Sportas

2019.05.19 21:24

Į pusfinalį „Rytą“ išvedęs Adomaitis: nėra gerai, kai prieš seriją viena komanda turi 10 dienų pertrauką

LRT.lt2019.05.19 21:24

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai lemiamose LKL ketvirtfinalio rungtynėse susitvarkė su įtampa, nesunkiai nugalėjo Utenos „Juventus“ 84:63, laimėjo seriją 2:1 ir žengė į turnyro pusfinalį. Po rungtynių laimėtojų treneris Dainius Adomaitis džiaugėsi komandos darbu ir papriekaištavo lygai dėl tvarkaraščio sudarymo.

„Visų pirma ačiū fanams, kad davė gerą impulsą nuo pat pradžių ir žaidėjai į tai sureagavo. Susikūrėme puolime gerų progų iš karto. Pirmas dvi rungtynes „Juventus“ sužaidė tikrai gerai, pataikė aukštu procentu, o šiandien čia padarėme tikrai gerą darbą“, - sakė Dainius Adomaitis.

– Gerą seriją sužaidė Arnas Butkevičius, gal dėl to, kad prie varžovai daugiau rizikuoja?

– Faktas, jis turi laisvų metimų susijusių su rizika, bet jis gerai daro ne tik tai. Greitai pereina iš gynybos į puolimą, jo įkirtimai, komandos draugų radimas sukuria daug situacijų.

– Ar ramiai miegojote prieš šias rungtynes?

– Kiekvienos rungtynės yra nauja istorija. Faktas, kad šitas mačas buvo gyvenk arba mirk, arba eini ilsėtis, arba į pusfinalį. Patys analizavome visas rungtynes, pasikartosiu, „Juventus“ prieš tai sužaidė geras rungtynes. Nepatinka ir tai, kad varžovai atėjo į rungtynes po to, kai dešimt dienų ilsėjosi, manau, lyga turi išspręsti šią problemą, kad visos komandos paskutines rungtynes žaistų kartu. Čia jokiu būdu ne pasiteisinimas. Matėsi, kad jie tą laiką gerai išnaudojo, užtat norėtųsi, kad serija būtų iki trijų pergalių.

– Dabar dviejų dienų pertrauka, kaip pavyks jas išnaudoti?

– Rytoj žaidėjai turės laisvą dieną, o antradienį ryte ruošiamės Neptūnui ir važiuojame į Klaipėdą.

– Ką galvojate apie pusfinalio varžovus Klaipėdos „Neptūną“?

– Patyrusi veteranų komanda, stengiasi įtraukti į žaidimą penki prieš penkis ir už kiekvieną klaidą labai baudžia. Reikia žaisti kaip prieš veteranų komandą.

– Beveik nežaidė Deividas Sirvydis, kokios to priežastys?

– Mums labiau reikėjo gynybinio stiliaus žaidėjų. Ne paslaptis, kai Deividas išeina į aikštelę, visi jį atakuoja.