Sportas

2019.05.22 19:11

Lengvaatlečiai pagerbti per Japonijos futbolo rungtynes

LRT.lt2019.05.22 19:11

Japonijoje stovyklaujanti Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinė poilsio dieną apsilankė net keliuose renginiuose: Hiracukos miesto vidurinėje mokykloje, tradicinėje japonų arbatos gėrimo ceremonijoje, o svarbiausiu dienos akcentu tapo Japonijos aukščiausiosios futbolo lygos taurės rungtynės tarp „Shonan Bellmare“ ir „Hokkaido Consadole Sapporo“ klubų, informuojama pranešime spaudai.

Mokykla sportininkus pasitiko tradicine šimtų lietuviškų trispalvių jūra. Didelis būrys Hiracukos septintokų noriai bendravo su Lietuvos lengvaatlečiais, domėjosi jų laimėjimais. Tačiau daugiausiai teigiamų emocijų visiems susitikimo dalyviams suteikė šuolių į tolį varžybos ir įvairūs žaidimai.

„Eidami į japonų mokyklas jau žinome, kaip būsime sutikti. Tačiau tai negali nusibosti. Neapsakomas jausmas matyti tiek Lietuvos vėliavų, justi tokį dėmesį ir žinoti, kad jis nuoširdus. Tai įmanoma tik čia, Japonijoje, kur žmonės yra nerealiai svetingi ir malonūs“, – susižavėjimo tolimąja šalimi ir jos žmonėmis neslėpė Europos vicečempionas ieties metimo rungtyje Ramūnas Verbavičius.

Popiet Lietuvos sportininkai jau buvo laukiami tradicinėje arbatos gėrimo ceremonijoje, kur stebėjo, kaip ruošiama žalioji arbata, ją ragavo, o galiausiai patys išbandė arbatos ruošimą.

„Ne tik smagiai praleidome laiką, bet ir sužinojome daug naujo apie arbatos ruošimo, gėrimo tradicijas. Pasirodo, tai yra visas ritualas su savo taisyklėmis ir gilia istorija. Japonams tai – ne vien paprastas arbatos gėrimas. Prie arbatos puodelio itin svarbus įsijautimas, bendravimas“, – įspūdžiais dalijosi Lietuvos delegacijos vadovė Kamilė Sakalauskaitė.

Popietę mūsų šalies atletai praleido Hiracukos Sogo Parke, „Shonan B

MW“ arenos prieigose, aplankė Lietuvą pristatantį stendą ir su vietos bendruomene dalyvavo įvairiuose žaidimuose. Į futbolo rungtynes susirinkę Hiracukos gyventojai konkurse atsakinėjo į klausimus, kiek Lietuvoje yra gyventojų, kiek mūsų šalyje ežerų ir kada ryšius užmezgė Lietuva ir Japonija.

Į „Shonan BMW“ stadioną įžengusius Lietuvos lengvaatlečius pasitiko 7 tūkstančių futbolo sirgalių minia, negailėjusi ovacijų svečiams iš tolimojo Europos žemyno. Lietuvos delegacija rungtynes stebėjo atskiroje tribūnoje, įrengtoje prie pat aikštės. Po mačo, kuris baigėsi lygiosiomis 2:2, su lietuviais priėjo pasisveikinti arenos šeimininkai „Shonan Bellmare“ futbolininkai.

„Tai, ką daro Hiracukos miestas, yra fantastika. Miestas reprezentuoja Lietuvą Japonijoje, yra lyg mūsų šalies ambasadorius. Žinome, kad per Tokijo paralimpiadą mus palaikys Hiracukos žmonės. Čia pilna iškabų, kad Hiracuka palaiko Japoniją ir Lietuvą. Neabejoju, kad olimpinio stadiono tribūnose išvysime japonų su lietuviškomis trispalvėmis“, – pasakojo Europos čempionas Andrius Skuja.

Lietuvos komanda rytoj tęs treniruotes, o šeštadienį ilsėsis. Sekmadienį ekipos laukia kelionė namo.

Tai – jau antra sportininkų su negalia išvyka į Hiracuką. Lietuviai čia viešėjo pernai. Dukart mūsų šalies atletai svečiavosi kitame Japonijos mieste Tojohašyje. Hiracuka ir Tojohašis yra oficialūs Lietuvos paralimpinio komiteto partneriai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.