2019.05.19 23:39

Puikiai iš toli atakavusi ir lemiamu metu neklydusi CSKA triumfavo Eurolygoje

LRT.lt2019.05.19 23:39

Finalinėse Eurolygos rungtynėse Stambulo „Anadolu Efes“ ne kartą rodė charakterį, tačiau to pergalei nepakako – rungtynes 91:83 (29:20, 15:22, 24:20, 23:21) laimėjo ir titulą iškovojo antrąją vietą reguliariajame sezone užėmę ir pavyzdingai tolimus metimus metę Maskvos CSKA krepšininkai.

Tai buvo pirmasis CSKA triumfas Eurolygoje nuo 2016-ųjų metų ir ketvirtasis modernios Eurolygos istorijoje. Ši pergalė turėtų išsaugoti ir Dimitrio Itoudžio vietą klube – ne kartą buvo kalbama, jog nesėkmės atveju su šiuo treneriu būtų atsisveikinta.

Mačas prastai susiklostė sezono metu gerą formą demonstravusiam Vasilije Micičiui. Buvęs žalgirietis iš devynių mestų tritaškių pataikė vos du ir iš viso surinko 10 taškų.

Stambulo komandos neišgelbėjo ir įspūdingą rezultatyvumą pademonstravęs Shane`as Larkinas, surinkęs net 29 taškus.

Tuo tarpu maskviečiams pergalę pasiekti padėjo ir įspūdingas tritaškių pataikymas – tikslą pasiekė net 14 tolimų metimų iš 22 bandymų (63,6 proc.).

Didžiąją rungtynių dalį atsilikinėję „Anadolu Efes“ krepšininkai į paskutinį šturmą bandė kilti ketvirto kėlinio pradžioje – po galingo Bryanto Dunstono dėjimo jų deficitas sumažėjo iki 69:73. Tačiau netrukus Stambulo komandos entuziazmas kiek priblėso – rusai atitolo 80:71.

Per likusį laiką Ergino Atamano komanda dar bandė priartėti, tačiau to padaryti nesugebėjo ir laimėjimu džiaugėsi Maskvos CSKA komanda.

CSKA: Cory Higginsas ir Willas Clyburnas po 20, Nando de Colo 15, Kyle`as Hinesas 9;

„Anadolu Efes“: Shane`as Larkinas 29, Krunoslavas Simonas 15 (10 atk. kam.), Bryantas Dunstonas 13 (10 atk. kam.), Vasilije Micičius 10;

Po rungtynių buvo paskelbtas ir finalo ketverto naudingiausias krepšininkas. Juo tapo maskviečių gynėjas Willas Clyburnas.

Mačą geriau pradėjo Stambulo komanda, gana anksti išsiveržusi į priekį 7:3. Tačiau netrukus CSKA įjungė aukštesnę pavarą, ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 29:20. Maskviečių gretose vien Cory Higginsas per pirmą kėlinį pelnė 11 taškų.

Antrojo kėlinio starte abi komandos sunkiai rinko taškus, tačiau tai naudingiau buvo Rusijos ekipai – ji buvo priekyje 34:20. Į kampą įspausti „Anadolu Efes“ krepšininkai pradėjo sparčiai artėti prie varžovų – prieš ilgąją pertrauką jų deficitas siekė jau tik 5 taškus – 39:44.

Po pertraukos CSKA pradėjo aktyviai žaisti gynyboje, o tai palengvino ir veiksmus puolime – D. Itoudžio auklėtiniai netrukus vėl pabėgo dviženkliu pranašumu – 68:54. Nepaisant to, kėlinio pabaigoje po metimą pataikė Vasilije Micičius ir Shane`as Larkinas ir prieš paskutines dešimt minučių CSKA pranašumas vėl siekė tik 6 taškus – 68:62.