2019.05.22 18:10

Pakiliai rungtyniavęs „Rytas“ pusfinalio starte išvykoje pervažiavo „Neptūną“

LRT.lt2019.05.22 18:10

Pirmajame LKL pusfinalio susitikime tarp Klaipėdos „Neptūno“ ir Vilniaus „Ryto“ didesnės intrigos nebuvo – nuo pat pirmojo teisėjo švilpuko pirmavę vilniečiai diktavo savo sąlygas ir iškovojo pergalę 75:46 (17:10, 19:17, 20:12, 19:7).

Vilniečiai serijoje iki dviejų pergalių dabar pirmauja 1:0. Antrosios ir galbūt paskutinės serijos vyks penktadienį Vilniaus „Ryto“ arenoje.

„Ryto“ krepšininkai rungtynių kontrolę savo rankose turėjo nuo pat pirmųjų minučių – Dereko Needhamo ir DJ Seeley vedama komanda greitai pabėgo į priekį.

„Neptūnas“ antrame bei trečiame kėliniuose bandė grąžinti intrigą, buvo sumažinęs atsilikimą iki 6 taškų, tačiau vilniečiai vis rasdavo vaistų varžovų puolimui nuolat grįždavo prie dviženklės persvaros.

Paskutiniame kėlinyje vilniečių persvara perlipo 20 taškų, o Klaipėdos ekipa mintimis jau buvo atsakomosiose rungtynėse.

Verta paminėti, jog klaipėdiečiai tragiškai metė iš toli – tikslą pasiekė vos vienas metimas iš 20, jį ketvirtajame kėlinyje pataikė Gytis Masiulis.

Svečiai triuškinamai laimėjo ir kovą dėl kamuolių – 46:30.

Puikią formą atkrintamosiose toliau demonstruoja Arnas Butkevičius. Šį kartą puolėjo sąskaitoje 17 taškų, jam gerai talkino ir nesėkmingų rungtynių seriją nutraukęs DJ Seeley su 11 taškų.

„Neptūnas“: Gytis Masiulis 12 (1/5 trit.), Deividas Gailius (0/4 trit.) ir Jerai Grantas (6 at. kam.) po 8, Simas Galdikas 5, Lorenzo Williamsas (2/9 met.) ir Osvaldas Olisevičius (1/6 met.) po 4.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 17 (13 atk. kam., 32 n.b.), Derekas Needhamas 12, D.J. Seeley ir Arciomas Parachouskis (8 atk. kam.) po 11, Mindaugas Girdžiūnas 10.

Rungtynių eiga:

Paskutinis ketvirtis buvo jau tik formalumas. Šeimininkai anksti nuleido rankas, o vilniečiai tuo naudojosi ir vis didino persvarą (64:39). Vėliau abi komandos leido reikštis jauniems žaidėjams, o vilniečiai ramiai išlaikė triuškinamą pranašumą ir šventė pergalę.

Po trečiojo kėlinio: „Neptūnas“ – „Rytas“ 39:56.

Iškart po pertraukos vilniečiai vėl susigrąžino dviženklę persvarą (39:28). Netrukus ji padidėjo iki 14 (44:30). Laikas bėgo, o svečiai toliau kontroliavo rungtynes (47:33). Laikui bėgant situacija ženkliai nesikeitė, o varžovų spurtą kėlinio antroje pusėje sustabdę svečiai pačioje kėlinio pabaigoje dar labiau padidino savo pranašumą ir prieš ketvirtąjį kėlinį jau turėjo solidžią 17 taškų persvarą (56:39).

Po antrojo kėlinio: „Neptūnas“ – „Rytas“ 27:36.

Antrajame kėlinyje svečiai ir toliau diktavo savo sąlygas ir netrukus pabėgo dviženkliu skirtumu (22:10). Pirmus taškus kėlinyje klaipėdiečiai pelnė tik sužaidus keturias minutes, kai pasižymėjo Jerai Grantas (12:22). Kėlinio eigoje po truputį užsikūrė abi komandos, tačiau priekyje liko vilniečiai (27:14). Jų pranašumas vienu metu buvo išaugęs ir iki 15, tačiau Gytis Masiulis dėjimu užvedė areną ir sumažino deficitą iki 11 (19:30). Antroje kėlinio pusėje klaipėdiečiai buvo priartėje iki 6 taškų, tačiau tolimas Roko Stipčevičiaus metimas paskutinėmis sekundėmis leido svečiams išeiti į pertrauką pirmaujant 36:27.

Po pirmojo kėlinio: „Neptūnas“ – „Rytas“ 10:17.

Mače abi komandos startavo vangiai ir po dviejų minučių žaidimo priekyje buvo svečiai (2:0). Netrukus vilniečiai atitrūko dar labiau – po Dereko Needhamo tolimo metimo jų persvara buvo jau 9:4. Kaipėdiečiai bandė priartėti, tačiau „Rytas“ per arti oponentų neprisileido ir tolo dar labiau – 17:8. Paskutinį kėlinio išpuolį taškais užbaigė Lorenzo Williamsas, o šeimininkų deficitas po pirmo kėlinio siekė 7 taškus (10:17).