Sportas

2019.05.22 10:17

Lietuvos vandensvydžio čempionate – intriga iki finišo

LRT.lt 2019.05.22 10:17

Jau šį savaitgalį Elektrėnuose prasidės Lietuvos vandensvydžio čempionato finalinis turnyras, kuriame dėl medalių rungtyniaus keturios komandos. Sezono finiše intriga – čempionato dalyviai dar turi šansų pakilti ar nukristi per poziciją žemiau, skelbiama pranešime spaudai.

Penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį kausis pirmenybių lyderiai – Elektrėnų vandensvydžio klubo „Žaibas“ komanda, dabartiniai čempionai Vilniaus miesto sporto centro - „Baltic Amadeus“, Kauno plaukimo mokyklos sportininkų ir Alytaus Sporto ir rekreacijos centro - „Dzūkijos vandenio“ komandos.

Po pirmų dviejų turų iš kovos dėl medalių pasitraukė jaunos Elektrėnų Sporto ir sveikatingumo centro komanda, bei Kauno „PM2-Bebras“.

Komandos į finalinį turą atsinešė tik tuos taškus, kuriuos iškovojo žaisdamos tarpusavyje.

„Žaibas“ turi labai realų šansą pirmą kartą savo komandos istorijoje iškovoti čempionų titulą. Prieš sezoną geriausius Lietuvos žaidėjus subūrusi komanda įmušė net 181 įvartį į varžovų vartus ir į finalinį turą atsinešė maksimalų taškų skaičių –18.

Antroje vietoje esant Vilniaus ekipa turi 12, o Kauno plaukimo mokyklos komanda 5 taškus. Sudėtingoje situacijoje yra Alytaus komanda, finaliniame ture turinti tik vieną tašką.

Nors atotrūkis tarp komandų solidus, bet teoriškai viskas dar gali keisti. Visos komandos turi galimybę pakilti aukštyn arba nukristi. Žinoma, tam nepakaktu savų pastangų, bet reikėtu ir palankiai susiklosčiusių varžovų rungtynių.

Intriga išlieka

Tą pastebėjo ir vilniečių treneris Nerijus Papaurėlis, tačiau per daug vilčių į sėkmę nededa. Jo treniruojama komanda iš viso Lietuvos čempione tapo 14 kartų. 12 iš eilės, bet šiemet įspūdinga serija kabo ant plauko.

„Žinot, tai tik skaičius. Kiekviename čempionate viskas prasideda iš naujo ir čia nieko keisto, kad taip gali atsitikti. Dabar svarbiausia išlaikyti sidabrą savo rankose“, – kalbėjo treneris.

Lietuvos čempionate prabėgo du mėnesiai nuo praėjusio turo, bet specialiai ruoštis finaliniam treneris negalėjo skirti daug dėmesio dėl priežasties, su kuria susiduria ir Kauno plaukimo mokyklos ekipa. Nemažai geriausių jų žaidėjų kasdien treniruojasi su „Žaibo“ ekipa, kuri jėgas bando tarptautiniuose turnyruose.

„Su jauniu rinktine, kurios branduolys žaidžia už „Baltic Amadeus“ turėjome turnyrus Ukrainoje, Baltarusijoje ir Vilniuje, tačiau visiems susirinkti treniruotėse nebuvo daug galimybių. Žinoma tai nereiškia, kad žaisime formalias rungtynes, einame kovoti. O kaip bus, matysime“, – sakė N. Papaurėlis.

Treneris pasidžiaugė atidarytu baseinu Vilniuje, kuris ne tik pritraukia naujų žaidėjų, bet grįžta ir seni, tiesa, finaliniame ture jie žaisti jau nebegali, tad lieka laukti kitų metų.

Treti kovoje dėl medalių stovintys Kauno vandensvydininkai turi dar kitą problemą.

„Komandos pagrindą sudaro moksleiviai. Dauguma vienuoliktokai arba abiturientai, tad vandensvydis turi konkuruoti su mokslais, ypač prieš egzaminus. Taip pat turime ir traumuotų žaidėjų, bet su tokiomis problemomis susiduria visos komandos“, – pasakojo kauniečių treneris Rimvydas Šimanskas.

