Naujienų srautas

Sportas2019.05.22 08:55

LTOK prezidentė Gudzinevičiūtė apie Meilutytės karjeros pabaigą: galbūt ateityje ji sugrįš į plaukimą

LRT.lt, LRT RADIJAS 2019.05.22 08:55

Ankstyvą trečiadienio rytą Lietuvos sporto pasaulį sudrebino apskriejusi naujiena – viena geriausių visų laikų Lietuvos plaukikių Rūta Meilutytė nusprendė užbaigti profesionalios plaukikės karjerą.

LRT RADIJO eteryje kalbėjusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė teigė, jog gerbia sportininkės sprendimą.

„Turbūt bet kurio sportininko pasitraukimas iš profesionalaus sporto yra skaudus. Visi dar laukia ir tikisi medalių, – kalbėjo Sidnėjaus olimpinė čempionė. –  Šiuo atveju Rūta – labai jauna, tačiau jos septynerių metų karjera buvo labai intensyvi ir jos metu užfiksuota daugybė pasiekimų. Tai nėra mažai. Turime gerbti sportininkės sprendimą. Visgi kalbame apie suaugusio žmogaus sprendimą ir nei vieno sportininko negali priversti. Jeigu sportininkas neturi motyvacijos, jis niekada nieko nelaimės.“

LTOK vadovė aiškino, jog su plaukike kalbėjosi prieš kelias ir pokalbio metu R. Meilutytė patvirtino, jog planuoja skelbti žinią apie karjeros pabaigą.

LRT RADIJO eterio metu paklausta apie tai, ar R. Meilutytė galėjo tikėtis iškovoti bilietą į Tokijo olimpinės, D. Gudzinevičiūtė kalbėjo, jog kelią į olimpinę rinktinę būtų veikiausiai užkirtę anti-dopingo elektroninės sistemos registracijos taisyklių pažeidimai, už ką sportininkei grėsė mažiausiai vienerių metų diskvalifikacija.

„Nuobauda būtų labai apsunkinusi jos patekimą į olimpinę rinktinę ir atrankai būtų likę labai mažai laiko, tačiau tai būtų buvę įmanoma. Grėsusi bausmė būtų buvusi nuo vienerių iki dviejų metų“, –  aiškino LTOK prezidentė.

Tapusi 2012 m. olimpinių žaidynių Londone nugalėtoja, R. Meilutytė pretendavo į sportininkės rentą po karjeros užbaigimo. Visgi D. Gudzinevičiūtės tvirtinimu, antidopingo taisyklių pažeidimai gali neleisti plaukikei pretenduoti į rentą.

„Sportininkui, suspenduotam už dopingų taisyklių pažeidimus, nemokame stipendijų. Šiuo atveju, taip, ji greičiausiai kreiptųsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją rentai gauti. Manau, kad tai nėra tiek mažai, kad ji  negalėtų pragyventi. Rūtos dar laukia mokslai ir profesija. Galbūt ateityje Rūta dar norėtų grįžti į plaukimą. Ji dar labai jauna“, –  LRT RADIJO eteryje kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

LRT PLIUS kanalas kviečia trečiadienio vakarą nuo 21:30 val. stebėti dokumentinį filmą „Rūta“, kuriame atskleidžiamos mažai žinomos Rūtos Meilutytės asmeninio gyvenimo detalės bei parodomas profesionalios sportininkės treniruočių ir varžybų režimas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi