Sportas

2019.05.22 08:20

Rūta Meilutytė deda tašką – baigia profesionalios plaukikės karjerą

atnaujinta 14:25 val.
LRT RADIJAS, LRT.lt2019.05.22 08:20

Viena geriausių visų laikų Lietuvos plaukikių, Londono olimpinių žaidynių, pasaulio bei Europos plaukimo čempionė Rūta Meilutytė nusprendė užbaigti profesionalios plaukikės karjerą.

LRT žiniomis, apie tokį apsisprendimą sportininkė informavo Lietuvos plaukimo federaciją. Netrukus apie tai bus paskelbta oficialiai.

Sportinę karjerą stabdyti R. Meilutytė būtų turėjusi bet kuriuo atveju dėl pažeistų antidopingo taisyklių.

Trumpiausia diskvalifikacinė bausmė siektų vienerius metus ir tam laikui plaukikė netektų plaukimo federacijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto paramos.

Būdama 15-os R. Meilutytė laimėjo Londono olimpinių žaidynių auksą. Plaukikės profesionali sportinė karjera aukščiausiame lygyje tęsėsi septynerius metus. Pasaulio ir Europos čempionatuose ji yra laimėjusi 18 apdovanojimų – 12 aukso ir 6 sidabro medalius.

LRT PLIUS kanalas kviečia trečiadienio vakarą nuo 21:30 val. stebėti dokumentinį filmą „Rūta“, kuriame atskleidžiamos mažai žinomos Rūtos Meilutytės asmeninio gyvenimo detalės bei parodomas profesionalios sportininkės treniruočių ir varžybų režimas. 

Trečiadienį išplatintame Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) pranešime LPF prezidentas Emilis Vaitkaitis dėkojo plaukikei už įspūdingą karjerą. 

„Noriu padėkoti Rūtai už milžinišką indėlį visos mūsų bendruomenės vardu. Jos pasiekimai įkvėpė ne tik mus, bet ir visą Lietuvą. Iškovotos pergalės tapo legendinėmis, o jos ryžtas ir atsidavimas šaliai tik dar kartą patvirtino, kad net ir būdami maži pasaulyje, galime skinti didingas pergales“, – pranešime cituojamas LPF prezidentas E. Vaitkaitis.

E. Vaitkačiui sportininkė apie savo sprendimą pranešė antradienį. LPF vadovas linkėjo sėkmės R. Meilutytei ateities veiklose. 

„Rūta buvo, yra ir visuomet liks ta, kurios vardas bus aukso raidėmis įrašytas į Lietuvos plaukimo sporto istoriją. Koks bebūtų jos sprendimas, mes jį turime priimti ir gerbti. Tad visos federacijos vardu norime palinkėti kuo geriausios kloties bet kokiuose jos naujuose sprendimuose“, – sako jis.

Telefonu LRT TELEVIZIJOS eteryje bendravęs buvęs ilgametis R. Meilutytės treneris iš Didžiosios Britanijos Jonas Ruddas džiaugėsi savo buvusios auklėtinės sprendimu. 

„Atsižvelgiant į pastarųjų savaičių įvykius ir informacijos, kurios sulaukėme, nereikėtų stebėtis. Tačiau esu labai laimingas dėl jos. Jeigu ji tiki, kad priima sprendimą jai suteiksiančio daugiau laimės ir džiaugsmo, tuomet labai džiaugiuosi“, – kalbėjo specialistas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė
LRT IŠ TOKIJO 21