Sportas

2019.05.27 08:00

Aukso medaliais suspindusios jaunosios irkluotojos: svarbu ne sąlygos, o noras

Mantas Stankevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.27 08:00

Europos jaunių irklavimo čempionate aukso medalius iškovojusios septyniolikmetės Ugnė Juzėnaitė ir Dovilė Rimkutė teigia, į pergalę vedė išaugęs pasitikėjimas savo jėgomis. Į vieną valtį merginos sėdo prieš metus.

Pirmieji merginų startai nebuvo itin sėkmingi, kad gali siekti aukštų rezultatų sportininkės patikėjo tik prieš pat Europos pirmenybes, po Italijoje vykusių varžybų. Pasak Europos čempionių, iš pradžių trukdė skirtinga irklavimo technika, vėliau prireikė laiko pajusti vienai kitą valtyje.

„Viskam reiki laiko. Pernai pasaulio čempionate Tokijuje buvome labiau dėl patirties, o ne noro kažką įrodyti. Jau dabar, kai įgavome patirties, viskas pasikeitė, va, ir medaliai“, – džiaugiasi sportininkės.

Rengtis varžyboms netrukdo Lampėdžio ežere jau pradėtos naujos irklavimo bazės statybos. Šiuo metu irkluotojai treniruojasi šalia statybvietės trenerių pastangomis įkurtoje bazėje.

„Tai dabar esame Kauno Lampėdžių bazėje, kur laikinai yra perkelta šalimais, nes dabar bazė yra tvarkoma. Neturime pačių geriausių sąlygų. Viskas, kas čia yra išdėliota, yra pačių trenerių rankomis padaryta, sudėliota. Čia laikina mūsų sporto salė, nes daugiau kitų galimybių neturime. Neturime, kur jos įsirengti“, – treniruočių sąlygas LRT TV naujienų tarnybos žurnalistui aprodo Ugnė Juzėnaitė.

Kokiomis sąlygomis Kaune treniruojasi Europos jaunimo čempionės galite pamatyti reportaže (nuo 23:35).

Žinios. Netikros naujienos: kaip jomis manipuliuojama?

Tačiau jaunosios irkluotojos yra įsitikinusios, kad sąlygos treniruotis nėra viską lemiantis veiksnys.

„Kad ir kokios sąlygos dabar čia nėra pačios geriausios, bet noras yra didesnis... noras yra didesnis faktorius laimėjime negu tos sąlygos. Jeigu nori, gali prisigalvoti pratimų be štanginės, kurios mes dabar praktiškai neturime. Irklavimui vietos yra ir viską tai lemia“, – teigė Ugnė.

Kalbėdamos apie ateitį merginos atvirauja, kad norėtų išlikti komanda ir kovoti dėl svarbiausių titulų. Artimiausiuose planuose – rugpjūtį Japonijoje vyksiantis pasaulio jaunių čempionatas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.