Naujienų srautas

Sportas2019.05.22 12:09

Per LRT PLIUS šį vakarą – dokumentinis filmas „Rūta“

LRT.lt 2019.05.22 12:09

Rūta Meilutytė paskelbė, kad baigia savo profesionalios sportininkės karjerą ir imasi kitų veiklų. Daugkartinė pasaulio ir Europos čempionė, Londono olimpinė čempionė savo vardą į Lietuvos sporto istoriją įrašė aukso raidėmis. LRT jau šį vakarą visiems žiūrovams siūlo pamatyti dokumentinį filmą apie R. Meilutytės gyvenimą – „Rūta“.

Filmą „Rūta“ žiūrėkite nuo 21:30 val. kanalu LRT PLIUS.

2018 m. pristatytas Ronaldo Buožio ir Roko Darulio filmas leidžia iš labai arti pažvelgti į vieną daugiausiai pasiekusių Lietuvos sportininkių. Filmas atskleidžia mažai žinomas Rūtos asmeninio gyvenimo detales, nuo vaikystės iki sportinės karjeros aukštumų – kurias ji pasiekė būdama be galo jauna. 

Filme žiūrovams pristatoma ne tik šviesioji darbščios ir talentingos merginos gyvenimo bei karjeros pusė. Didelis dėmesys skiriamas ir į skambias žiniasklaidos antraštes nepatenkantiems Rūtos kasdienių treniruočių užkulisiams. Atskleidžiamas sunkus, varginantis, emocinės ir fizinės ištvermės reikalaujantis pasiruošimo varžyboms procesas.

Filmo kūrėjai – artimi Rūtos draugai, kuriems šį savo karjeros etapą sportininkė leido dokumentuoti iš labai arti. Archyvinę medžiagą, pasiruošimo varžyboms akimirkas papildo specialiai šiai dokumentinei juostai filmuoti interviu. Rūta prabyla apie nelengvą laikotarpį po Rio varžybų, savo pasiekimų kainą. 

Filmas įkvepia, nevengdamas prisiliesti prie svarbių ir ne visada patogių klausimų. Jame paliečiamos ne visada etiškos žiniasklaidos, įkyraus gerbėjų dėmesio temos, prabylama apie būtinybę atvirai kalbėti apie psichologines problemas, pažeidžiamumą. Šiltas ir nuoširdus pasakojimas padeda suprasti, kodėl Rūta – viena geriausių plaukikių pasaulyje bei viena mylimiausių sportininkių savo šalyje.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi