2019.05.21 07:19

17 taškų deficitą panaikinę „Warriors“ – penktą kartą paeiliui NBA finale

LRT.lt2019.05.21 07:19

NBA čempionų titulą ginantys „Golden State Warriors“ krepšininkai sutvarkė formalumus ir žengė tiesiai į NBA finalą. Steve`o Kerro auklėtiniai ketvirtose serijos rungtynėse išvykoje 119:117 po pratęsimo įveikė Portlando „Trail Blazers“ ir seriją laimėjo „sausai“ 4:0.

Finale Oklando komanda lauks savo varžovo – Rytų konferencijos finalo serijoje rezultatas tarp Milvokio „Bucks“ ir Toronto „Raptors“ šiuo metu yra 2:1 Milvokio ekipos naudai.

„Warriors“ tapo tik antrąja komanda lygos istorijoje, finale žaisiančia penkis metus paeiliui. Anksčiau tai padarė Bostono „Celtics“, finalo serijose rungtyniavusia 1957–1966 metais.

Portlando komandos neišgelbėjo rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs Meyersas Leonardas. Aukštaūgis iki pertraukos dominavo aikštėje, surinko 25 taškus (10/12 met.), o rungtynes baigė įmetęs 30 taškų.

Tačiau paskutinis žodis galų gale priklausė „Warriors“ tandemui – Stephenas Curry ir Draymondas Greenas surinko po trigubą dublį ir buvo kertinės pergalės figūros.

S. Curry įmetė 37 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, tuo tarpu D. Greeno sąskaitoje – 18 taškų, 14 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Dar trečio kėlinio metu „Trail Blazers“ turėjo 17 taškų persvarą (95:78), tačiau per likusį laiką svečiai spurtavo ir iki pagrindinio laiko pabaigos išlygino rezultatą ir mačo baigties sprendimas nusikėlė į pratęsimą.

Pratęsime likus rungtyniauti 40 sekundžių, „Warriors“ pirmavo 119:115, o tada iniciatyvos bandė imtis Damianas Lillardas – vienu metimu jis deficitą kirto pusiau, tačiau vėliau sekę du jo bandymai tikslo nepasiekė, tad pergalę ir kelialapį į finalą užsitikrinto Steve`o Kerro komanda.

Šiose rungtynėse „Warriors“ vertėsi ne tik be jau anksčiau iš rikiuotės iškritusių DeMarcuso Cousinso ir Kevino Duranto, bet ir be praėjusiame serijos mače traumą gavusio Andre Iguodalos.

„Blazers“: Meyersas Leonardas 30 (7/8 dvit., 5/8 trit., 12 atk. kam.), Damianas Lillardas 28 (12 rez. perd.), C.J. McCollumas 26 (5/9 trit., 7 rez. perd.), Zachas Collinsas 10.

„Warriors“: Stephenas Curry 37 (7/16 trit., 13 atk. kam., 11 rez. perd.), Draymondas Greenas 18 (14 atk. kam., 11 rez. perd.), Klay Thompsonas 17, Kevonas Looney (14 atk. kam.) ir Alfonzo McKinnie po 12.