2019.05.23 20:00

Fantastika: Kanados rinktinė paskutinę sekundę išplėšė pratęsimą, jame iškovojo bilietą į pusfinalį

LRT.lt 2019.05.23 20:00

Fantastišką pergalę bei bilietą į pusfinalio etapą Slovakijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionato elitinio diviziono turnyre iškovojo Kanados rinktinė po pratęsimo 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0), ketvirtfinalio susitikime įveikusi šveicarus.

Kanados rinktinė atsirevanšavo Šveicarijos ledo ritulininkams už pralaimėjimą pusfinalyje praėjusiais metais – 2:3.

Kanadiečiai šių metų čempionato grupės turnyre iškovojo šešias pergales ir pralaimėjo tik suomiams – 1:3. Pusfinalyje Kanados rinktinės lauks Čekijos barjeras.

Ketvirtfinalio rungtynėse Šveicarai pirmieji pasižymėjo, kuomet buvo išnaudotas kiekybinis pranašumas, kanadiečiui Jaredui McCannui užsidirbus dvi baudos minutes. Pirmąjį rungtynių įvartį pelnė Svenas Andrighetto (18:06 min) – 1:0.

Antrajame kėlinyje Markas Stone`as išlygino rezultatą (25:45 min), o šveicarai dar sykį išnaudojo kiekybinį pranašumą – po Jonathano Marchessaulto pašaulinimo dviem minutėms įvartį pelnė Nico Hischieris (39:57 min) – 2:1.

Kanadiečiams didžiąją trečiojo kėlinio dalį nepavyko „pramušti“ varžovų vartininko, tad tiksint paskutinėms minutėms, prieš šveicarų vartų įvyko tikra apgultis.

Likus 5 sekundėms, pavojingą smūgį atliko Damonas Seversonas. Ritulys, atšokęs nuo varžovo, vėl nusileido prie to paties D. Seversono, kurio antrasis smūgis jau buvo tikslus.

Netrukus rungtynių arbitrai atliko smūgio vaizdo peržiūrą ir įsitikino, jog ritulys vartų liniją kirto laiku – dar likus žaisti 0,4 sekundės kėlinyje. Kanados rinktinė triumfavo išplėšusi pratęsimą.

Pratęsimo metu pergalę bei bilietą į pusfinalį kanadiečiams garantavo greitoje atakoje įvarčiu pasižymėjęs Markas Stone`as (65:07 min).