Sportas

2019.05.21 10:56

Į Vilniaus gatves sugrįžta jau 10-asis „Velomaratonas“

LRT.lt2019.05.21 10:56

Didžiausia šalyje dviratininkų šventė – „Velomaratonas“ – sugrįžta į sostinės gatves. Kasmet minias dviračių sporto entuziastų iš visos Lietuvos pritraukiantis renginys vyks jau 10-ąjį kartą, o šią sukaktį įprasmins pristatydamas naują vardą. Ilgalaikė partnerystės sutartis pasirašyta su prekybos tinklu IKI, sulig kurio prisijungimu jubiliejinis renginys keičia savo pavadinimą ir tampa „IKI Velomaratonu“, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Prieš dešimtmetį kaip masinių sporto renginių šauklys gimęs dviračių maratonas nuo pat pradžių turėjo siekį kurti tradicijas. Organizatorių teigimu, per 10 metų šis renginys jau tapo ne tik gražia, bendraminčius vienijančia sporto švente, bet ir atlieka svarbią socialinės atsakomybės misiją, todėl antro pagal dydį šalyje prekybos tinklo IKI prisijungimas yra itin svarbus.

„Tvariausios partnerystės vyksta tuomet, kai savo jėgas sujungia patirtį ir vertybinį stuburą turinčios asmenybės. Dešimtąjį gimtadienį švenčiantis „IKI Velomaratonas“ yra mėgstamas žmonių, organizacijų, yra tapęs vienu svarbiausių masinių renginių Lietuvoje. Prekybos tinklas, pasirašydamas ilgalaikę partnerystę su šiuo socialiu renginiu, įrodo, kad ne veltui yra siejamas su bendromis vertybėmis: šeima, sveiku gyvenimo būdu, ekologija bei eismo kultūra“, – pasakoja „IKI Velomaratono“ sumanytojas Benediktas Vanagas.

Jam antrina ir prekybos tinklą IKI valdančios bendrovės „Palink“ generalinis direktorius Gerardas Rogas, kurio teigimu ši partnerystė yra daugiau nei vardas: „Visuomet ypatingą dėmesį skiriame sveikai ir kokybiškai mitybai, kuri yra neatsiejama nuo aktyvaus gyvenimo būdo, todėl džiaugiamės galimybe tapti šio unikalaus sportinio renginio, o drauge ir visos bendruomenės dalimi. Ši partnerystė padės dar plačiau skleisti ir puoselėti sveikos gyvensenos idėjas, o jubiliejinį, dešimtąjį, kartą vyksiantis renginys suartins dar daugiau dviračių sportui, judėjimui bei tinkamai mitybai neabejingų žmonių. Tikime, kad su mūsų visų indėliu tai taps gražia bendraminčių ir šeimų švente“, – sako G. Rogas.

Kuriamas tradicijas įrodo ne tik dešimtasis „IKI Velomaratono“ gimtadienis, bet ir jau aštuonerius metus pagrindine partnere esanti draudimo kompanija „Ergo“, ilgametį bendradarbiavimą pratęsusi dar dvejiems metams.

„Kasmet vis daugiau lietuvių sėda ant dviračių. Mes siekiame būti aktyviais dviračių kultūros formavimo ambasadoriais ir prisidedame, kad bendraminčius ar šeimas buriančia transporto priemone būtų saugu keliauti tiek mieste, tiek užmiestyje. Kartu su „Velomaratonu“ ir partneriais rengiame įvairias socialines iniciatyvas, kuriomis skatiname visų eismo dalyvių atsakingumą, savitarpio supratimą ir saugumą. Po pernai įgyvendintos iniciatyvos, Kelių eismo taisyklėse atsirado rekomendacija dviratininkus keliuose lenkti 1,5 metro atstumu. Be to, turime ir savo darbuotojų komandą, kuri mielai mina pedalus „Velomaratone“ ir kelerius metus yra pripažinta, kaip gausiausia šventės komanda“, – teigia Tadas Dovbyšas, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje generalinis direktorius.

„IKI Velomaratonas“ tradiciškai vyks priešpaskutinį vasaros sekmadienį – rugpjūčio 18 dieną Vilniuje. Renginio startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Didžiausioje Baltijos šalių dviračių šventėje mėgėjams skirtas „ERGO mėgėjų“ važiavimas (pasirinktinai 10, 20 arba 30 km), treniruotiems mėgėjams – „CRAMO Semi Sport“ (50 km) grupė, profesionalams – „CRAMO Sport“ (100 km) važiavimas, o vaikų bei riedučių, riedlenčių ir paspirtukų grupės dalyviai riedės atskiroje, 2,4 km ilgio trasoje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.