Trenerio požiūris į artėjantį finalą nuosaikus.

„Tikslas yra išlaikyti trečią vietą ir bronzos medalius, bet kovosime su visais, o ypač „Žaibu“, kuris, manau, bus atsipalaidavęs“, – sakė treneris.

Nuotaikos neprarado

Dauguma pašnekovų žodžius dėliojo atsargiai, bet alytiškiai linksmai dėliojo ateitis planus.

„Galėsite paskambinti pirmadienį ir pasveikinti su bronzos medaliais“, – juokėsi Alytaus komandos treneris Tomas Vainikonis.

Praėjusių metų prizininkai praėjusiuose turuose paleido ne vieną pergalę iš rankų ir į finalą atsinešė tik vieną tašką – gautą po lygiųjų su Kauno plaukimo mokyklos komanda.

„Pralaimėjimus patyrėme tikrai ne didžiuliais taškų skirtumais, atsigriebti tikrai galime, o ypač kai kolektyvas susirinko ne tam, kad eitų pralaimėti“, – surimtėjo treneris.

Alytaus komanda sunkiausia ir vyriausia čempionate, tad jos pasiruošimas vyko kiek kitaip nei varžovų. Nei apie tarptautinius turnyrus, nei apie mokslus vyrams galvoti nereikėjo.

„Visus du mėnesius dirbome nuoširdžiai, atvažiuodavo treniruotis ir legionieriai, traumuotų žaidėjų neturime. Bus sunku, nes mums ne tik reikia dviejų pergalių, bet, kad ir palankiai sužaistų Kauno komanda. Visgi, kol yra bent lašas vilties, padarysime viską, kad nugalėtume“, – kalbėjo treneris.

Visgi, net ir už Alytaus komanda ramesni Elektrėnų sportininkai. Jiems iki pergalės ir trofėjaus tik vienas žingsnis. Prie jo smarkiai prisidėjo jaunas treneris Anton Sugoniak, kurio komandoje geri žaidėjai, susirinkę iš skirtingų ekipų išvengė žvaigždžių ligos ir nuo pat sezono pradžios demonstravo stabilų ir puikų žaidimą.

„Kiek kalbėjau su žaidėjais, tai niekas nejaučia spaudimo. Jau po antro turo tokios nuotaikos atsirado. Mums tereikia vienos pergalės ir būsime nepavejami. Aišku, tai nereiškia, kad atsipalaiduosime. Bandysime laimėti visas rungtynes“, - kalbėjo „Žaibo“ treneris.

Pats A. Sugoniak dar prieš dvejus metus rungtyniavo „Žaibo“ komandoje, vienu metu buvo Lietuvos rinktinės kapitonas, tad su žaidėjais kalbą randa be problemų.

„Su dauguma žaidėju kartu žaidėme Lietuvos rinktinėje, kitose komandose, puikiai sutariame. Jokių priekaištų per sezoną nebuvo. Žinoma, susirinko rimta ir motyvuota komanda, kurioje atmosfera gera nuo sezono pradžios“, – kalbėjo treneris.

Finaliniame ture visos komandos sužais po vienas rungtynes tarpusavyje, o jos prasidės penktadienio vakarą Elektrėnų Sporto ir sveikatingumo centro baseine. Visos rungtynes bus transliuojamos internetu.

Rungtynių tvarkaraštis:

2019.05.24. (penktadienis)

19:00 val. VMSC  „Baltic Amadeus“ –  KPM     

20:15 val.  Elektrėnų „Žaibas“ –  Alytaus SRC  „Dzūkijos vandenis“


2019.05.25. (šeštadienis)

11:00 val.  VMSC  „Baltic Amadeus“–  Alytaus SRC „Dzūkijos vandenis““

12:15 val.  Elektrėnų „Žaibas“  -  KPM


2019.05.26. (sekmadienis)

10:00 val. KPM  -  Alytaus SRC „Dzūkijos vandenis“ 

11:15 val. Elektėnų „Žaibas“ –VMSC „Baltic Amadeus“

12:30 val. Varžybų uždarymas