2019.05.23 19:41

Rusijos ledo ritulininkai palaužė JAV rinktinę ir žengė į pusfinalį

LRT.lt 2019.05.23 19:41

Ketvirtadienį pasaulio ledo ritulio čempionato elitiniame divizione prasidėjo ketvirtfinalio kovos. Bilietą į pusfinalį po vienerių metų pertraukos iškovojo Rusijos rinktinė 4:3 (2:0, 0:1, 2:2), palaužusi JAV ledo ritulininkus.

Rusijos rinktinė pusfinalyje susitiks su suomiais. Slovakijoje vykstančiame turnyre Rusijos rinktinė dar nėra patyrusi nė vieno pralaimėjimo bei jau iškovojo aštuntąją pergalę iš eilės. Praėjusiais metais Danijoje vykusiame čempionate rusai neperlipo ketvirtfinalio barjero.

Dvikovoje rusai pirmieji išsiveržė į priekį po Nikita Gusevo įvarčio jau antrąją susitikimo minutę (1:07 min). Kėlinio antroje pusėje Kanados rinktinės žaidėjas Johnny Gaudreau užsidirbo dvi baudos minutes. Šia situacija pasinaudojusi Rusijos rinktinė padidino savo pranašumą, pasižymėjus Michailui Sergačiovui (15:47 min) – 2:0.

Antrajame kėlinyje JAV atsidarė savo įvarčių sąskaitą dvikovoje, kuomet kėlinio pradžioje pasižymėjo Brady Skjei`us – 1:2.

Trečiojo kėlinio antrąją minutę Kirilas Kaprizovas atstatė rusams dviejų įvarčių persvarą (41:31). Kanadiečiai nebuvo nusiteikę nuleisti rankų ir sumažino atsilikimą iki minimumo po Noah Hanifino sėkmingo smūgio (45:53 min) – 2:3.

Rusijos rinktinė greitai suorganizavo savo atsakymą ir po kiek daugiau nei minutės Michailas Grigorenko sukrovė savo komandai dviejų įvarčių pranašumą (47:02 min) – 4:2.

Ketvirčiui artėjantį pabaigą, JAV dar sugebėjo sušvelninti rezultatą po tikslaus Alexo DeBrincato smūgio (57:10 min), tačiau per likusį laiką rusai išlaikė įvarčio pranašumą ir iškovojo pergalę – 4:3.