Sportas

2019.05.20 16:56

Graikijos krepšinio vadovybės neveiksnumą sukritikavęs Bertomeu sulaukė emocingo atsakymo

LRT.lt 2019.05.20 16:56

Visą šį sezoną skandalų lydimoje Graikijos krepšinio lygoje išsiveržė dar vienas ugnikalnis – Pirėjo „Olympiacos“ ekipa atsisakė žaisti ketvirtfinalio seriją su Atėnų „Panathinaikos“ klubu bei iškris į žemesnįjį divizioną.

Šia tema sekmadienį, susitikęs su žiniasklaida, kritiškai pasisakė ir Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu, greitai sulaukęs ir emocingo atsako iš Graikijos.

„Konfliktas tarp „Olympiacos“ ir „Panathinaikos“ yra Graikijos krepšinio konfliktas, tačiau negalime būti nuošalyje. Aš esu nusivylęs ir man gėda, jog Graikijos krepšinio federacija, kuri eilę metų tiesė kelius bei rodė, kaip turi būti organizuojamos lygos, nesugebėjo atrasti klubus sutaikančio kompromiso.

Esant tokioms situacijoms, reikia priimti ryžtingus sprendimus, o ne demonstruoti pasyvų požiūrį, kuris neleidžia įsikišti į konfliktą ir atrasti sprendimą. „Olympiacos“ ir „Panathinaikos“ klubų priešprieša neturėtų išplisti už aikštelės ribų.

Šių klubų varžymąsis Eurolygoje nėra sukėlęs jokių problemų, nes abi šalys supranta jas supančią aplinką ir gerbia taisykles. Kas vyksta nacionalinio čempionato lygmeniu, yra nesuvokiama. Nesuprantu, kam bus naudinga, jeigu „Olympiacos“ ekipa iškris į antrąjį Graikijos krepšinio divizioną“, – kalbėjo J. Bertomeu.

Graikijos krepšinio federacija, sulaukusi kritikos iš Eurolygos, netruko paleisti kritikos strėlių salvę ir į patį J. Bertomui. Federacijos puslapyje organizacijos prezidentas Giorgos Vasilakopoulos kaltino Eurolygos vadovą skaldant bei naikinant Europos krepšinį.

„Ši persona, kuri daugybė metų savo veiksmais demonstratyviai ignoravo ir nuvertindavo nacionalines krepšinio federacijas, siekdamas jų pasitraukimo, staiga nusprendė įsikišti į vidines nacionalinio krepšinio čempionato problemas.

Ši persona, kuri savo veiksmais ir intrigomis skaldė Europos krepšinį ir kėlė grėsmę jam, turi įžūlumo kalbėti apie įsikišimą į konfliktą ir sprendimų ieškojimą.

Ši persona, kuri be jokios gėdos jausmo savo taikiniu pasirinko nacionalines rinktines ir nacionalinius čempionatus, siekia su savo partneriais pažeminti rinktinių prestižą, sunaikinti vietinius čempionatus bei kursto žmones tarpusavyje.

Ši persona kalba apie prievartą ir laisvių suvaržymą, nors žaidėjams, norintiems atstovauti savo rinktinėms, sukuria problemas, kuomet rungtynių tvarkaraštis sutampa su Eurolygos dvikovomis.

Pone Bertomeu, jūsų nelaimei, vienas kitą puikiai pažįstame. Tyla yra geriau nei bet kokie žodžiai“, – teigiama oficialiame G. Vasilakopoulo pranešime.

Portalas LRT.lt primena, jog neramumai Graikijos krepšinio prasidėjo vasarį, kuomet Graikijos taurės pusfinalio rungtynėse tarp „Olymiacos“ ir „Panathinaikos“ klubų, protesduoma teisėjų sprendimais, „Olympiacos“ ekipa nusprendė nebetęsti susitikimo po pirmosios mačo dalies.

Vėliau „Olympiacos“ išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, jog klubas atsisako žaisti vietinio čempionato rungtynes, jeigu jose neteisėjaus užsienio arbitrai. „Olympiacos“ pabrėžė, jog nežais ir kitų Graikijos lygos rungtynių, jeigu jose darbuosis taurės pusfinalio susitikime švilpę teisėjai.

Po skandalingųjų rungtynių „Olympiacos“ praleido susitikimą su „Panathinaikos“ vietiniame čempionate bei grąsino nežaisianti rungtynių, kurioms buvo paskirtas vienas iš taurės turnyro arbitrų. Minėtajam arbitrui po „Olympiacos“ sirgalių protesų atsisakius darbuotis rungtynėse, protestuoti pradėjo ir „Pananthinaikos“, kuri praleido paskutinio turo rungtynes.

Po visos šios įvykių sekos „Olympiacos“ ir „Panathinaikos“ keliai turėjo susidurti lygos ketvirtfinalyje, tačiau Pirėjo klubo vadovybė iš anksto pranešė, jog su „Panathinaikos“ nežais. Tai reiškia klubo iškritimą į antrąją lygą.

Pranešam, jog „Olympiacos“ žada rinktis Adrijos lygos čempionatą ir kitą sezoną pradėti kovas ten bei Eurolygoje.