Naujienų srautas

Sportas2019.05.17 09:45

Lietuvos neįgaliųjų rinktinei – Japonijos miesto parama

LRT.lt 2019.05.17 09:45

Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinė sulaukė finansinės paramos iš Hiracukos miesto. Šio Japonijos miesto įmonės mūsų šalies sportininkams surinko beveik 4 tūkst. eurų, skelbiama pranešime spaudai.

Simbolinė paramos perdavimo ceremonija surengta Hiracukos savivaldybėje, kur Lietuvos lengvaatlečius priėmė meras Katsuhiro Ochiai. Hiracukos vadovas palinkėjo Lietuvai sėkmės prasidedančioje treniruočių stovykloje ir skambių pergalių 2020 m. Tokijo paralimpinėse žaidynėse.

Lietuvos sportininkus, vos įžengusius į Hiracukos savivaldybės pastatą, pasitiko dešimtys tarnautojų su mūsų šalies trispalvėmis. Netrukus delegacija buvo pakviesta pokalbiui su meru, kitais miesto vadovais ir verslo atstovais. Apie valandą trukusį susitikimą filmavo vietos televizija.

„Buvome priimti itin šiltai, susitikimas tikrai nepriminė formalaus pabendravimo. Hiracukos meras, jo pagalbininkai, miesto verslininkai – visi labai draugiški ir geranoriški žmonės. Mums svarbi ne vien tik finansinė jų parama, bet ir moralinis palaikymas. Tai – paskatinimas dirbti dar daugiau mums visiems. Džiaugiamės ir didžiuojamės turėdami tokį nuostabų partnerį kaip Hiracukos miestas“, – po susitikimo savivaldybėje sakė Lietuvos delegacijos vadovė Kamilė Sakalauskaitė.

Visi Lietuvos komandos nariai buvo paprašyti prisistatyti ir papasakoti apie save. Itin didelio dėmesio sulaukė trenerio Rimanto Plungės pasakojimas apie apsilankymą Japonijoje 1966-aisiais. R. Plungė, dar būdamas sportininkas, viešėjo Tokijuje praėjus vos dvejiems metams po 1964 m. olimpiados.

„Per 53-ejus metus pasikeitė miestas: išdygo daug naujų pastatų, gatvėse padaugėjo automobilių. Bet vienas dalykas nepasikeitė. Tai – Japonijos žmonės ir jų svetingumas“, – į Hiracukos merą ir kitus susitikimo dalyvius kreipėsi R. Plungė, kurio žodžius palydėjo audringi plojimai.

Po susitikimo Lietuvos sportininkai išvyko tiesiai į „Shonan BMW“ stadioną, talpinantį 15 tūkst. žiūrovų. Visas treniruotėms reikalingas inventorius jau buvo paruoštas ir laukė lietuvių. Vienintelis galvosūkis – kaip sektoriuje pritvirtinti specialią Ramūno Verbavičiaus kėdutę – buvo greitai išspręstas. Keli galingi R. Plungės mostai kūju ir kėdutė buvo paruošta treniruotei.

„Japonai stengiasi ir įvykdo absoliučiai visus mūsų prašymus. Nemanau, kad kas nors iš mūsų gali būti nepatenkintas sąlygomis. Nedidelis sąmyšis kilo dėl kėdutės tvirtinimo, bet tai – smulkmena. Sunkiausia buvo rasti kūjį, o kai jį atnešė tai viskas išsisprendė“, – šypsojosi R. Plungė.

R. Plungė treniruočių stovykloje Hiracukoje konsultuoja lengvaatletį Ramūną Verbavičių, kuris pernai Europos neįgaliųjų čempionate iškovojo sidabro medalį. R. Plungė Kaune talkina R. Verbavičiaus treneriui Albinui Miliauskui. Abu specialistai rengia R. Verbavičių paralimpinei atrankai.

Stadione prakaitą liejo net trys šiauliečio Deimanto Jusio auklėtiniai: Andrius Skuja, Egidijus Valčiukas ir Jonas Spudis. A. Skuja ir E. Valčiukas plušėjo rutulio metimo sektoriuje, o J. Spudis šlifavo ieties metimą. Anot D. Jusio, sportininkus dar veikia laiko ir klimato skirtumai.

„Pirmą dieną atlikome viską, ką buvome suplanavę. Inventorius yra visas, o stadionas toks, kokio mes Lietuvoje iš viso neturime. Labai malonu, kad mus taip priėmė. Oras puikus, Lietuvoje dabar tikrai prasčiau. Labai gerai, kad galime metimus treniruotis lauke. Sportininkai po kelionės dar nelabai supranta, kas čia ir kaip, jaučiamas nuovargis po kelionės. Vis tik treniruotė pavyko tikrai gerai ir jokių nusiskundimų neturime“, – pasakojo D. Jusys.

Vakarinėje treniruotėje lengvaatlečiai išbandys treniruoklių salę, kur dirbs su svarmenimis.

Lietuvos lengvaatlečiai Hiracukoje treniruosis iki gegužės 26 d. Be pratybų, šio vizito programoje yra numatyti apsilankymai mokyklose, kultūriniuose renginiuose, susitikimai su miesto vadovais.

„Tie sportininkai, kurie pateks į Tokijo paralimpines žaidynes, atvyks į jau pažįstamą vietą. Tai duoda teigiamą įmpulsą. Kai esi toje vietoje buvęs, viską žinai, tai labai padeda ir pasiteisina. Dėl to vertėjo taip ilgai keliauti lėktuvais. Be to, turime ko pasimokyti iš Japonijos kultūros. Norisi kažką pasiimti iš šios kultūros. Pavyzdžiui, pagarbą kitam žmogui“, – sakė treneris R. Plungė.

Hiracukos miestas nuo 2018 m. yra oficialus Lietuvos paralimpinio komiteto partneris. Mūsų šalies neįgalieji sportininkai čia lankosi antrą kartą. Du kartus lietuviai viešėjo kitame Japonijos mieste Tojohašyje, su kuriuo irgi yra pasirašyta partnerystės sutartis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi