Sportas

2019.05.21 14:21

„Arsenal“ armėnas dėl šalių konflikto praleis Europos lygos finalą Azerbaidžane

LRT.lt2019.05.21 14:21

Londono „Arsenal“ klubas šiandien išplatino oficialų pranešimą, kuriuo patvirtino, jog jų komandos saugas iš Armėnijos Henrikhas Mkhitaryanas nevyks į Europos lygos finalą, kuris bus žaidžiame Azerbaidžano sostinėje Baku.

Armėnijos piliečiai nėra įleidžiami į Azerbaidžaną dėl ilgai besitęsiančio tarptautinio šalių konflikto, o šalys diplomatinių ryšių neturi jau nuo pat 1994-ųjų metų.

Vis dėlto, Anglijos klubas tikėjosi, jog sprendimas bus rastas, taip ir UEFA žadėjo suteikti pagalbą žaidėjui bandant gauti vizą išimties tvarka.

Tačiau buvo nuspręsta nerizikuoti futbolininko saugumu ir, pasitarus su pačiu žaidėju ir jo šeima, priimtas sprendimas Armėnijos rinktinės saugo į rungtynes nesivežti.

„Atidžiai išnagrinėjome visas galimybes Henrikhui būti su mumis svarbiose rungtynėse, tačiau pasitarę su žaidėju ir šeima nusprendėme, jog jo nebus tarp į finalą keliaujančių žaidėjų“, – teigiama oficialiame klubo pranešime.

Tai nėra pirmas kartas, kada H. Mkhitaryanas su komanda nevyko į Azerbaidžaną – dar šio sezono Europos lygos grupių etape žaidėjas pats pasisiūlė nevykti į rungtynes su „Quarabag“ komanda, o dar 2015-aisiais, atstovaudamas Dortmundo „Borussia“ komandai armėnas taip pat nevyko į rungtynes Azerbaidžane su „Gabala“ komanda.

Europos lygos finale „Arsenal“ susikaus su kitu Londono klubu „Chelsea“, mačas Baku stadione vyks gegužės 29-ąją dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.