2019.05.21 19:43

Latvijos rinktinė čempionatą užbaigė pergale prieš norvegus

LRT.lt2019.05.21 19:43

Slovakijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate antradienį baigiasi grupių etapo kovos. B grupės septintajame ture Latvijos rinktinė 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) nugalėjo Norvegiją, iškovojo 5-ą vietą grupėje ir gražiai užbaigė pasaulio čempionatą.

Pirmojo kėlinio antroje pusėje žaisdami daugumoje norvegai pelnė vienintelį šio kėlinio įvartį, kai į viršutinį vartų kampą pataikė Tobiasas Lindstromas (15:18 min.).

Iš karto po pertraukos progos žaisti daugumoje sulaukė latviai. Jie savo šanso taip pat nepaleido vėjais – Mikas Indrašis (22:43 min.) suspėjo išlyginti rezultatą, kuris iki kėlinio pabaigos nebesikeitė.

Lemiamą persvarą latviai susikrovė per trumpą trečiojo kėlinio atkarpą. Antrasis latvių įvartis buvo įskaitytas Janiui Jaksui (46:59 min.), nors ritulys vartuose atsidūrė nuo norvego rankos. Nepraėjus nė minutei norvegai prarado ritulio kontrolę, o  Rihardas Marenis, pasinaudojęs proga, pabėgo nuo gynėjų ir nesuklydo (47:55 min.).

Latvijos rinktinės pergalę įtvirtino Ronaldas Keninis (54:13 min.). Jis likus mažiau nei 6 min. suteikė kaimynams saugią trijų įvarčių persvarą.

Latviai čempionatą baigė surinkę 9 taškus, o norvegai liko su 6 taškais ir užėmė 6-ąją poziciją grupėje.