Sportas

2019.05.22 09:38

Bekompromisė kova Kauno mariose: pasaulinis buriavimo čempionų lygos formatas įsitvirtina Lietuvoje

LRT.lt2019.05.22 09:38

„Kai ties finišo linija dalyvius skiria vos kelios sekundės, nuo sportinio azarto padidėjusį pulsą jaučia ne tik patys dalyviai, bet ir teisėjai su žiūrovais“, – taip apie savaitgalį Kauno mariose vykusias bekompromises buriavimo čempionų lygos kovas pasakoja vyriausiasis varžybų teisėjas Rolandas Žentelis, skelbiama pranešime spaudai.

Sparčiai pasaulyje populiarėjančio formato varžybose įgulos dėl pergalės varžosi trumpose, dinamiškose distancijose ir buriuoja identiškomis jachtomis. Iš viso I Lietuvos buriavimo čempionų lygos etape sportinėmis „RS-280“ klasės jachtomis įvyko net 12 lenktynių, kurių eigai netrūko veiksmo ir dinamikos, o rezultatams – permainų.

„Geras startas ir darnus įgulos darbas čia turi lemiamą reikšmę. Kai distancijos trumpos, išsitaisyti klaidas ar pasivyti konkurentus tiesiog nėra laiko. Laivo ar burių pranašumas čia taip pat neturi didelės įtakos. Šis formatas skirtas išryškinti būtent meistriškiausią įgulą ir kaip parodė pirmasis etapas, visos įgulos pasirengusios dėl tokio titulo pakovoti“,- formato specifiką komentavo R. Žentelis.

Po pirmosios varžybų dienos, kur vyravo lengvi vėjai, lyderių trejetuke išsidėstė įgulos, buriuojančiomis jachtomis „Presto“, „Zig Zag“ ir „Raganosis“. Jos surinko po vienodai – 13 taškų, tačiau jų vietą pirmos dienos įskaitoje nulėmė tai, kuri įgula turėjo daugiau pirmųjų ir antrųjų vietų.

Antrąją dieną buriuotojai varžėsi jau stipresnio vėjo sąlygomis, kur gūsiuose jo greitis pasiekdavo ir 15 mazgų (~8 m/s). Tądien bendroje įskaitoje į priekį po įtemptos kovos išsiveržė jachtos „Raganosis“ įgula, po visų 12 lenktynių surinkusi 25 taškus, tačiau antrąją vietą užėmusi jachtos „Presto“ įgula nuo jų atsiliko vos 3 taškais. Trečiąją vietą užėmusi „Zig Zag“ įgula surinko 33 taškus.

II Lietuvos buriavimo čempionų lygos etapas įvyks birželio 15-16 dienomis, III – rugsėjo 28-29 d. Geriausiai visose trijuose etapuose pasirodžiusi įgula iškovos teisę atstovauti Lietuvai tarptautinėje čempionų lygoje, kur jai teks susirungti jau su stipriausiomis Europos ir pasaulio buriuotojų klubų įgulomis.

Siekdama Lietuvoje įtvirtinti šį pasaulyje populiarėjantį formatą, kaip ir praėjusiais metais, „RS 280“ jachtų klasės asociacija analogiškas varžybas savo jachtomis suorganizuos ir kitiems Lietuvos buriuotojų sąjungos klubams. Buriavimo klubas, nugalėjęs šiose varžybose, taip pat iškovos teisę atstovauti Lietuvai tarptautinėje čempionų lygoje.

Praėjusių metų šio tarpklubinio formato nugalėtojas, buriuotojų klubas „Nautikus“, tarptautinėje čempionų buriavimo lygoje Porto Červo mieste startuos jau šią savaitę, gegužės 23-26 d.

Lietuvos buriavimo čempionų lygos I etapas:

1.     RAGANOSIS (kpt. S. Pajarskas) – 25 t.

2.     PRESTO (kpt. G. Kažemekaitis) – 28 t.

3.     ZIG ZAG (kpt. A. Mieliauskas) – 33 t. 

4.     LEVANTE (kpt. M. Kavaliauskas) – 42 t.

5.     BARTA (kpt. S. Steponavičius) – 44 t.

6.     ALFETA (kpt. R. Sakalauskas) – 44 t.

7.     HORNAS (kpt. Š. Abraitis) – 46 t.

8.     VERDENĖ PLIUS (kpt. G. Lukoševičius) – 50 t.

9.     UNOHUB (kpt. G. Sirvidas) – 67 t.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt