Naujienų srautas

Sportas2019.05.21 16:09

Ledo ritulio čempionate – vokiečių antausis Suomijos rinktinei ir čekų pergalė prieš šveicarus

LRT.lt 2019.05.21 16:09

Slovakijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio elitinio diviziono čempionate antradienį baigiasi grupių varžybų etapas, o pergalingai jame finišavo Vokietijos rinktinė, 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) parbloškusi Suomijos ledo ritulininkus.

A grupės varžybose abi komandos jau anksčiau buvo užsitikrinusios patekimą į kitą etapą, o šiame mače stumdėsi dėl geresnių pozicijų.

Pirmieji į priekį išsiveržė suomiai, kai, pasinaudojęs kiekybine persvara, ritulį į tinklą pasiuntė Harri Pesonenas (15:05). Nepraėjus nei dviem minutėms vokiečiai rezultatą išlygino – tiksliai metė Marcas Michaelis (17:04).

Antrojo kėlinio starte vėl sėkmingiau startavo Suomijos komandą – šį kartą tikslus buvo Juhani Tyrvainenas (24:07), tačiau pranašumo ilgai išlaikyti ir vėl nepavyko – pusiausvyrą greitai ir vėl grąžino Dominikas Kahunas (33:13).

Paskutinis kėlinys šį kartą geriau prasidėjo vokiečiams, mat jiems persvarą pirmą kartą rungtynėse suteikė kiekybinę persvarą išnaudojęs Leonas Draisaitlas (44:46), o pačioje rungtynių pabaigoje tas pats L. Draisaitlas vokiečių pergalę įtvirtino pasiųsdamas ritulį į tuščius vartus (59:00).

Po šios pergalės Vokietijos komanda bent laikinai pakilo į trečią grupės vietą, tuo tarpu suomiai bent iki vakaro išsaugojo pirmą poziciją.

B grupės mače tikrą įvarčių fejerverką žiūrovams padovanojo Čekijos ir Šveicarijos rinktinės. Vis dėlto, po rungtynių džiaugsmo šokius šoko čekai – jie rungtynes paskutinėmis minutėmis laimėjo 5:4 (1:1, 3:1, 1:2).

Šveicarus į priekį jau pačiame starte išvedė Lukas Frickas (02:13), tačiau netrukus čekai pasinaudojo kiekybiniu pranašumu ir grąžino lygybę (Jakubas Voračekas, 12:21).

Antrame kėlinyje įvarčių pasiutpolkę pradėjo čekus į priekį pirmą kartą išvedęs Dominikas Simonas (20:38). Netrukus krito du greiti į abu vartus – čekų persvarą buvo padidinęs Michaelis Frolikas (26:20), tačiau jau po pusės minutės deficitą vėl iki vieno sumažino Tristanas Scherwey`us (26:49).

Ir tai dar nebuvo viskas antrajame kėlinye – čekams netrukus ketvirtąjį įvartį pridėjo Dominikas Kubalikas (28:27).

Lemiamą mačo atkarpą šveicarai pradėjo užsivedę ir netrukus skirtumą vėl sušvelnino – tiksliai metė T. Scherwey`us (41:47), o kėliniui jau persivertus į antrą pusę rezultatą išlygino Nino Niederreiteris (56:19).

Nepaisant visų šveicarų pastangų, paskutinis žodis priklausė čekams – likus žaisti mažiau nei pusantros minutės jiems pergalingą įvartį pelnė Janas Rutta (58:33).

Po laimėjimo čekai užsitikrino antrąją vietą grupėje, šveicarai tikrai liks ketvirti.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi