Naujienų srautas

Sportas2019.05.23 22:15

Jasikevičius įvertino žalgiriečių atsidavimą: problemų su užsivedimu nėra

LRT.lt 2019.05.23 22:15

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą Panevėžyje iškovojo antrąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje bei tiesiausiu keliu žengė į lygos finalą.

Žalgiriečiai šeimininkus įveikė 21 taško skirtumu – 84:63. Po laimėtos dvikovos, bendraudamas su žiniasklaida, vyriausiasis Kauno komandos treneris išskyrė, jog, įvertinus aplinkybes, buvo tik laiko klausimas, kada dvikovoje kauniečiai perlauš rungtynų eigą į savo pusę.

„Šiandien buvo viena tų dienų, kuomet žaidėjai buvo labai motyvuoti. Jie buvo užsivedę. Pirmoje pusėje smulkios klaidos neleido mums nutolti. Kažkodėl „Lietkabelis“ vis įmesdavo paskutines 3-4 sekundes, o mes priimdavome blogus sprendimus. Aišku, su tokiu nusiteikimu ir Panevėžio klubo problemomis buvo aišku, kad perlaušime rungtynes. Tai įvyko trečiajame kėlinyje. Žaidėjams pasakiau, jog einame į finalą ir reikia dar labiau būti pasiruošusiems ir susikoncentravusiems. Serijos yra sutrumpėjusios. Kiekviena detalė įgauna aukso vertę“, – aiškino „Žalgirio“ komandos vairininkas.

– Kokia Aarono White`o situacija?

– Aaronas White`as lyg ir pasigavo virusą. Negaliu pasakyti, kokio rimtumo virusas, bet sakė, jog numetė svorio.

– Kokios formos „Žalgiris“ pasitinka LKL finalo seriją?

– Manau, kad žaidėjai tikrai stengiasi. Jeigu buvo problemų, pasibaigus Eurolygos sezonui, su užsivedimu ir pastangomis, tai dabar tų problemų nėra. Tai pirmas žingsnis. Reikia tų detalių reikšmę didinti ir žaisime arba prieš labai gerą Europos taurės turnyro komandą, arba prieš komandą, kuri žaidžia solidų krepšinį ir mus yra nugalėjusi triskart. Tai bus finalas ir detalių reikšmė didėja. Šiai dienai nesame aukštumoje su detalių ir smulkių dalykų vykdymu, kuris mums kainuoja, sunku pasakyti, bet iki dešimt taškų. Tai yra labai daug.

– Ar gynyba prieš Paulių Valinską buvo vienas pagrindinių jūsų komandos uždavinių?

– Žinote, jie turi daug problemų su traumuotais žaidėjais, tad Pauliaus Valinsko rolė tik didėja. Jis antroje sezono dalyje pasidarė komandos lyderis, todėl gynyba prieš jį buvo prioritetinė. Tiek Marius Grigonis, tiek Thomas Walkupas tikrai puikiai su tuo tvarkėsi. Paulius – žaidėjas su didžiule motyvacija ir vidiniu noru. Šiandien jis sužaidė solidžias rungtynes, bet, manau, kad šiandien jį kontroliavome.

– Kaip vertinate Pauliaus Valinsko sezoną?

– Manau, kad jis gavo daugiau patyrimo ir antroje sezono dalyje tapo „Lietkabelio“ lyderiu. Jis tapo lyderiu pirmą kartą nuo „Žalgirio“ dublerių laikų, nors ir ten ilgą laiką neužėmė tokios rolės. Jeigu nori kilti į aukštesnį lygį, turi būti lyderis žemesniame lygyje. Jis daro viską ir mes už jį džiaugiamės. Jo pastangos ir noras niekada nekėlė jokių abejonių.

– Ar nustebino „Neptūno“ ir „Ryto“ pirmųjų pusfinalio serijos rungtynių rezultatas?

– Nenustebino. Nustebino, aišku, tik skirtumas, bet, sąžiningai, nemačiau rungtynių, bet, žinote, serija – labai trumpa. Visko gali būti. Klaipėdiečių turėtas namų pranašumas – savotiškas dalykas. Tu, ateini ir žinai, jog turi laimėti namuose. Dabar kažkiek „Rytas“ žino tą patį. Tokia serijų specifika – kas geriau susitvarkys su jauduliu. Nesame patenkinti dėl sutrumpėjusių serijų.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi