2019.05.23 23:51

Kanadiečių pėdomis: pratęsimą ir pergalę išplėšę suomiai pasaulio čempionus paliko už pusfinalio borto

LRT.lt2019.05.23 23:51

Dviejų pastarųjų pasaulio ledo ritulio čempionatų elitinio diviziono turnyrų laimėtoja Švedijos rinktinė šių metų turnyre nukarūnuota jau ketvirtfinalyje. Švedai po pratęsimo 4:5 (2:1, 2:2, 0:1, 0:1) nusileido Suomijos rinktinei.

Turnyro pusfinalyje suomiai susitiks su Rusijos ledo ritulininkais, kurie ketvirtfinalio dvikovoje 4:3 palaužė JAV.

Dvikovoje su švedais suomiai pirmieji išsiveržė į priekį jau pirmąją susitikimo minutę po Niko Mikkola įvarčio (1:00 min). Rankų nenuleidusi Švedijos rinktinė, žaidusi daugumoje po pašalinto varžovų žaidėjo dviem baudos minutėms, išlygino rezultatą, pasižymėjus Johnui Klingbergui (2:38 min).

Kėliniui artėjant į pabaigą, Patricas Hornqvistas išvėdė švedus į priekį (16:57 min).

Antrajame kėlinyje Eliasas Peterssonas sukrovė švedams dviejų įvarčių pranašumą (20:25 min) – 3:1. Suomiai išlygino rezultatą po Petteri Lindbohmo (25:04 min) ir Janio Hakanpaeae (29:08 min) smūgių – 3:3. Paskutinę kėlinio minutę Erikas Gustafssonas vėl išvedė švedus į priekį (39:35 min) – 4:3.

Trečiajame kėlinyje švedai buvo arčiau bilieto į pusfinalį, tačiau priešpaskutinę kėlinio minutę suomių džiaugsmui rezultatą išlygino Marko Anttila (58:31 min), pasiuntes komandas į pratęsimą.

Pergalę suomiams padovanojo jau antrąją pratęsimo minutę įvarčiu pasižymėjęs Sakari Manninenas (61:37 min).