiai liko priekyje (59:33). Situacija nesikeitė ir toliau, šeimininkai išlaikė triuškinamą pranašumą ir buvo priekyje (64:39). Trečiojo kėlinio finiše vilniečiai kiek atleido vadeles, tačiau likus žaisti paskutines dešimt minučių ir toliau pirmavo 68:46.

Po antrojo kėlinio: „Rytas“ – „Neptūnas“ 49:27.

Antro kėlinio starte situacija iš esmės nesikeitė, vilniečiai ir toliau kontroliavo rungtynes (30:15). Du tritaškius paeiliui pridėjo Eimantas Bendžius ir pranašumas vis sparčiau augo (36:19). Tolimą metimą smeigė ir Mindaugas Girdžiūnas, o „Ryto“ persvara pasiekė ir dvidešimties taškų ribą (39:19). Paskutinė kėlinio atkarpa taip pat priklausė vilniečiams, o po dviejų kėlinių jie buvo priekyje 49:27.

Po pirmojo kėlinio: „Rytas“ – „Neptūnas“ 25:12.

Mačą dviem taikliais metimais pradėjo vilniečiai, tačiau čia pat dvitaškiu atsakė ir svečiai (5:2). Netrukus po Arno Butkevičiaus dėjimo šeimininkai atitrūko 6 taškų persvara (9:3). „Rytas“ apsukų nemažino ir toliau ir netrukus pabėgo dar labiau (14:5). Svečių popieriai greitai tapo dar prastenis, kai diskvalifikacinę pražangą už smūgį galvą varžovui gavo klaipėdiečių kapitonas Simas Galdikas. Tai vilniečiams netrukus leido pabėgti jau dviženkle persvara (21:8). Kėlinį šeimininkai baigė pakiliai ir po jo buvo priekyje 25:12.

Pirmąjį pusfinalio susitikimą vilniečiai Klaipėdoje laimėjo 75:46 ir serijoje iki dviejų pergalių yra priekyje 1:0. Jei prireiktų trečiojo ir lemiamo mačo, jis sekmadienį būtų žaidžiamas Klaipėdoje.

Šios serijos nugalėtojų didžiajame finale jau laukia Kauno „Žalgiris“, savo pusfinalio serijoje prieš Panevėžio „Lietkabelį“ triumfavęs 2:0.